Skocz do zawartości

Windows XP PProfessional SP3


Recommended Posts

Mam taki problem ktory sie coraz bardziej nasila, za kazdym uruchomieniem coraz gozej..

 

Gdy wlaczam komputer wszystko okej w poczatkowych fazach, potem wyskakuje informacja "Zapraszamy" tak po 10s znika i pojawia sie sam puplit + kursos myszki ktorym moge ruszac. Problem jest z tym ze sie widnows nie chce naladowac dosc szybko, musze czekac tak z 5 min az mi na pupicie pojawia sie ikonki i bede mogl co kolwiek robic.

 

System jest dopiero co wczoraj wgrywany, formatowane dyski itp..

Problem pojawil sie gdy anulowalem isntalacje aktualizacji gdy system sie wylaczal. Teraz coraz dluzej sie laduje, za kazdym ponownym restartem (uruchomieniem) coraz gozej, dluzej sie wszystko laduje.

 

Ma ktos jakis pomysl jak bym mogl to naprawic? Czy musze od nowa system wgrywac?

 

 

 

 

Edit: Moze napisze prosciej bo ja tak chaotycznie pisze :D

Gdy wlaczam komputer po kilkunastu sekundach standardowo pojawia sie logowanie (Teks: Zapraszamy) po tym pojawia mi sie pulpit i na nim nie ma nic, dopiero po 5 min pojawiaja sie ikonki i dzwiek windowa (zalogowania), te oczekiwanie jest coraz dluzsze i sie boje ze sie to zle skonczy i sie potem nie uruchomi.

Mozna to jakos naprawic? Wczesniej mialem wszystko okej

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

HD Tune: ST9320423AS Health

 

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 114 99 34 77338501 Ok

(03) Spin Up Time 100 99 0 0 Ok

(04) Start/Stop Count 99 99 20 1621 Ok

(05) Reallocated Sector Count 100 100 36 0 Ok

(07) Seek Error Rate 63 60 30 115034357 Ok

(09) Power On Hours Count 95 95 0 4460 Ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 97 0 Ok

(0C) Power Cycle Count 99 99 20 1604 Ok

(B8) (unknown attribute) 100 100 99 0 Ok

(BB) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BC) (unknown attribute) 100 99 0 9 Ok

(BD) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

(BE) Airflow Temperature 72 48 45 471072796 Ok

(BF) G-sense Error Rate 100 100 0 564 Ok

(C0) Power Off Retract Count 100 100 0 81 Ok

(C1) Load Cycle Count 91 91 0 19340 Ok

(C2) Temperature 28 52 0 28 Ok

(C3) Hardware ECC Recovered 49 45 0 77338501 Ok

(C4) Reallocated Event Count 95 95 30 4397 Ok

(C5) Current Pending Sector 100 100 0 0 Ok

(C6) Offline Uncorrectable 100 100 0 0 Ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 Ok

(FE) (unknown attribute) 100 100 0 0 Ok

 

Power On Time : 4460

Health Status : Ok

 

To jezeli sie nie uda tego zrobic, to walne formata jeszcze raz i pewnie bedzie wszystko okej ;)

Link to post
Share on other sites

Anuluwać aktualizacje - you are the Best ;D

Może ja zainstaluj ?? W koncu aktualizacje jest od tego aby system działał szybciej, płynniej i stabliniej . Widocznie PC mysli ze tam jakis update był i wczytuje tam jakis plik który szuka drugiego, którego nie ma, wiesz jak to tam jest ;D

Miałem identyczny problem na lapku ciotki (vista)

 

@ I z tego co wiem to przy wylanczaniu kompa, nie pyta sie nic czy anulować czy zainstalować tylko instaluje automatycznie to jak ty to anulowałeś ?? POWER OFF?

Edytowane przez shadloger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kabla raczej nie sprawdze bo to na laptopie jestem ;), wiec nie ma takiej opcji :D

 

A jak uruchamia sie system to mam sam kursor, nic innego nie mam, nic innego nie dziala ;(

 

A jesli chodzi shadloger o ta aktualizacje to tak :D walnolem reseta jak sie aktualizowal xD, myslalem ze sie zacielo :D (wiem jestem pro xD)

 

Lecz teraz nie moge tych aktualizacji ponowic bo niby one juz sa zainstalowane, chyba ze jak by byla opcja ponownej aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

klawisze Windows+R wpisz regedit

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINEM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

a w nim wartość Shell . Shell powinna mieć typ reg_sz i zawierać Explorer.exe

 

Jeżeli nic tam nie ma, kliknij dwa razy na Shell i wpisz w polu wartość Explorer.exe

Zamknij edytor rejestru i włącz na nowo komputer.

