Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

To teraz kolej na mnie ;)

Ponieważ aparat jest na gwarancji, to zdjęcia dodam z telefonu.

 

http://img542.imageshack.us/img542/7520/20120730133913.jpg

 

http://img198.imageshack.us/img198/8408/12345fm.jpg

 

PS: obudowa jest jeszcze w trakcie modyfikacji ;)

Link to post
Share on other sites

U mnie backplate EK odprowadza ciepło z sekcji zasilania po drugiej stronie karty. Jest ciepły w stressie i spełnia swoje zadanie doskonale. Styka się z tą sekcją poprzez taśmę termoprzewodzącą którą sam producent dorzuca do backplate więc nie pełni tylko i wyłącznie funkcji estetycznej. Na czerwono zaznaczyłem elementy które chłodzi backplate: http://s16.postimage.org/60b6pu9px/14_125_414_05.jpg

No backplate od EVGA też ma za zadanie odprowadzać ciepło i również posiada pastę termoprzewodzącą co widać dobrze na zdjęciu poniżej.

 

http://q3.kn.pl/wb/6.JPG

 

Jeżeli chodzi o wygląd to kwestia gustu. Mi się *****iście podoba, i dla mnie EK się nie umywa do EVGA. Z tym podziurawieniem to przesadziłeś kolego. Ten backplate nie dość, że spełnia swoją rolę radiatora to jeszcze bardzo dobrze wygląda :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wygląd to kwestia gustu. Mi się *****iście podoba, i dla mnie EK się nie umywa do EVGA. Z tym podziurawieniem to przesadziłeś kolego. Ten backplate nie dość, że spełnia swoją rolę radiatora to jeszcze bardzo dobrze wygląda :)

 

A teraz pytanie z innej beczki. 680 czy 670, bo pewnie przed premierą 670 kupiłeś więc gdybyś miał kupować jeszcze raz to czy znowu wybrał byś 680. Jakieś OC z innym chłodzeniem bo te małe wiatraczki przy wysokich obrotach potrafią hałasować.

Link to post
Share on other sites

Bierz 670. Ja kupiłem 680 zaraz po premierze i teraz też bym kupił 680 :) OC mam do wersji Signature (1111 na rdzeniu) i temperatury w stresie to max. 70C. Wentyl nie wskakuje nawet na 60% i jest dla mnie niesłyszalny - to jest naprawdę cichy referent. Oczywiście przy zabawie hardcore z OC przy 100% wentyla robi się suszarka. No ale to tylko do smarków i występuje raczej przy każdym chłodzeniu.

Link to post
Share on other sites

680 dc2T ma 1201 na rdzeniu, a że ja w OC zielony więc jaka by to karta nie była to Topową raczej wybiorę, ale od jakiegoś czasu sie zastanawiam nad 670/680. Wiem cena... ale jeżeli miałą by się sprawować lepiej w przyszłości to czemu by jej nie wziąć?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem zupełnie co ma wygląd do jakości... Faktycznie EVGA wydaje się bardzo efektowna wizualnie, ale sam posiadam backplate od EK i złego słowa o jakości powiedzieć nie można...

Backplate od EK to pomalowany kawałek alu/stali, ten od EVGA jest szczotkowany. Nie ma co tu porównywać.
Link to post
Share on other sites

siwers, też mam tego XFX. Poszedł ci na 1Ghz bez podnoszenia napięcia? To jest jakiś black edition czy zwykły double dissipation? Pytam bo mój robi max 915Mhz, a napięcia nie da się podbić.

Zwykła z taktowaniem 900mhz. (be o ile nie mylę ma 940). Napięcie musiałem delikatnie podnieść ponieważ co chwile wyskakiwały błędy i czarny ekran. A napięcie podniosłem msi afterburner.

Ale dziwne ze twój radeonik wyciąga tylko 915 skoro powinien 940 z palcem w nosie bez podnoszenia napięć.

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Jaką masz wersję karty? ZDFC?

 

Mi trafiła się słabsza sztuka widocznie, i w dodatku nie jestem w stanie podnieść napięcia, nawet po edycji pliku .cfg afterburnera. Rozumiem, że biosu karty nie flashowałeś? Z tego co wyczytałem na anglojęzycznych forach to jest wersja tej karty z analogowym zamiast cyfrowego kontrolera napięcia i nie ma szans podnieść, nawet po flashu biosu.

Link to post
Share on other sites

Dziwne napięcie standardowe podczas obciążenia jest dla owej karty 1,17 o ile pamiętam a podniosłem tylko do 1,19V(gpu-z 1,88V). I w programach wykazuje że tyle faktycznie jest. A biosa nie tykałem.

A co do wersji owszem HD-687A-ZDFC ver.1.0.

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...