Skocz do zawartości

GTX 660 Ti vs R7950


Recommended Posts

Gando ale w jednym się nie zgodzę, jak ktoś jest zorientowany na gry, które sobie robione pod nvidie. np. mnóstwo czasu gra w bf3 i shogun total war, to jednak dla niego lepszy będzie geforce, mimo tej szyny i ropów... dla każdego coś miłego, lecz ogólnie to hd7950>660ti, głównie właśnie przez tę szynę i ropy, a z czasem będą coraz większe dropy z tym związane...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

@Barsa silnik Frostbite się kłania , spójrz na testy z postu nr40 , teraz to już nie jest takie oczywiste

 

zresztą jeszcze przed wydaniem 12.11 , osoby które mają mozliowść testowania gpu , napisały wprost że do BF3 czy to w singla, czy tym bardziej multi , lepiej HD7950 bo szyna i rop zapewnią nam płynniejszą rozgrywkę w najbardziej newralgicznych miejscach , jedną z takich osób jest chociażby MaxForces , gość ma na prawde dużą wiedzę i zna się na rzeczy

Link to post
Share on other sites

gando to już było... niestety "twardogłowi z nvidia" nie została przekonani, tak samo zresztą jak nie dałoby rady przekonać "twardogłowych amd"

 

Ręce opadają..... dlaczego Nvidia dała GTX660 i 660Ti taką szyne a poprzednim 460 i 560 256bit? już wiem żeby była słabsza od 7950 :)

 

OK - 7950 jest wydajniejsza jak GTX 670 :) a po po podkręceniu szybsza jak GTX 680

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

HD7950 nie jest wydajniejszy od gtx670 , 670 to pułap HD7970/gtx680 , ogólnie jest to najbardziej udane gpu wśród keplerów ,

 

co do gtx460 to było kilka wersji 192-bit , 256-bit , SE , z tym że relacja ceny do wydajności plasowała te karty bardzo wysoko , swojego czasu był to najlepszy wybór ( no może za wyjątkiem wersji SE ) , ale te karty kosztowały ok 600/700pln

 

niestety obecnie w szczególności jeżeli mowa o 660ti , to już tak różowo nie jest , bo płacenie za gpu z szyną 192-bit i 24rop ok 1100/1200pln , nie czyni jej już taką atrakcją , jaką swojego czasu była gtx460

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ręce opadają..... dlaczego Nvidia dała GTX660 i 660Ti taką szyne a poprzednim 460 i 560 256bit? już wiem żeby była słabsza od 7950 :) OK - 7950 jest wydajniejsza jak GTX 670 :) a po po podkręceniu szybsza jak GTX 680

Co się człowieku podpalasz? Jeżeli jesteś tym "twardogłowym" to rozumiem, ale nie uważałem Cie za takiego... kepler to świetna sprawa i przyszłość przed nim, ale zrozum, że szyna 192 bit nie powala, nie wolałbyś mieć 256 bit? To jest wada tych kart, wada która wpływa na ich możliwości, dobra architektura i "magia nvidia" jednak robią swoje..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

standardowe klotnie o kilka klatek albo punktow w smarku . jak kupilem gtx 660ti oc od asusa i gram we wszystko na maxymalnych bez problemu nawet wiesmina 2 . w smarku po srednim oc gpu score okolo 10000 niewiem ile pociagnie na maxa bo nie sprawdzalem . ropy i szyna to nie wszystko . wiekszosc radkow ma szersza szyne i wiecej ropow od nv a niebardzo przeklada sie to na lepsza wydajnnosc radkow . moim zdaniem jak ktos chce gtx to kupi sobie gtxa a jak ktos lubi radki to kupi sobie radka tyle . wojny o 2 klatki lub 3 punkty sa smieszne

 

glupoty piszesz,jakos ja odziwo mam spadki nawet do 20 fps z wlaczonym uberprobkowaniem

 

a tak z innej beczki... zamówiłem kartę 7950 w morele.net i dostałem kody do darmowych gier, tak jak to było w opisie, więc chyba warto :), czy teraz mogę te kody odsprzedać?

 

pewnier ze mozesz.jak to zrobisz to bedziesz mial karte za grosze i duzo lepsz niz gtx 660ti

 

Ręce opadają..... dlaczego Nvidia dała GTX660 i 660Ti taką szyne a poprzednim 460 i 560 256bit? już wiem żeby była słabsza od 7950 :)

 

OK - 7950 jest wydajniejsza jak GTX 670 :) a po po podkręceniu szybsza jak GTX 680

 

nie jest szybsza niz gtx680 w 1080p!!!co innego w 2560x1600.
Link to post
Share on other sites

na Techpowerup jest tak:

680 GTX ~ 7970GHz

670 GTX ~ 7970

660Ti ~ 7950

660 GTX ~ 7870/7850

itd. :)

I nie napisała tego jakaś amatorszczyzna :) Tylko znany portal www.techpowerup.com

