Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Recommended Posts

Mam obecnie Sapphire 4870. Chciałbym coś mocniejszego, może nie z serii 5xxx ale w cenie około 800zł. Macie jakieś pomysły??? Nie musi to być Ati, może być Nvidia ale wydajniejsza od tego co mam w tej chwili. No i żeby procesor jej nie ograniczał: w tj chwili mam E7400 podkręcony do 3,5 ghz.

Link to post
Share on other sites

Wiedźmin zawsze ma przycięcia - cośo tym wiem :)

 

GTA IV - tu potrzebne są wysoko taktowane 4 rdzenie

Crysis - Mocno podkręć procka i kartę, powinno pomóc

 

Imo tak - czekaj aż ceny spadły, najwcześniej w styczniu siętym zainteresuj.

Link to post
Share on other sites

czekaj aż będziesz miał kasę na mocniejszego proca / całą platformę (np. core i5) i przynajmniej do premiery nVidia GT300 bo obecnie w cenie 800zł nie dostaniesz nic znacznie wydajniejszego od swojej karty...nie warto sobie głowy zaprzątać

kasa w skarpetę i dozbieraj jeszcze trochę i wykręć trochę mocniej proca, bo na 5870, który IMO byłby dla Ciebie odpowiedni IMO proc jest za słaby

a to, że Crysis i GTA IV nie chodzą płynnie to IMO normalka - wina dość kiepskiej optymalizacji

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Padły mi karty graficzne (2x MSI GF7800GT chodziły w SLi), proszę o pomoc w doborze karty do mojego staruszka, lubię pograć więc zależy mi na jak najlepszej karcie, którą oczywiście wykorzysta mój zestaw :)

Athlon 64 3500+, Gigabyte GAK8N Pro SLi, Geil 1GB (2x512 w Dualu), i karty jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Padły mi karty graficzne (2x MSI GF7800GT chodziły w SLi), proszę o pomoc w doborze karty do mojego staruszka, lubię pograć więc zależy mi na jak najlepszej karcie, którą oczywiście wykorzysta mój zestaw

Athlon 64 3500+, Gigabyte GAK8N Pro SLi, Geil 1GB (2x512 w Dualu), i karty jak wyżej.

ja bym polecał GTS250 lub trochę wolniejszą GF 9600GT

choć lepszym wyborem może być 9600GT - będzie mniej ograniczana przez procesor, przez co może być porównywalna z GTS250

Link to post
Share on other sites

zapytam tak...@krecik55

ile masz na kartę graficzna :) bo tu obecnie to cokolwiek sensownego polecimy to Ci proc będzie grafę ograniczał....

no i podaj jaki masz zasilacz, bo może się okazać też, że przede wszystkim to on jest do wymiany...

jeśli już mam jakąś grafę polecić to zapewne 9600 GSO....sporo tańszy niż GT, niewiele słabszy (zwłaszcza pod tym procem...)

lub coś innego mniej więcej tego pokroju cenowego...ja nie inwestowałbym więcej niż +/- 200zł...lepiej chyba już platformę zmienić

ale tak jak mówię - podaj zasilacz, bo 9600 GSO / GT / GTS250 to juz karty wymagające pod tym względem i trza mieć pewność, że zasilacz nie zdechnie

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

właściwie tak...będzie na przyszłość, ale z powodu proca i reszty sprzętu nie należy liczyć na duży wzrost wydajności...

grafę możesz właściwie kupić, ale dobrze jakbyś miał pewność, że niedługo zmienisz resztę kompa, bo tak to właściwie kasa wywalona w błoto...

tak czy inaczej - radek 4870 w tej +/- cenie to najlepszy wybór

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

myślę że conajmniej przez najbliższe pół roku nie będę nic w kompie zmieniał. A co myślicie o 4850 lub GF 9600GT ??? Czy te karty wykorzystam na moim staruszku ??? I czy będą porównywalne z moją starą konfiguracją czyli 2XGF 7800GT SLI ???

Link to post
Share on other sites

skoro przez mniej więcej pół roku nie będziesz nic w kompie robił to ja na Twoim miejscu nie wydałbym na grafę więcej niż 200zł - i tak nie będzie raczej wykorzystana przez procesor...

jakbyś dorwał 9600 GSO to powinieneś się cieszyć....

ale raczej nie dorwiesz, a na Twojego proca powinna być ok mniej więcej ta...albo coś koło tego

http://allegro.pl/item847023028_asus_hd ... ml#gallery

a reszta kasy w skarpetę i zbierasz na nowego kompa

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

którego 9600GT polecacie ? Zastanawiam się czy 512 czy 1024, ddr2 czy ddr3 ? zalezy mi na wyjsciu HDMI bo poza monitorem bede kompa podpinal pod tv Lcd 37" (do filmów). Ceny są róże od ok 300 do 450 zł. Czy droższy równa się lepszy do mojego zestawu ???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...