Skocz do zawartości

GTX 660 SLI czy jeden GTX 680?


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Co lepsze , co szybsze do grania. GTX 660 SLI czy jeden GTX 680? Jeśli chodzi o kwote to zapłace mniej za 2x660gtx niż za jednego GTX 680. Wg testów w necie ponoć lepiej wypada GTX 660 SLI ale nie wiem jak to jest w praktyce z grami itd.

 

 

Chce wiedzieć ostatecznie czy się pchać w SLI czy jednak pozostać przy jednym GTX 680.

Aha chodz mi o zwykłe GTX 660 . Nie o wersje TI , która jest droższa.

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

ja bym brał dwa 660 od Gigabyte :) na FullHD masz zawsze płynność a mogę się założyć, że w te gry co będziesz grał to i tak i tak są wspierane przez SLI więc nie ma się czym martwić ... osiągi SLI 660 względem 680 są około o 20% lepsze więc to nie jest mało a cena 1600 zł do koło 2000 ... przykładowo przy premierze 7xx GTX będzie Ci łatwiej sprzedać dwie 660 niż jedną 680 i łatwiej zmodernizujesz :)

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_660_windforce_oc_review,25.html

Edytowane przez kiziamizia2
Link to post
Share on other sites

Zasadnicze pytanie:

Jaki procek, jaki zasilacz i płyta. Żeby to sli miało sens. Drugie: zastanów się nad poborem prundu -bo tu też jest różnica przy sli. Trzecie: jaki masz rozstaw pci -bo bankowo karciochy się będą grzać. Czwarte: Jaka obudowa -bardzo ważny przewiew. Piąte: konkluzja wynika z tego co piszą Ci Koledzy wcześniej: bierz 670 i ciesz się bezproblemową przyjemnością z grania! Pomyśl np że będziesz chciał upgrade zrobić -masz na sprzedaż 2 a nie jedną kartę,więcej tracisz. Zawsze się zdarzy że coś źle śmiga na sli, temperatura osiąga temp smażenia, ehh można to wyliczać...

Link to post
Share on other sites

Pozwolicie, że się podepnę... czy lepszym wyborem jest Evga 660Ti Sc z backplate czy podstawowa Evga 670? Wydaje mi się, że ważną różnicą jest szyna: 192bit vs 256bit. Zasilacz 700W, plyta msi mpower z77.

Tu są obie jakby co:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-198-EA&groupid=701&catid=1914&subcat=2379

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-185-EA&groupid=701&catid=1914&subcat=2294

Link to post
Share on other sites

racja i tak po premierze karty nowe są tylko nieznacznie szybsze od poprzedniej wersji lub bardziej udziwnione jak adaptive synk gpu boost co i tak w przypadku radków zostało dodane po premierze geforca (gpu boost)

 

i w taki sposób możesz nigdy nie kupić tego co tak naprawdę jest ci potrzebne tylko czekać na premiery obniżki i tak dalej

 

do sli czy cf jest potrzebny mocny proc bardzo wydajny mocniejszy zasilacz i odpowiednia obudowa by to się tak bardzo nie grzało plus mobo z 2x 8x pcie minimum

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...