 

Moze byc ze rejestr sie uszkodził albo sam plik Exploer.exe jak to nie pomoze to trzeba podmienic jakos ten plik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

klawisze Windows+R wpisz regedit

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINEM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

a w nim wartość Shell . Shell powinna mieć typ reg_sz i zawierać Explorer.exe

 

Jeżeli nic tam nie ma, kliknij dwa razy na Shell i wpisz w polu wartość Explorer.exe

Zamknij edytor rejestru i włącz na nowo komputer.

 

Wszystko jest tam tak jak napisales, niczego nie brakowalo

Link to post
Share on other sites

A w trybie awaryjnym tez sie exploer nie ładuje ( wykluczam obecnosc malware) ???

 

Jeżeli nie ma wirusa to

Naprawa systemu WindowsXP z konsoli odzyskiwania.

 

Uruchomienie konsoli odzyskiwania w tym celu należy:

1. Ustawić bootowanie komputera z napędu CD/DVD w biosie komputera.

2. Włozyć orginalna płytę z Windowsem do napędu i uruchomić z niej instalator systemu.

3. Po załadowaniu sterowników pojawia się menu wyboru wciskamy 'R' (tzw. pierwsze R)

4. expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\ gdzie X to litera którą oznaczony jest nasz napęd CD/DVD

Edytowane przez shadloger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej dzieki ;) udalo sie wlaczyc awaryjny i system normalnie sie wlaczyl tak z 15 sek max ;), ale na normalnym trybie uruchomienie troche zajmuje, dosc sporo czasu..

 

Wiec to cos zmienia czy nadal mam naprawic system WindowsXP z konsoli odzyskiwania??

 

Okej zobacze czy to cos da, mam nadzieje ze nic nie popsuje :D

Link to post
Share on other sites

Tak w awaryjnym explorer.exe jest wszystko okej tak samo ikonki sie pojawiaja, ale w normlanym trybie tez sa ikonki i wszystko okej tylko ze to trwa w tym normalnym z 5min zanim sie uruchomi wszystko...

 

Nie wiem czy to jest istotne ale gdy wylaczam laptop to prawie za kazdym razem wyskakuje info: ze proces explorer.exe nie odpowiada i czy go zakonczyc czy cos w tym stylu..

 

Aha przeskanowanie nic nie wykrylo na normlanym jak i na awaryjnym trybie.

 

Wiec chyba cos jest nie tak z tym "explorer.exe" jak takie komunikaty wyskakuja, wiec moze by tak go wgrac od poczatku?

Tylko jak? I czy to dobre rozwiazanie?

 

Edit: Sorki ze tak dlugi czas odpowiedzi ale to tyle trawlo :/

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz spóbowac go zainstalowac to tutaj napisałem

Naprawa systemu WindowsXP z konsoli odzyskiwania.

 

Uruchomienie konsoli odzyskiwania w tym celu należy:

1. Ustawić bootowanie komputera z napędu CD/DVD w biosie komputera.

2. Włozyć orginalna płytę z Windowsem do napędu i uruchomić z niej instalator systemu.

3. Po załadowaniu sterowników pojawia się menu wyboru wciskamy 'R' (tzw. pierwsze R)

4. expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\ gdzie X to litera którą oznaczony jest nasz napęd CD/DVD

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zaczolem to dzisiaj robic, bo juz nie wytrzymuje xD, za dlugo mi sie laduje ten laptop, ale mam taki problem:

 

Dochodze do 4 kroku i potem nic nie moge zrobic. Tzn nie wiem co mam robic :/

 

 

 

Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP<TM>.

 

1:C\WINDOWS

Do ktorej instalacji systemu Windows chcesz sie zalogowac

<nacisnij klawisz ENTER, aby anulowac>? _ <--- i tu nie wiem co mam zrobic, nie moge wpisac tego: "expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\" bo poprostu jest miejsce tylko na jeden znak.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No okej zaczolem to robic bo wczesniej czasu nie mialem i mi wyskakuje info ze okreslona sciezka lub nazwa pliku jest nieprawidlowa.

Tak wpisuje: expand F:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\

Bo ja nie wiem co mam za to X wpisac.. F nie dziala wiec jak mam sprawdzic jaka literke mam?

?

Edytowane przez cziken
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...