Skocz do zawartości

Renowacja (modernizacja) komutera. Student pyta :)


Recommended Posts

Na dzień dzisiejszy tak to sobie ułożyłem. Obserwuje teraz wahania cen i jak kaska wpłynie to uderzamy. Póki co zachęcam do dyskusji, ale chyba jest to optimum w moim przedziale cenowym czyli 1700 - 1800zł.

 

1.Obudowa Aerocool PGS VS-9 lub Cooler Master 370/430 (o ile będą w morele.net)

2.Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU (szkoda, że zdrożał o 40 zł z 220 do 260 ;) )

3.Procesor AMD Athlon II X3 445

4.Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9

5.Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

6.Płyta główna MSI 770-G45 AMD 770 Socket AM3 lub AsRock 870 Extreme3

7.Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX460 768MB

 

Kilka pytań :)

1. Chciałbym obudowę z szybką czy jakąś polecacie z moreli? Czy lepiej brać te co piszę.

2.Zasilacz 500w wystarczy? Trochę mnie ten skok cenowy zdenerwował, ale za to ramy po 96 zł ^^

3.Podałem dwie płyty czy opłaca się dopłacać? Za co dopłacam? Te płyty są trochę przyszłościowe? Ten asrock ma usb 3.0 i sate3 a MSI chyba nie :P

 

Uzależniłem się od czytania forum. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Płytę wziąłbym AsRocka. Ma ją parę osób, które znają się dobrze na sprzęcie.

Ale w czym ona lepsza od tej MSI? :D mam zamiar przesiąść się na winde 7, bo chya b to obecnie najlepszy system...ciężko się będzie z xp pożegnać ;p i nasuwa się pytanie czy brać tylko 2gb ramu, bo i tak miałem w przyszłości dokupić. Teraz goodram w morele po 92 zł także promocja :hahaha:

 

a i w przyszłości możliwe, że dołożę drugiego gtx460 to chyab tylko asrock ma 2 x express czy coś mieszam?

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy za 169zł masz Thermaltake V4 fajna obudowa :D Zasilacz 500W musi być a płyta główna zdecydowanie AsRock 870 Extreme3 przydało by się dobre chłodzenie na procesor nie BOX bo procesor będzie ograniczał kartę graficzną i do tych 3.6GHz-3.8GHz trzeba podkręcić.

No nareszcie jakaś odpowiedź. Thermaltake V4 to mój faworyt z morele. Stworzyłem sobie kilka kombinacji podzespołów i wziąłem pod uwagę tą obudowę. Teraz kwestia zasilacza czy musi być akurat ten: OCZ ModXStream Pro 500W bo strasznie cena skoczyła. Może bym wrzucił ten: Chieftec CTG-500-80P bulk lub coś innego polecacie? Płyta główna to będzie chyba jednak ten asrock o usb 3.0 i sata 3. Hmyy myślałem, że nie ma mowy o ograniczaniu karty graficznej. Nie wiem czy będę się bawił w kręcenie, bo póki co nie zagłębiałem tematu.

Link to post
Share on other sites

Modularne czyli, że ma odpinane kabelki i nie zaśmiecają obudowy niepotrzebnie? Czyli widzę, że na zasilaczu nie zaoszczędzę i te 267 zł trzeba dać..szkoda bo 220 było niedawno :D To chodzenie na procek tylko w wypadku podkręcania? Tak to ten BOX starczy?

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy tak to sobie ułożyłem. Obserwuje teraz wahania cen i jak kaska wpłynie to uderzamy. Póki co zachęcam do dyskusji, ale chyba jest to optimum w moim przedziale cenowym czyli 1700 - 1800zł.

 

1.Obudowa Aerocool PGS VS-9 lub Cooler Master 370/430 (o ile będą w morele.net)

2.Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU (szkoda, że zdrożał o 40 zł z 220 do 260 ;) )

3.Procesor AMD Athlon II X3 445

4.Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9

5.Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

6.Płyta główna MSI 770-G45 AMD 770 Socket AM3 lub AsRock 870 Extreme3

7.Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX460 768MB

 

Kilka pytań :)

1. Chciałbym obudowę z szybką czy jakąś polecacie z moreli? Czy lepiej brać te co piszę.

2.Zasilacz 500w wystarczy? Trochę mnie ten skok cenowy zdenerwował, ale za to ramy po 96 zł :)

3.Podałem dwie płyty czy opłaca się dopłacać? Za co dopłacam? Te płyty są trochę przyszłościowe? Ten asrock ma usb 3.0 i sate3 a MSI chyba nie :)

 

Uzależniłem się od czytania forum. pozdrawiam

1. Obudowa Areocool :/ Sam ją wymieniłem za Coolermaster Elite 331 i nie żałuje :) Perfekcyjna w tej cennie.

2.Złożyłem już 3 komputer na tej płycie od MSI oraz ATHLONIE x3 445 i wszystko śmiga bardzo fajnie, tylko że chłodzenie Athlona jest troche głóśne.

