Skocz do zawartości

Wybór monitora 27 cali 1500 zł


Recommended Posts

baju1 - poprzedni model to prawda, ale ta sama technologia MVA, wynaleziona już w 89 roku przez Hitachi. Wiadomo technologia ulepszana ale ciągle pozostają podobne problemy. MVA nigdy nie będzie lepsza od TN po względem reakcji, a TN nie będzie lepsza pod względem kolorów. W dodatku im większa matryca tym gorzej a nie odwrotnie. Co nie zmienia faktu, że imo Benq to najlepsza MVA jaka jest. Kolory i kąty zapewne lepsze, rekcja gorsza i tyle. Porównanie dwóch technologii, kompromis między jednym a drugim.

Podejrzewam, że te różnice są bardzo subtelne. Ghosting może być nie zauważalny, tak samo jak przekłamania kolorów na moim AOC. Nie jestem grafikiem więc ich nie dostrzegam.

aha baju1 :) nie atakuję MVA czy co, uważam, że TNki są najlepsze czy co tam... bzdura :) po prostu dzielę się wiedzą, którą nabyłem , staram się pomóc więc się nie unoś z tym "rozbijaniem o kant du*y", zluzuj.

Link to post
Share on other sites

Upewnij się, że po zakupie możesz oddać monitor w razie jakiś niedogodności. Pamiętaj wtedy, żeby rozpakowywać ostrożnie i zachować opakowanie w jak najlepszych stanie. Nie odrywać początkowo foli z ramek itp. Jeśli coś Ci się nie spodoba, będziesz mogła oddać go bez najmniejszych problemów w ciągu 10 dni (agito), a schludne i zadbane opakowanie temu będzie sprzyjać :)

 

@up

 

Troszkę mnie poniosło z tym podwórkowym o kant du*y. Bardziej broniłem tego BenQ - to chyba normalne, kupiłem go i to taki odruch obronny. Nie przeczę, że TN ma lepsza reakcję, bo z tym trudno dyskutować. Ale jeśli jakiś laik decyduję się na monitor, to warto wybrać coś wielofunkcyjnego, a nie nastawionego na jedną czynność. Zresztą wątpię, czy ktoś aż tak mało obeznany widziałby różnice między TN a VA. Pozdrawiam i dzięki za pokojową odpowiedź :)

Edytowane przez baju1
Link to post
Share on other sites

baju1 - jak miło przeczytać taką odpowiedź, dzięki. Kurcze nad tym BenQ to szczerze do tej pory nie wiem czy dobrze wybrałem, na prawdę mocno chciałem go kupić. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z AOC, jak bym kupił BenQ to pewnie też bym był zadowolony, ot wszystko na ten temat.

Invana, ta iiyama to szajs, jedyny plus to te 120hz bo kolorki i podświetlenie bardzo słabe. I żadnego dobrego IPSa do gier nie kupisz za te pieniążki. Niestety.

Link to post
Share on other sites

(...)Ok, przejdę się do sklepu (...)

A co to za sklep ? Bo jeśli jakiś elektro-market to szkoda fatygi - warunki oświetleniowe jakie tam panują są totalnie odmienne od domowych.

 

Przy zakupie przez internet przysługuje prawo do odstąpienia od zakupu bez podania przyczyny w ciągu 10-u dni. (gdyby monitor nie spełnił oczekiwań.

 

W co konkretnie koleżanka ma zamiar na tym grać? (bo może w strategie, a koledzy tu o smużeniu...)

Link to post
Share on other sites

Do grania jest koniecznie matryca TN

nonsens

 

ta sama technologia MVA, wynaleziona już w 89 roku przez Hitachi.

gwoli ścisłości w GW2750HM mamy AMVA wynalezione w 2011 (wprowadzone w 2012) przez AUOptronics, wiadomo to rozwinięcie MVA, ale nie można powiedzieć, że stare

 

W tym zakresie cenowym tylko TN

 

ponownie... TN można kupić jak się nie ma budżetu na nic lepszego ten panel nie ma żadnych zalet w stosunku do IPS i VA, nawet tych starszych

 

 

Zresztą wątpię, czy ktoś aż tak mało obeznany widziałby różnice między TN a VA.

różnicę widać gołym okiem i trzeba mieć wadę wzroku lub "klapki na oczach" by ją pominąć

 

I żadnego dobrego IPSa do gier nie kupisz za te pieniążki. Niestety.

taa... Eizo FS2332, żeby daleko nie szukać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tymi różnicami, bardziej chodziło mi o to, że będzie mu wszystko jedno. Wiadomo, że jak przyłoży się dwa monitory obok to będzie widać różnice. Ale ktoś kto "zawodowo" nie wnika w parametry, nie szuka każdej usterki nie odczuje jakiejś wielkiej różnicy, zasiądzie i będzie robił swoje :)

Link to post
Share on other sites

W co konkretnie koleżanka ma zamiar na tym grać? (bo może w strategie, a koledzy tu o smużeniu...)

 

Na dzień dobry dirt 2 :D

Oki, byłam dziś po odbiór nowego składaczka, procek i grafika w 1 poście. Przy okazji chciałam zobaczyć owe monitorki. Niestety, nie mają ich na sklepie, chociaż są w ofercie. U nich się zamawia i ściągają z magazynu. Mam parę kroków do giełdy elektronicznej, i chyba tam się przejdę i spróbuję. Ale ja nie o tym, a o rozmowie ze sprzedawcą. Wynalazł mi cuś takiego http://kdo.pl/sc/14n8dkrsq5v5l,monitory-kdo Jak widać Benq wciąż polecany ;)

Edytowane przez Invana
Link to post
Share on other sites

Drachenfeles: niestety,ale skłaniam się ku opinii, ze do grania to tylko TN. Smużenie czarnego i czerwonego na ciemnych tłach widzę coraz bardziej. Widzę podczas oglądania internetu, zostają smugi za ciemnymi obrazami a w diablo 3 cieżko odczytać napisy przedmiotów gdy jest się w ruchu. Smużenie widzę co prawda tylko w diablo 3 i w minecrafcie, gdzie jest duża kontrola nad przesuwanie obrazem, w battlefieldzie czy crysisie tego nie widać.

Link to post
Share on other sites

@

drachenfeles

 

 

sądzę że "specjaliści" opierający wiedzę na innych "ekspertach"

wypowiedzili się za mnie i ja nic nie umiem i jestem amatorem.

 

 

Matryca IPS za 1000 czy 1200zł nie może być wysokiej jakości

ale jeżeli Pan twierdzi że nie mam racji, to kupuj IPS za 1000zł i miej takie paramtery jak te po 2500zl :)

 

 

Szkoda że opierasz swoją wypowiedź na domysłach a nie na faktach

Link to post
Share on other sites

akurat panel może być taki sam, cała reszta czyni z monitora za 1k budżetówkę, a z tego za 2,5k już niekoniecznie

nie zmienia to faktu, że kupowanie drogich TN'ek (nie licząc 120Hz stricte pod gry) mija się z celem, takie mam zdanie

 

i proszę bez takich hasełek o domysłach

 

@HiszpańskiInkwizytor - twój FS2331 jest na PVA, nie na e-IPS ani AMVA, o których mowa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...