Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem pc


Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem komputera.

Gdy go wlaczam wszystko wydaje sie normalne(wiatraki pracuja, naped dziala), jednak monitor jest czarny, nie ma biosu. Musze wtedy odczekac nawet do 30min i zresetowac komputer, poczym dziala normalnie. Od kilku dni problem sie poglebil, komputer nie dziala po resecie, chodzac nawet 2godziny.

Chcialem sprawdzic inny zasilacz, jednak wszystkie, ktore pozyczam nie pasuja, moja plyta glowna ma wejscie 24pinowe.

Jaka wiec moze byc tego przyczyna i jak sie jej pozbyc?

Czekam na szybka odpowiedz.

 

Sprzet:

plyta- gigabyte ga-m57sli-s4

zasilacz- chieftec cft-500-a12s

ram- 2x1gb goodram

procesor- amd athlon 64 x2 4400+

Link to post
Share on other sites

wstyczki 24pin ot zazwyczaj 20+4 (łączone) ale nawet podpinając 20pin komputer powinien procować normalnie

 

spotkałem sie z takim problemem u kolegi, w koncu padła płyta gówna i już reset bios ani restarty nic nie pomagały

 

na 85% jestem pewien ze ot płyta gówna, jednak wyczyść komputer z kurzu , wymien pasty. Sprawdz na dotyk czy radiotor na płycie (ten złoty) jest gorący albo wgl zimny.

Link to post
Share on other sites

Podlaczalem zasilacz 20pinowy i jest to samo co na starym, czyli zasilacz jest sprawny.

Pisze wlasnie z tego pc i radiator(zloty) jest dosyc goracy. Komputer byl juz czyszczony, poniewaz wczesniej mocno grzal mi sie procesor, jednak po wyczyszczeniu temperatura znacznie spadla.

Przyczyna moga byc kondensatory na plycie? Te chyba mozna wymienic, czy liczyc sie z wymiana calej plyty glownej?

Edytowane przez karor
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy kondensatory nie są wypukłe, oraz czy pasta termoprzewodząca nie zamieniła się w beton. Przeleć ram memtestem na jakieś 2 godziny i podaj, czy były jakieś błędy. Może układ graficzny na płycie potrzebuje lepszego chłodzenia, dotknij jego radiatora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...