3. Dysk polecałbym Hitachi 7K1000.C 16MB 500GB szybki, lekki, cichy, i mało awaryjny.

Link to post
Share on other sites

1. Obudowa Areocool :) Sam ją wymieniłem za Coolermaster Elite 331 i nie żałuje :[ Perfekcyjna w tej cennie.

2.Złożyłem już 3 komputer na tej płycie od MSI oraz ATHLONIE x3 445 i wszystko śmiga bardzo fajnie, tylko że chłodzenie Athlona jest troche głóśne.

3. Dysk polecałbym Hitachi 7K1000.C 16MB 500GB szybki, lekki, cichy, i mało awaryjny.

1. Zdecydowałem się na Thermaltake V4 ze względów jakościowych i wizualnych ;p

2. Płytę wezmę AsRock 870 Extreme3 ze względu na rozwiązania przyszłościowe tezn. usb 3.0 i sate3.

3. Dyski wszyscy polecają jednym chórem samsungi serii F3/F4 także też idę w tym kierunku :P

 

ale dzięki za opinię :P

 

http://img227.imageshack.us/img227/7498/komptak.jpg

 

tak to wygląda do tej kwoty, chyba sensowne rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

To dokładnie takie same pamięci - porównaj kody. 20 zł nie majątek, ale głupio je dokładać, żeby mieć to samo. :)

Właśnie mnie to dziwi dlaczego tak jest :) Wciągnęły mnie te wszystkie podzespoły komputerowe i czytam i porównuję :)

 

Brać Athlon II X3 445 czy 440 ? O dziwo ten drugi o 5 zł droższy. Czym to spowodowane? Myślę, że łatwością odblokowania 4 rdzenia? W którym będzie na to większa szansa? :)

Link to post
Share on other sites

Nadszedł ten wielki dzień czyli zakup kompa i złożenie go. Końcowa konfiguracja wygląda tak: http://img217.imageshack.us/img217/5827/koniecp.jpg

 

Myślę, że w tej cenie osiągnęliśmy maksimum ^^ Za jakieś 3 h dokonuje zakupu na morele.net póki ceny są w miarę przystępne. Dzięki za pomoc wszystkim udzielającym się w temacie. Przez te kilka miesięcy sam się dokształciłem dzięki forum i serwisowi. Oczywiście pewnie przy składaniu będę miał jakieś pytania i tu zajrzę. Może coś zasugerujecie przed pierwszym uruchomieniem, o co zadbać itd. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

We wtorek po 16 odbieram i zaczynam zabawę ze składaniem. Poczytałem co i jak powinno być ok :wariat: Jest kilka pytań:

 

1.Jakiego Windowsa zainstalować, biorąc pod uwagę zastosowania to jest: podłączenie do tv37, photoshop, nowsze gierki tj pes i fifia i wiele innych :menda: Jak 7 to wersje 32 czy 64?

2.Próbować podkręcać ten sprzęt? Wtedy kupić jakieś chłodziwo na procek?

3.Ram starczy 4gb nie kupować w przyszłości 6?

4.Napęd pod ATA zostawić czy kupić jakiś pod sATA?

5.Co do czyszczenia takiej maszyny kupić?

6.Mam taki monitor : http://images03.olx.pl/ui/1/39/36/12943336_1.jpg trzeba go chyba będzie zmienić?

7.Czy może komputer być podłączony jednocześnie rgb do monitora i hdmi do tv? Nic się nie będzie działo?

 

Póki co tyle pytań ;p

Link to post
Share on other sites

1) Windows 7 64bit.

2) Można podkręcać, nikt nie broni. Do podkręcenia procesora przyda sie lepsze chłodzenie.

3) Wystarczy 4Gb, na dość długo jeszcze.

4) Musisz kupić SATA, bo do tej płyty nie podłączysz ATA - brak kontrolera.

5) Na razie nic, najwyżej jedną puszkę sprężonego powietrza na przedmuchanie radiatorów raz na miesiąc. Zakładam, że sprężarki nie masz :wariat:

6) Nie trzeba zmieniać, ale można :menda:

7) Tak, może być podłączony do dwóch na raz.

Link to post
Share on other sites

Proszę o wycenę:

 

Płyta: Gigabyte VT800 DDR400 S.754

Procesor: AMD SEMPRON 2500+ 64bit

Pamięć: DDRAM 512 Mb 400 Mhz

Wentylator: BOX

Grafika: Gigabyte Radeon 9550mb 128bit

Twardziel: Caviar WD800BB 80Gb

FDD: 1.44 Sony

Napęd: DVD-REC LITE-ON 16x DL

Zasilacz+Obudowa: Colors 350W PFC/ Colors

 

Dać rodzinie czy sprzedać oto jest dylemat :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...