Skocz do zawartości

GT 640 czy HD6670 - karta do 300/350zł


Recommended Posts

Cześć szukam karty graficznej do 350zł, ale wolałbym aby nie przekraczała 300zł.

Do gier głównie mniej wymagających League of Legends, F1, Dirt 3, NFS'y od święta BF3 czy MOH:W.

Do sprzętu G530 (niedługo będzie zmieniany na G860), 4GB RAM, Gigabyte H61, Chieftec 500W (będzie zmieniany na modulara ~ 350W).

 

Zastanawiałem się głównie nad Radeon HD6670 oraz GeForce GT640. Która jest wydajniejsza? Bo wiem że NV ciągnie mniej prądu (28nm) i mniej się nagrzewa.

Link to post
Share on other sites

Ale ja składam cichego i oszczędnego kompa do niewymagających gier, więc stare i grzejące się karty odpadają.

Przejrzałem test GT640 i wychodzi że porównywalna z 6670 raz lepszy GF, raz Radeon, więc dalej mam dylemat.

http://www.anandtech.com/bench/Product/612?vs=613

Edytowane przez HyperGB
Link to post
Share on other sites

Myślałem nad Fractalem Core 1000, choć może od razu zbuduję coś na bazie ITX w Cooler Master RC-120A.

 

Co do Radka 5770 / 6770 - fakt, do 350zł używkę spokojnie się kupi. Ale raz, że wolałbym nową kartę, a dwa że często są bez gwarancji więc jak się zepsuje to jest problem.

 

Widział ktoś w polskich sklepach typu Morele, Techplanet, Agito, Komputronik, itp. GT640 tyle że wersje z memkami DDR5? Ostatnio gdy patrzyłem na jakiejś tam porównywarce nie było ani jednej. Ze specyfikacji na stronie nV jasno wynika że taka wersja była by na poziomie GTX650 / GTX550TI. Tyle że w naszym ciemnogrodzie ani widu ani słychu. Ew. GT640 OEM z szyną 192bit i dodatkowymi jednostkami - wydajność porównywalna z GTS450?

 

PS Duża jest różnica między HD6670 DDR5, a wersją DDR3?

Edytowane przez HyperGB
Link to post
Share on other sites

Rozsądne minimum do gier będzie 7750 http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7750-1gb-ddr5-pci-e-box-84-588854.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=588854

20 zł mozesz dołożyć chyba , wydajność prawie 6770 pobiera ~50w . Do twoich zastosowań będzie ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...