Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry (dla kogo dobry? )

Dziś jak co 2 miesiące czyściłem komputer. Robiłem to jak zawsze. Jednak dziś po złożeniu wszystkiego do kupy podłączyłem do zasilania i tak jak mnie w szkole uczyli odczekać 10 sekund. Podłączyłem kabel odwróciłem cię po łyk herbaty patrze a tu SIWY DYM SIĘ UNOSI !!! więc nura do kabla (nie włączałem komputera). odłączyłem go tak szybko, że mało wejścia nie urwałem. Z tego co "wyniuchałem" dym ulatniał się z górnej części płyty głównej (raczej nie procesor). Nie wiem co robić ! Jeżeli wy wiecie lub może mieliście taki przypadek to proszę o odpowiedź.

moje podzespoły:

-procesor intel i5 2500K

-pł\yta główna asrock p67 pro3 (b3)

-zasilacz OCz StealthXStream2 600W

-karta graficzna gigabyte radeon 7870

-dysk WD 1 TB szczegółowa nazwa chyba mniej istotna

-obudowa spc brutus 410

 

to chyba wszystko co mi się nasuwa w tej chwili.

 

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie mą mieobecność.

Hans Olo - "jak zawsze" to znaczy rozłożyć na części pierwsze cały komputer i rozłożyć go na stoliku ( jest "obrusik" oczywiście suchy)

następnie czyścić wszystko starannie i dokładnie z nałożoną opaską elektrostatyczną czy jak jej tam

dam111111 - żadnej śrubki nie zgubiłem, herbatki też nie ulałem ponieważ stała na komodzie i po 2 nie piję nad elektroniką.

co do reszty wyjąłem płytę i nic się nie zmieniło żadnego przypalonego plastiku

gwarancja jest na wszystkie podzespoły jednak nie kupowałem ich w 1 sklepie

Link to post
Share on other sites

Ok dobre wieści komp działa !!!

winą był kurz w okolicach usb. powodował on zwarcie no ale nic najważniejsze, że działa. Nic nie zjarałem (na szczęście).

 

Dziękuję wszystkim się wypowiadającym.

Jeśli ktoś będzie miał podobny problem radzę od razu zawołać domowników i dopatrywać najmniejszych szczególików.

 

To tyle temat do zamknięcia. (jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcenie czasu)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...