Skocz do zawartości

zakup na morele net


Recommended Posts

siemka planuje kupic pc na morele.net i mam do was pytanie jaki jest aktualny kod na darmowe zlozenie zestawu powyzej 1500zl oraz najwazniejsze co mnie interesuje czy oni do plyty msi z77a-g43 daja nowego biosa automtycznie ? jezeli nie to za nowego sie placi? i drugie pytanie czy gdy odbiore nowego pc to gdy wloze windowsa z bootowanej plyty to czy normalnie wtedy instaluje go czy musze cos jeszcze zrobic?

Link to post
Share on other sites

Wersja BIOSU zależy od daty, kiedy producent wydał płytę, nie wiadomo czy jest to leżak magazynowy z np. starej rewizji albo nówka. Tak czy siak obecnie flash biosu nie jest tak hardkorowy jak za czasów LGA 775, gdzie jak coś zwaliłeś to płyta do serwisu i wymiana kości bios. Tutaj producent raczej daje oprogramowanie z poziomu WIndowsa. Także nic się nie przejmuj. Jest to Z77 także duże OC a z biosem nie powinno być problemu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupowałem ostatnio ASRock B75 Pro3 w Morele.net i bardzo zależało mi na tym, aby BIOS był fabrycznie w nowej wersji i tak na szczęście było. Myslę, że każdy producent co jakiś czas wyposaża nowe egzemplarze w aktualne BIOS-y.

 

i drugie pytanie czy gdy odbiore nowego pc to gdy wloze windowsa z bootowanej plyty to czy normalnie wtedy instaluje go czy musze cos jeszcze zrobic?

Podczas pierwszego uruchomienia od razu wejdź do BIOS-u i ustaw napęd DVD jako pierwsze urządzenie bootowane. Po restarcie płytka wystartuje automatycznie. Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Podczas pierwszego uruchomienia od razu wejdź do BIOS-u i ustaw napęd DVD jako pierwsze urządzenie bootowane. Po restarcie płytka wystartuje automatycznie.

 

Nie koniecznie. Wystarczy, że przy uruchamianiu kompa wciśnie któryś klawisz funkcyjny odpowiadający za włączenie ''boot menu'' u mnie jak dobrze pamiętam to f8. I nie trzeba się bawić w przestawianie w biosie przy karzdorazowym odpalaniu płyty startowej lub pena albo czego wy tam używacie. Chociaż i to nie jest potrzebne

Inna sprawa jest taka, że ta płyta ma na 99% ustawione na 1 miejscu botowania ''autowatic'' czy coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...