Skocz do zawartości

Recommended Posts

Człowieku, ile ty masz lat? Mógłbyś to napisać po polsku? Tego się po prostu nie da czytać.

 

Podaj dokładną konfigurację (wraz z dokładnym modelem zasilacza). No i podaj też model obudowy i jak wygląda w niej obieg powietrza (czy masz w niej dodatkowe wentylatory i gdzie, ułożenie kabli itp)

A do OC lepiej kupić jakieś chłodzenie, choćby Pentagram Karakorum.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy mam ok temperaturę w spoczynku mam 37 c a w stresie 56 c nie wiem czy jest ok czy zadurza nie jest temp chłodzenie box nie podkręcany a mam w planach oc proszę o pomoc mój sprzęt to płyta ep 43 ds3 procek e 8400 3 Ghz ram 4 Gb karta graficzna hd 4850

, wentylator obudowie , zasilacz Pentagram 500 w . A max ile mogę wyciągnoć z tego procka w oc ? . i sorki za te popszednie błędy.
Link to post
Share on other sites

i sorki za te popszednie błędy.

Poprzednie :P

 

 

Do rzeczy: nikt nie wie ile podkręcisz, to zalerzy od wielu czynników, prawdopodobnie osiągniesz 3,7-4,2 GHz, ale może się zdarzyć że 3,5Ghz nawet nie przekroczysz.

 

Próbój a się dowiesz, innej metody nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jeśli bardzo się postarasz i poeksperymentujesz z pamięciami to dasz radę osiągnąć 4Ghz ale nie rób tego na chłodzeniu BOXowym. Jeśli nie zamierzasz wymieniać chłodzenia (a przy tym procesorze warto zainwestować te 90zł) to winieneś zatrzymać się przy 3,6- 3,8Ghz. Z tego co czytałem to te 3,5ghz da się osiągnąć bez podnoszenia napięcia na rdzeniu. Po przekroczeniu tej granicy szybko okaże się że trzeba podnieść napięcie rdzenia a wówczas temperatura szybko skacze. Ja mam E8200 i Arctic Cooling Freezer 7 co sprawia że moje temperatury są mniejsze i zawsze strach o konsekwencje przekręcenia mniejszy.

Link to post
Share on other sites

jak coś zmieniam w biosie i zapisuje zmiany w biosie to powinien robić restart , a mi robi restart potem na chwile gaśnie power i znów się włącza i znowu gaśnie power i potem jest restart i piknięcie i komputer się włącza mam płytę główną GA EP 43- ds3 nie wiem czy to normalne ale to tylko gdy coś zmieniam w biosie i sejwuję a i jak zmieniam taktowanie proca jest to samo a potem jak nic nie sejwuje w biosie to jest ok komp się włącza normalnie ale tylko coś zmienię w biosie i zapisze zmiany to tak mam proszę o pomoc ??

Link to post
Share on other sites

Z tym startem komputera to sytuacja jest taka sama także w przypadku płyty Gigabyte E-X38 DS4. Po podkręceniu procesora 9o jakąkolwiek wartość) zawsze przy włączaniu PC-ta po 3 sekundach od wciśnięcia power komputer się restartuje. Trzeba przywyknąć i tyle. Co do AMD ro nie od dziś wiadomo że gorzej się podkręcają (chyba że mamy w zanadrzu kilka litrów N pod Ciśnieniem. Eksperymentować zawsze warto bo spalić procesor trudno ale najpierw radzę poczytać o tym w internecie każdemu zainteresowanemu bo wszystko każdy robi na własną odpowiedzialność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...