Skocz do zawartości

Obudowa do 300zł


Recommended Posts

Witam, poszukuje obudowy z dobrą wentylacją do 300zł (ew. jeśli na prawdę warto to może być ciut więcej)

Obudowa maksymalnie może mieć 215mm szerokości, 480mm wysokości oraz 530mm głębokości. Dodatkowo do obudowy musi wejść macho 140mm.

Z analizowanych trochę temu modeli najlepiej wypadł wg mnie Core 3000, ale zaniepokoił mnie temat:

http://forum.benchmark.pl/topic/63046-fractal-design-core-3000-black-prosze-o-opinie-uzytkownikow/

 

Dlatego też prosiłbym o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Kup Fractal Design ARC MIDI jest super macho wchodzi bez problemu ,w standardzie masz 3 wentyle 140 oraz ma lepsze blachy niż l50.

 

Wziąłbym ją chętnie, ale niestety nie zmieści się do biurka. Ma 230mm szerokości a niestety mam co najwyżej 215mm miejsca :( No chyba, że coś pokombinuje...

 

SilentiumPC L50 Regnum wypada nieźle, ale względem Core 3000 ma cienkie blachy i regulator wentylatorów jest "bardziej jednorazowy". Z plusów posiada usb 3.0 i nie ma problemów z filtrami u góry i na dole obok zasilacza. Nie wiem czy warto dopłacać blisko 50zł.

 

HAF 912 PLUS także nie posiada portów usb 3.0 i podobno jest głośna. Cena także nie zachwyca.

Ogólnie od początku myślałem nad tymi trzema konstrukcjami i chyba najlepiej cena/jakość wypada core 3000.

Link to post
Share on other sites

Spx, a co powiesz o Gladius X80? ;)

 

Edit. Ech, nieważne, przecież ona za wysoka jest...W takim razie Define R3, Core 3000 lub Shinobi.

 

 

Niekoniecznie. Tak się skupiłem na szerokości, że na odwrót podałem głębokość i wysokość :rotfl:. Po dokładnym zmierzeniu na wysokość wychodzi 540mm, ale to już jest wówczas na styk z wysuwanym blatem. W opisie obudowa ma wpisane właśnie 540mm, ale góra nie jest równomierna i może, podobnie jak w modelach Corsair z szerokością, być ciut większa. Obudowa może na głębokość trochę wystawać, więc pod tym względem nie ma ograniczenia.

Ogólnie obudowa na pierwszy rzut oka nieźle wygląda, ale musiałbym poczekać na jakieś dokładniejsze testy, bo producent zawsze będzie zachwalał swój sprzęt...

 

Define R3 odpada, bo to już koszt blisko 400zł, a dodatkowo bardziej jest sprzętem cichym niż dobrze wentylowanym.

 

A jak według Ciebie na tle Core 3000 wypada SilentiumPC Regnum L50 oraz HAF 912 Plus? Czy moje wnioski wysuwane z recenzji i opinii wyczytanych mają odzwierciedlenie w praktyce?

Link to post
Share on other sites

Core 3000 jest ok (mocne blachy) ale w obecnej cenie już tak dużo nie oferuje na tle konkurencji...

 

Czyli rozumiem, że lepiej brać albo HAF 912 Plus albo SilentiumPC L50 Pure Black?

 

Bierz bez zastanawiania Fractala Arc Midi !

 

Niestety jest za szeroka. Pewnie jakby miała z 2cm mniej, to brałbym ją bez wahania.

 

Jeszcze jedno pytanie. Gdzieś czytałem, że braki Core 3000 wynikają z prawdopodobnie wprowadzenia nowszej wersji. Czy można na to liczyć w najbliższych tygodniach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...