Skocz do zawartości

i5 3570k czy FX-8350


Recommended Posts

4 rdzeniowe procki weszły do sprzedaży 4 lata temu a tak dużo gier jeszcze z nich nie korzysta. Brał bym w ciemno intela.

 

Zresztą tu masz test

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-vishera/strona/18518.html

 

I buldek nie ma 8 rdzeni fizycznych i było to już wiele razy wałkowane.

Edytowane przez Ostrowin
Link to post
Share on other sites

Intel 3570K jest bardzo dobry teraz jest się nad czym zastanowić bo amd wypuściło naprawdę dobry procek który dobrze sprawdza się w grach , a jeszcze lepiej w programach ,właśnie przeglądałem testy z nowych gier i muszę przyznać sami zobaczcie http://www.pureoverc...rmula-z-rog/19/

Edytowane przez Igoruss
ORTOGRAFIA
Link to post
Share on other sites

Witam, mam następujący dylemat, co brać: FX-8350 czy i5 3570k. Procesor ma służyć do gier. Obecnie i5 jest lepszy ale gdy więcej gier (jak Max Payne 3) zacznie wykorzystywać, więcej niż 4 rdzenie to co wtedy? Który lepszy i bardziej przyszłościowy?

 

AMD -> 8 słabszych rdzeni (modułów), bo kiedyś mogą się przydać

Intel -> tylko 4 ale mocniejsze rdzenie

 

Jeśli zdecydujesz się na AMD to kupisz procesor który będzie słabszy we wszystkich obecnych grach z myślą, że kiedyś będzie lepszy

Link to post
Share on other sites

AMD -> 8 słabszych rdzeni (modułów), bo kiedyś mogą się przydać

Intel -> tylko 4 ale mocniejsze rdzenie

 

Jeśli zdecydujesz się na AMD to kupisz procesor który będzie słabszy we wszystkich obecnych grach z myślą, że kiedyś będzie lepszy

 

Dlaczego słabszy ? własnie w nowych grach jest zdecydowanie szybszy sam zobacz http://www.pureoverclock.com/Review-detail/combo-review-amd-vishera-fx-8350-asus-crosshair-v-formula-z-rog/19/
Link to post
Share on other sites

Dlaczego słabszy ? własnie w nowych grach jest zdecydowanie szybszy sam zobacz http://www.pureoverclock.com/Review-detail/combo-review-amd-vishera-fx-8350-asus-crosshair-v-formula-z-rog/19/

Ten test jest całkowicie zmyślony od początku do końca... Tu masz prawdziwe testy: http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8350_vishera_vs_core_i5_test_cpu_do_1000_zl?page=0,0

 

Jak widać w grach nadal lepszy jest i5. Również testy na zagranicznych portalach pokazują, że wzrost wydajności względem buldka sięga 10-20%. Ciągle za mało aby dorównać i5.

Link to post
Share on other sites

W sumie możesz wybrać intela core i5 3570K to dobry sprawdzony procek na pewno nie będziesz zawiedziony co do najnowszego procka amd to warto trochę zaczekać trochę jestem zdziwiony że jest aż taka duża rozbieżność wydajności między testami ale coś czuje że będzie bardzo dobrze [ słyszałem że w nowym x boxie będą podzespoły od amd]

Link to post
Share on other sites

Moż

 

Może ale tego się pewnie nie dowiemy ,ale trochę mnie dziwi że na benchmarku i pure pc nie dali testów z BF3 crysis 2 shogun 2 czy max payne 3 zawsze były a tym razem nie ma trochę to dziwne nie sądzicie ?

 

 

Bardzo dziwne, śmierdzi mi ta premiera na kilometr, dlatego czekam na testy na PCLabie i wtedy się okaże jak to na prawdę jest.

Link to post
Share on other sites

Nowaj czy ty robisz tam gdzie tomcug i adonim ? Znowu wprowadzasz ludzi w błąd.

Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz błąd ? Jeśli uważasz, że moduł AMD = rdzeń, to polecam wizytę u specjalisty.

 

 

Wytlumacz swoje zdanie :-)

Wystarczy umiejętność czytania i wyciągania krytycznych wniosków, o którą ciężko posądzać kogoś o takim nicku.

Link to post
Share on other sites

Procesory Steamroller na AM3+ mają pojawić się w 2014 (rok po normalnej premierze). Nie mam płyty ani na Intela ani na AMD. Do Haswella też czekać nie bardzo mogę (na obecnym komputerze nawet nie dam rady użytkować komfortowo Worda czy PowerPointa.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Haha kolejny temat, który dostarczył mi sporo rozrywki ;)

 

Co do meritum sprawy, najlepiej by było gdyby autor podał przybliżony budżet i wtedy można pomyśleć o czymś konkretnym. Osobiście brał bym AMD choćby tylko dlatego żeby sprawdzić samodzielnie jak Sie spisuje ten procesor.

 

PS

Na dzień dzisiejszy do gier tylko intel :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

@Bakak Mam do wydania około 1200zł, dlatego i5 3570k + ASRock Z77 Extreme4 wydawało mi się dobrym rozwiązaniem (dopóki nie ukazały się testy Vishery, bo teraz mam wątpliwości).

Przy tyk pieniądzach spokojnie możesz kupić jedno albo drugie, jeśli chcesz iść w gry to na dziś dzień intel lepiej się w nich spisuje, ale AMD będzie od niego wydajniejszy w renderingu, grafice ogólnie zastosowaniach profesjonalnych, zaś w grach nieco słabszy, ale napewno nie polegnie z kretesem. Najlepiej by było gdybyś poczekał jeszcze z tydzień, w sieci pojawi się masa testów tych procków. Wtedy podejmiesz decyzje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...