Skocz do zawartości

Wybór monitora 27 cali 1500 zł


Recommended Posts

Witam serdecznie Użytkowników.

 

Jestem przed kupnem monitora, przeszukuję fora, testy i recenzje drugi dzień i nie jestem w stanie na nic się zdecydować. Proszę o pomoc w wyborze, bo dostaję powoli kręćka.

 

W grę wchodzi jedynie 27 cali. Budżet to +/- 1500 zł. Monitor będzie pracował ze sprzętem Intel Core i5 3470, Gigabyte ATI Radeon HD 7870 2 gb. Będzie służył tylko do gier oraz filmów. Nie będę przeglądać na nim internetu, pisać ani oglądać TV.

 

Początkowy wybór padł na iiyama G2773HS

http://tech.wp.pl/ka...1f6d3&_ticrsn=5

 

Jednak monitor ten nie ma najlepszych kątów i dosyć słabe odwzorowanie kolorów, a na tym bardzo mi zależy. Stąd zaczęłam rozglądać się za czymś z matrycą IPS. I tutaj właśnie dostałam kręćka. Możecie pomóc jakąś propozycją? Po dwóch dniach googlania już wiem, że sama z wyborem sobie nie poradzę.

Edytowane przez Invana
Link to post
Share on other sites

Owszem, brałam pod uwagę większego LEDa z telewizorów, ale mnie zakrzyczano, że 1. można liczyć piksele, a odsuwać się od monitora na ileś metrów nie ma sensu, 2 że bolą oczy, 3 że ryzyko smużenia, 4. że do TV to tylko konsole i w ogóle. Stwierdziłam, że wezmę po prostu monitor, który nada się na pewno, odpuszczając te kilka cali. Więcej niż 27" w tym budżecie się nie wyhaczy :)

Link to post
Share on other sites

Mam w domu plazmę 46 cali i z 2- 3 metrów już można bez problemu grać. Pikseli przy FullHd nie policzysz z takiej odległości, smużenia nie ma, oczy nie wiem czemu mają boleć no ale to już jest spory wydatek.

Niestety TV LCD-LED będą smużyć, więc pozostaje BenQ GW2750HM, jak mówił drachenfeles

Link to post
Share on other sites

Też jakoś plazmy do gier nie widzę... do filmów tak ale jak by to do komp tak podpiąć to potem ślady zostaną od nieruchomych elementów obrazu. Punkty 1-2 to się zgadzam. Punkty 3-4 są bardzo subiektywne.

 

Swoja droga ja swoją plazmę Panasonica 42" z Agito z wysyłka ok. 1620PLN płaciłem w grudniu 2011 a więc nie tak dużo więcej.

Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie to cieszy, miałabym to, o co od początku mi chodziło (tj. większego) i być może nie musiałabym myśleć o kolejnym zakupie przy zmianie sprzętu za kilka lat. Moglibyście polecić jakiś model w tym budżecie? Wolałabym LED (choć nie będę się upierać, jeżeli nie dałoby rady). Przy calach też się nie będę upierać. Wiadomo, że wolałabym więcej niż mniej, ale brać większe a gorsze w podobnej cenie albo mniejsze a lepsze, to jednak wypada wziąć to drugie. 40 cali raczej się nie wyciągnie, ale 32, 37 może dałoby radę? Przepraszam, że Was tak męczę :)

 

EDIT: bez 3D, bo nie jest mi potrzebne

Edytowane przez Invana
Link to post
Share on other sites

Jeśli się jednak zdecydujesz na monitor, to śmiało pytaj. Posiadam tego BenQ i mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące tego modelu.

 

Jeśli możesz, to bierz większe! Po tygodniu pracy przy 27, monitor wydaję się już strasznie malutki. Co ciekawe, przesiadałem się z 19 i nawet nie przypuszczałem, że tak szybko się przyzwyczaję. Ale rekompensuję to jego wygląd, ta lustrzana czerń na obudowie świetnie się prezentuję (ooohyyy ahyyy).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem w stu procentach przekonana do tego BenQ. Porównałam na filmikach kolory i kąty względem tej iiyamy i z miejsca mnie oczarowało :) Zauważalne było srebrzenie, jeżeli o kąty chodzi, ale nie zamierzam oglądać filmów z boku. Jeżeli nie znajdzie się telewizor, to już w ogóle nie grzebię w monitorach. Chociaż liczę, że jednak się znajdzie więcej cali :P

 

EDIT: literówka

Edytowane przez Invana
Link to post
Share on other sites

Witam

Niedawno stałem przed podobnym dylematem. Monitor do gier do 1500 zł. W tym temacie podsumowałem i uzasadniłem mój wybór. Przez długi czas byłem niemal przekonany co do BenQ GW2750HM ale negatywne opinie na zagranicznych forach mnie odstraszyły. Głównym problemem jest ghosting. Może nie jest tak źle, ale...

http://www.youtube.com/watch?v=uQTWwlKCcHE

http://www.youtube.com/watch?v=86GwlOdxw2c

a na koniec przeważyło to

(wiem, że to inny monitor, ale matryca MVA - problem jest już przy 24 calach, a co będzie przy 27 ?)

iiyama G2773HS - może być ciekawa ze względu na 120Hz ale potrzebujesz specjalny kabelek, i podobnie jak Ciebie Invana zniechęciły mnie problemy z kolorkami, nierównomiernym podświetleniem i kiepską jakością wykonania przy stosunkowo wysokiej cenie.

