Skocz do zawartości

Optymalny Monitor


Recommended Posts

Już wcześniej pisałem w innym temacie, polecam. Nie jestem specjalistą, nie zajmuję się grafiką, ani projektami, ale mogę zapewnić Ci, że będzie to dobry wybór jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem komputera (filmy, gry, internet). Jedyną wadą jest to, że po tygodniu chce się jeszcze większy :)

 

Jeśli masz pytania odnośnie tego modelu, to śmiało pytaj.

Link to post
Share on other sites

Zwykły, elegancki design. Pure czarny. Są gusta i guściki, jeśli chodzi o mnie to świetnie pasuje mi do reszty sprzętu utrzymanej w czarnym kolorze.

 

Co do ustawień jest tu pełne pole do popisu. Od fabrycznych (Standard, sRGB, Film, eko, gry, zdjęcia), aż po możliwość ustawienia pod siebie w trybie Standard - można zmienić kolory, kontrasty itp.

 

Co by tu jeszcze powiedzieć... Gry wyglądają świetnie. Co do reakcji, to każdy ma inne oko. Ja osobiście nie narzekam i bez żadnego problemu spędzam czas przy BF3, Pes 2013, dota 2. No ale tak jak mówię, każdy może mieć różne odczucia.

 

Filmy ogląda się świetnie, ale trzeba pamiętać, żeby były to prawdziwe 1080p, ewentualnie 720p, które także dobrze wyglądają. Duża matryca oczywiście sprzyja wieczorom filmowym, a dość znośne kąty (nie jest to ips, ale kto ogląda filmy w kącie 170 stopni? :D) pozwalają zasiąść przed monitorem komfortowo z towarzyszem/towarzyszką.

 

Tekst wygląda super, przyjemnie się pracuję na nim.

 

Są to wrażenia, które wynoszę po użytkowaniu monitora przez tydzień. Od początku maszynka jest podłączona przez analogowe wejście, więc trudno mi powiedzieć jak jest z HDMI, ale pewnie jeszcze lepiej.

Link to post
Share on other sites

Cóż, z tych linków wiele się nie dowiedziałem. Po prostu chcę wiedzieć czy warto brać VA.

 

Warto, ale warto też wiedzieć że AMVA to niestety nie to samo co PVA Samsunga.

 

Dodam jeszcze że polecany tu Benq na minimalnym ustawieniu jasności ma ponad 100cd/m^2,

co oznacza że dobrze się nada na reflektor przeciwlotniczy ;)

Edytowane przez Misio-Jedi
Link to post
Share on other sites

Kolego jasność też zależy od każdego. Ja siedzę na jasności 50% i nie mam problemów. Może z początku wydawał się zbyt jasny, ale aktualnie nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

 

Wydaje mi się, że Samsung troszkę wariuje z cenami. Czasami ich produkty są droższe niż takie same jakościowo maszyny innego producenta. Wnioskuje to z rynku telefonów, gdzie chociażby taki SE LWW jest tańszy niż Samsung Ace, a przewyższa go w każdym aspekcie.

Edytowane przez baju1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...