Skocz do zawartości

Chlodzenie pod I7-2600k


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam w.w procesor z boxowym chlodzeniem na plycie glownej asus p8p67-evo. Na auto tuning plyta kreci go do 4.4 ale temperatury podczas obciażenia osiagaja ok 82 stopni... a na normal bez podkrecania ok 53 chyba. wiec musze kupic jakies chlodzenie.. pytanie jakie??

duzo ludzi chwali hr-02 macho rev 2. co mozna poza tym moze cos tanszego??

albo zalman performa jest za 120 ale niby glosny...

 

Pozatym chodzi mi o to czy nie bedzie problemow z jego zamontowaniem gdyz blisko sa ramy a dokladnie xms 3

 

Prosze o porady

Link to post
Share on other sites

Mój i5 2500k na macho i paście MX-2 ma przy taktowaniu 4,5GHza 60 stopni po godzinie OCCT (choć jak będzie u Ciebie będzie głównie zależeć od napięcia jakie potrzebne Ci będzie do uzyskania tego taktowania). A to wszystko sto razy ciszej niż na chłodzeniu boxowym. Temperatura spadnie więc wyraźnie. Warto.

Link to post
Share on other sites

a jak sie do tego ma HR-02 Macho Black White ?bo macho rev 2 moge miec najtaniej z odbiorem osobistym za 188 a ten wlasnie black white za 185 zl. co w nich za roznica i ktory lepszy?

pozatym jest pasta w zestawie czy nie? bo niektorzy pisza ze jest a niektorzy nic.

ta co niby czasem jest to Chill Factor... jak sie ta pasta sprawuje? ewentualnie jaka kupic?

Link to post
Share on other sites

Ręki sobie uciąć nie dam, ale wszystko wskazuje na to, że BlackWhite to tylko kosmetyczna różnica w kolorystyce i nic więcej.

Pastę tam dają w zestawie, ale jaką dokładnie to nie wiem.

 

Z polecanych past,

Arctic MX-2

Arctic MX-4

Arctic Silver 5

Zalman STG-2

ze wskazaniem na pogrubione.

Link to post
Share on other sites

a ten fortis polecony przez sid vicious??

jest jakby nie patrzec 60 zl tanszy.. wiec czy jest sens doplacac?? przesiadka z boxa napewno bedzie odczuwalna i dla mnie i dla procesora.. a ja powyzej 4.4 krecil go nie bede..

reasumujac czy jest poprostu sens doplacic do tego macho....?

 

http://chlodzenie.net/reviews/thermalright-hr-02-macho-vs-zalman-cnps20lq/8/

 

niby jest 7 stopni roznicy podczas obciazenia na korzysc macho

Edytowane przez arekinho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...