Więc wszystkie wasze kłótnie o 2FPS jak w wodę :) i takie tematy są bez sensu :) po prostu ktoś chce kupić kartę 660Ti czy 7950 to nie zadaje głupich pytań, która lepsze bo już wiemy od dawna, że karty są równe .... w takiej kwestii wyboru wchodzi kolor filmy czerwony albo zielony to zależy od Ciebie :)

Edytowane przez kiziamizia2
Link to post
Share on other sites

na Techpowerup jest tak:

680 GTX ~ 7970GHz

670 GTX ~ 7970

660Ti ~ 7950

660 GTX ~ 7870/7850

itd. :)

I nie napisała tego jakaś amatorszczyzna :) Tylko znany portal www.techpowerup.com

Więc wszystkie wasze kłótnie o 2FPS jak w wodę :) i takie tematy są bez sensu :) po prostu ktoś chce kupić kartę 660Ti czy 7950 to nie zadaje głupich pytań, która lepsze bo już wiemy od dawna, że karty są równe .... w takiej kwestii wyboru wchodzi kolor filmy czerwony albo zielony to zależy od Ciebie :)

 

Piszesz głupoty.. jest różnica w tym czy to będzie 7950 czy 660ti, tak samo czy to będzie 7870 albo gtx 660.... Każdy kupuję pod siebie, pod jakieś tam gry, jeden będzie kręcił, inny nie, jeden kupuje na rok i będzie zmieniał, inny na pięć lat etc... Dla każdej grupy odbiorców inna karta może być lepsza.

 

Np. dla mnie najlepszym wyborem był hd 7870, chociaż przesadzonym ale dość mocno zastanawiałem się nad gtx660 ze względu na jego przewagę nad AMD w Total War, lecz zdyskwalifikowała go szyna i słabe możliwości OC, bo kompa kupiłem na min. 5 latek i chcę mieć przez ten czas jakiś tam spokój, a jak będzie trzeba dać dobrego kopa(oc) karcie.

 

Podajesz jako przykład bardzo dobry portal, ale dodatkowo trzeba umieć czytać wyniki testów, czyli na jakich były sterach oraz do jakich kart jest coś porównywalne(referent czy nie) oraz jak to było testowane np. czy z bajerami graficznymi czy bez.

Link to post
Share on other sites

jimhaumman ty masz chyba spadki fps w bani do 10 hehe albo jakas felerny egzemplarz karty

 

mam dobra karte geniuszu,w tej grze zegar mam staly na 1163mhz czyli wydajnosciciowo tak jak gtx 680,poszukaj tematu tutuaj na forum o uberprobkowaniu,wiem ze inni posiadacze tez odnotowoali w tym samym miejscu te same wyniki.

do bani to ty masz karte..lol

pewnie masz monitor 1280x720 to twoja karta wymiata...

1920x1200 to juz inna bajka z witcher 2

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

zadne fanbojstwo mialem kilka gf i kilka radkow i nie faworyzuje zadnych . po prostu mowie jak jest u mnie . moze i sa jakies spadki ale nie siedze z frapsem wlaczanym przy grze . tylko sobie gram i golym okiem widac czy gra sie muli czy nie proste . dopoki grafika jest plynna nie interesuje mnie ile jest klatek . a wy co z faja w reku przy frapsie zipacie??

Link to post
Share on other sites

ja nie... ale skoro ktoś Ci pisze, że tak ma, na lepszej jeszcze od Ciebie karcie to dlaczego nie potrafisz tego zaakceptować tylko zaczynają się jakieś docinki, przezwiska itd.? Ja tam też pewnie nie zobaczę różnicy miedzy 80 a 50-60 ale może inni mają włączony fraps albo to i widzą, nie mnie to oceniać... jednak nic nie poradzisz na to, że szyna i ropy w 660-tkach mogą czasem się niekorzystanie oddziaływać na jakość gry..

Link to post
Share on other sites

ja nie... ale skoro ktoś Ci pisze, że tak ma, na lepszej jeszcze od Ciebie karcie to dlaczego nie potrafisz tego zaakceptować tylko zaczynają się jakieś docinki, przezwiska itd.? Ja tam też pewnie nie zobaczę różnicy miedzy 80 a 50-60 ale może inni mają włączony fraps albo to i widzą, nie mnie to oceniać... jednak nic nie poradzisz na to, że szyna i ropy w 660-tkach mogą czasem się niekorzystanie oddziaływać na jakość gry..

 

z takimi jak "grbprc" nie ma co dyskutowac,szkoda czasu.

ja pisze o rodzielczosci,ze ma wplyw na wydajnosc a nie na jakosc,dlatego moja karta,w tym jednym miejscu ma spadek do 20fps.nie gram z wlaczonym frps,tylko msi afterburner ale tylko gdy szlifowalem oc karty, teraz to mnie to malo interesuje.

Gra przy 20 fps dalej byla plyna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...