IPS - za 27 cali za 1500 nie będzie rewelacji, bynajmniej nie do gier. Sprawdzałem, szukałem i trzeba wydać powyżej 2k na Dell U2713HM - a i tak możesz mieć ghosting.

Ostatecznie zdecydowałem się na AOC e2752Vq, model świeżynka na rynku, zachęciły mnie pozytywne recenzje, szczególnie co do odwzorowania kolorów (jak na matrycę TN), wysoką szybkość matrycy, podświelenie WLED (a nie tylko na bokach jak większość ma). Do tego cena poniżej 1k, niskie zużycie energii i wszystko matowe (ekran i obudowa). Niestety na forach nie ma opinii na temat tego sprzętu.

A teraz minusy:

- brak 120Hz, szkoda ;/

- brak obsługi USB 3.0

- gdy ekran jest cały czarny to widać podświetlenie na dole i na górze, ale tylko kiedy jest cały czarny, nawet w bardzo mrocznych grach jak metro, problem jest niezauważalny

 

Nie mam odniesienia co do kolorów, jak dla mnie są super, ale nie widziałem żadnej matrycy MVA czy IPS. Nie mam jak zbadać kolorów, pozostaje wierzyć pozytywnym recenzjom na necie, że kolorki ma najlepsze ze wszystkich TNek.

 

Podsumowując - gorąco polecam. Do kwoty 2000 ciężko znaleźć coś lepszego.

... chyba, że to Cię zainteresuje http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=ACER+3D+120Hz+HN274HBMIIID

Link to post
Share on other sites

Co z tego, że to MVA? Jest to niższy model tego monitora, do tego mniej cali. Nie bez powodu zrobili nową serie...

 

Jeśli czytałeś zagraniczne forma, to nie mogłeś ominąć tematu, w którym mówiono, że GW2750HM czasami wypada lepiej niż model 24". Co więcej, nawet na tft było napisane, że GW2750HM jak do tej pory ma najlepsze wyniki pod względem reakcji matryc VA, które są na rynku.

 

Pierwszy filmik, który pokazałeś można o kant du*y rozbić, bo widać tam tyle co nic. A jeśli jesteś tak wyczulony, że przy grze fps będziesz zwracał uwagę i dopatrywał się ghostingu, to współczuje, bo przyjemności z gry to Ty raczej nie masz :)

 

Nie mam zdania co do Twojej propozycji, ale myślę, że warto się zainteresować. Choć teraz po zakupie VA jakoś nie widzi mi się 27 calowy kolos na matrycy TN. Przy oglądaniu filmu trzeba sobie wygodnie usiąść, co powoduję często, że nie siedzimy na wprost monitora. A kąty w VA są do takich kombinacji wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Ale czy koleżanka czytała zalinkowany test tego Benka (na tftcentral) ?

Wynika z niego że minimalna jasność przekracza 100 nitów. Trochę dużo jak na warunki domowe (chyba że potrzebujemy czegoś do wzywania Batmana na pomoc)

 

Czytała, czytała, jednak zupełnie się nie zna na tych cyferkach, stąd pyta co brać po prostu... Muszę wybrać konkretnie, przy zamawianiu przez net z wiadomych powodów, a jeśli będzie konkretny monitor w sklepie niedaleko, na pewno się przejadę i kupię. Tylko problem jest taki, że jeśli nie pójdę po konkretną rzecz, to sprzedawca wciśnie mi cokolwiek, byle upchnąć i wyjdę ze sklepu z nie wiadomo czym. Jak się człowiek nie zna, to tak jest :(

Link to post
Share on other sites

Do grania jest koniecznie matryca TN w tym przedziale cenowym

 

Samsung S27B550V - 1000zł +/-

Wady: błyszcząca ramka matrycy

brak rozszerzeń USB jak ci potrzebne.

 

Jak ci zależy na monitorku który jest uniwersalny i ma dobre kąty bierz LG M2732D-PZ

Posiada matrycę z szerokimi kątami widzenia, dobre parametry 5ms reakcji w co raczej wątpie .

przy tej cenie i IPS

 

 

Jak chcesz monitor do 1500zł kup taki za 1000zł S27B550V za tą cenę trochę droższe nie będą

lepsze ani nie będzie to lepsze

 

 

Jak ci zależy na szerokich kątach to weź tego LG

ale do grania jakbym kupował to biorę za 2200zł takiego DELLA U2711 bo to inna jakość

 

 

Do grania najlepsze matryce TN a jak chcesz mieć coś dobrego z dużymi kątami bierz tego DELLa

 

 

Monitory poniżej 2000zł z IPS oraz 27" są bez sensu widziałem takie coś u kolegów

około 5-6 modeli i w każdym są rozmycia, złe kąty, odblaski i nierównomierne podświetlenie

 

 

Sam mam problem z wyborem monitora 27"

 

Wybiorę S27B550V albo E2770V-BF

 

Nie ma co dyskutować w tej cenie :

 

 

 

Chcesz więcej porad - będę używać monitora 27" do tworzenia projektów domów

Podaj GG / sklype na prv. to ci pomogę :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, JBoSS, za chęć pomocy :) Chyba jednak lepiej pisać publicznie, bo są tacy ludzie jak Misio-Jedi, którzy zaraz coś wyłapią i zweryfikują. Ok, przejdę się do sklepu i obejrzę Benq, obejrzę iiyamę. Zobaczę na oczy, jak wygląda ta jasność w pierwszym przypadku oraz kąty w drugim. Najważniejsze, że już wiem, że nie jest to szajs i można brać. Któryś z tych monitorów, myślę, będzie. bardzo dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...