Skocz do zawartości

MSI HD7870.


Recommended Posts

Mam tę kartę... właśnie "bawię się" podkręcaniem, 1150 na rdzeniu i 1400 pamięci bez zmiany napięć, w 3dmark11 stabilnie. Chłodzenie podczas testu znakomicie, wentyl nie wszedł dalej niż na 38% a temperatura nie więcej niż 56 stopni.

 

Karta solidnie wykonana, wygląd kwestia gustu, mi tam się średnio podoba, ale cena już jest bardzo atrakcyjna... wiatraki ma z Twin Frozr ale chłodzenie przypomina te z 7770, tylko właśnie wiatraki inne(MSI ma je opatentowane, niby 20 % powietrza więcej), 3 rurki, niklowane... nie wiem co więcej chcesz wiedzieć.

 

Jeden kolo z UK zachwalał tę kartę, ktoś z tego forum na PW też mi ją polecił i na razie ja na nią nie narzekam a jestem pozytywnie zaskoczony.

 

Recki nie znajdziesz.... 1 news na rosyjskim portalu, tyle.

 

ps. a miałem już zgryz, bo jak podkręciłem 1 raz na 1100 rdzeń wywaliło stery i potem artefakty, ale to była wina niestabilnego procka raczej, bo po restarcie już wszystko ok i jak pisałem wyżej podkręca się wysoko bez zmiany napięć.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

O Twoje słowa mi chodziło. ;)

Chciałem się dowiedzieć czy to tańsza konstrukcja MSI, ale jednak nie.

Daj znać ile maxymalnie pociągnie MHz'ów.

 

Ja raczej wyżej już jej kręcił nie będę, bo nie widzę sensu... teraz sezon na fife 13 u mnie ;)

 

Nie wiem tylko czy w tej karcie jest dodatkowe chłodzenie(radiator) na sekcji zasilania(myślałem, że nie ma ale patrząc po niekórych kartach często dostrzec coś takiego nie rozbierając jej), na pamięciach nie ma na pewno ale konstrukcja daję dobry owiew powietrza po pamięciach... W Twin Frozr jest radiator(dodatkowy stelaż jakby) na pamięciach i zasilaniu, i to chyba oprócz lepszego chłodzenia(na Twin Frozr podobno głośne) jedyna różnica między tymi modelami, choć pewnie też bios ta karta ma lepiej zrobiony niż Twin Frozr.

 

ps. edytowałem wcześniejszego posta...także może doczytaj.

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie też chciałem obadać kwestie radiatorów na pamięcia i sekcji zasilania, ale w necie pusto.

Licze, że karta zrobi te 1200MHz.

a jak z cewkami, piszczą na wysokim fps?

Najważniejsze, że chłodzenie jest ciche.

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Hmmm ja bym liczył po zmianie napięcia na 1200mhz, nawet na 1250mhz, ale bez zmiany napięć u mnie granica stabilności jest właśnie między 1150 a 1200...przy tym drugiej wartości wywala stery, nie chce mi się szukać ile to jest, bo jak pisałem na razie mi to zbędne i tak będę teraz grał na standardowych zegarach.

 

Vertex cóż... w 7870 mając te MSI co ja w cenie Vertexa bym się nie waham, ale i w 7850 dopłaciłbym te kilkadziesiąt złotych do Szafira, Gigabyte czy MSI(Asusy droższe i wcale nie zawsze lepsze), bo mają cichsze i wydajniejsze chłodzenie, 3 lata gwarancji ale i pewnie ich konstrukcję są solidniej wykonane.

 

ps. cewki to chyba tylko w szafirach piszczały i problem już w nowych egzemplarzach podobno wyeliminowany.

 

edit-

 

Zagalopowałem się z tymi 1400 na pamięciach, tu jest bez zmiany napięć max coś pomiędzy 1350/1400, ale wydaje mi się, że bez zmiany napięć wyniki 1150/1350 są bardzo dobre ;)

 

Żeby nie być gołosłownym:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/4839663

 

Wynik na starych sterach, nie aktualizuję do 12.10, czy 12.11 bo jest przy nich jest jakiś problem z poborem energii...

 

ps. w ogóle to coś ten 3dmark11 dziwny, bo 3/4 testy jadę na 720p, a 2 ostatnie na 1080p, jakby karta bądź monitor to wymuszają...

Edytowane przez Barsa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...