Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

Świetny schludny zestaw, jak się sprawuje chłodzenie Phanteksa? Wentylatory nie buczą za mocno ?

Dziękuję :)

Jestem maniakiem ciszy więc ustawiłem sobie własną krzywą pracy dla wentylatorów na CPU i na 6600K @ 4,7GHz temperatura nigdy nie przekracza 60'C a wentylatory są prawie niesłyszalne, kręcą się w zakresie 600-800rpm. Chłodzenie jest zimne w dotyku. Przy Skylake można już sobie kompaktowe wodne odpuścić bo różnice w temperaturach niewielkie a w hałasie żadne. Czasami pompka w WC głośniej potrafi pracować jak mój cały pc.

 

Teraz z Palitem JestStream grając w gry komputer chodzi jak kiedyś w idle - cisza całkowita. Jak by się mocno przysłuchać to można usłyszeć szum pracy dysku twardego (który jest cichy i do tego w Himuro). Po ustawieniu wentylatorów gpu sztywno na 50% (1250rpm) co generuje jedynie lekki szum, słyszalny jedynie po wyłączeniu dźwięku gry, bez OC karty na 2100MHz+ w boost i 8800MHz dla pamieci w grach jest ok 45'C na GPU. Po OC i długim graniu, gdzie karta jest w zamkniętym Define R4 z 5wentylatorami ustawionymi zaledwie na 600rpm jest 55'C

Edytowane przez game4you
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja grafe dałem w tryb pół pasywny w Afterburnerze ja musiałem wymontować tego phanteksa. Pewnie kiedyś znowu go zamontuje na top i ustawie na low żeby go nie słyszeć. Wydajny to on jest ale strasznie się wybijał poza szum samego kompa.


Hej bumbel ile dałeś za przedłużki okablowania ?

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

Na tej podstawce w zasadzie inaczej się nie da, bo odwrócenie bloku o 180 stopni i węże nad samą grafą wyglądałyby dużo gorzej. Rozstaw otworów uniemożliwia zamocowanie jej w taki sposób jak w przypadku 1155/50/51.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie ale jeśli mogę coś zasugerować to dokupiłbym jeszcze kilka grzebieni na przedłużki i ładne imbusy z bitTechu z podkładkami do mocowania wentyli do chłodnicy. Bo zgniecione mocowania pod kołki nie bardzo tutaj pasują :-)

Ja montując Silent Wingsy 2 na chłodnicy używałem mocowania pod standardowe śruby i dobrałem do tego odpowiednie imbusy i podkładki - groszowe sprawy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Backplate wygląda fajnie ale nie podoba mi się kolor kasety vhs tego GameRock-a. Jedyna rzecz, która w mojej opinii kompletnie nie pasuje do reszty gratów. Ten model gtx-a tak wizualnie na mnie działa, że nie kupiłbym go nawet w cenie 1070... bo jednak wygląd oprócz wydajności też ma coś do powiedzenia, no ale o gustach nie ma co dyskutować ;). Ogólnie schludnie za co duży plus.

Link to post
Share on other sites

 

 

o gustach nie ma co dyskutować

 

Nigdy i nigdzie nie napisałem niczego pozytywnego o jej wyglądzie. Wręcz przeciwnie.

 

 

 

Wygląd - niezbyt szczególny - na zdjęciach jeszcze ujdzie, na żywo - naprawdę nie ma szału. Wielki kloc.
  

W momencie, gdy ją kupowałem, była to jednak najbardziej pasująca mi do reszty gratów autorska 1080-tka, a jej wykonanie i kultura pracy do dzisiaj mogą uchodzić za wzór dla Pascali od innych firm.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...