Skocz do zawartości

P7P55D-E + Samsung SSD 830 a 6Gb/s


Recommended Posts

Witam,

Podłączyłem tak jak w temacie przez dedykowane złącze SATA 6Gb/s kablem 6Gb/s. Osiągi dalekie od oczekiwanych.

Włączyłem AHCI podłączyłem kablem 6Gb/s do zwyklego SATA i osiagi sa lepsze ale nadal daleko do 400Mb/s w odczycie i zapisie

 

Cos czytalem ze waskim gardlem na innej plycie jest mostek PCI-E, tak ?? Mozna to poprawic czy lepiej zostawic dysk SSD podlaczony do zwyklego SATA z AHCI ?? Jesli tak to bez sensu to zlacze SATA 6GB/s...

 

Edit:

własnie zauwazylem informacje podczas uruchamiania systemu przy wyswietlaniu informacji o sterowniku Marvell:

"PCI-E 1x 2,5 Gb/s"

czyli to jest to waskie gardlo ? Mozna na tej plycie uzyskac faktyczne 6Gb/s czy to tylko martketing ?

 

 

pzdr

jot13

Edytowane przez jot13
Link to post
Share on other sites

A też masz zainstalowane sterowniki Marvella ? sprawdze w weekend. jeszcze sie pewnie odezwę ;-)

 

Witam,

tak jak radził Paweł po przełączeniu IO Level up sytuacja się poprawiła o tyle, ze wyniki wynoszą w odczycie 320MB/s w zapisie 220

 

Doczytałem tez dokładnie info na stronie ASUSA dotycząca mojej płyty:

 

P7P55-E:

Obsługa prawdziwego USB 3.0 lub SATA 6.0Gb/sek.

 

Ale jest i taka płyta:

P7P55-E-EVO:

Obsługa prawdziwego USB 3.0 i SATA 6.0Gb/sek.

 

różnica jest :)

 

No cóż, chce ktoś kupić dysk SSD ... ? ;)

Bo niestety nie ma już praktycznie płyt pod mój socket 1156

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Najtańsze pełnowartościowe rozwiązanie problemu to natywny kontroler w ICH, takich niestety jednak nie było na LGA1156.

 

Z drugiej strony pozbywanie się dysku, który na wykresie ma mniejsze cyferki niż na pudełku, ale nadal wykonuje świetną pracę, to mało zrozumiałe dla mnie działanie.

Link to post
Share on other sites

No coz. Przez te cyferki istnieje ten portal, forum i ciagle sprzedaje sie sprzet choc tak naprawde wiekosci wystarczylby ten sprzed kilku lat...

A poza tym nie tylko cyferki. 320 do 500 do roznica 56% O tyle moglby byc szybszy ten dysk

Sam sie wkrecilem czytajac niedokladnie. Pewnie go nie sprzedam ale niesmak zostal.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

u mnie na Asus P7P55D-E PRO + Crucial M4 64GB od lewej na platformie:

AMD (Sata3) - kontroler AMD,

 

Intel (Sata2) - kontroler Intel,

Intel (Sata3) - kontroler Marvell;

 

 

http://img692.imageshack.us/img692/6299/ssdnwo.jpg

 

 

ogólnie bez rewelacji szczególnie na marvelu...

obecnie dysk podpięty pod Intela Sata2 gdyż na marvelu denerwowały mnie te informacje o kontrolerze i podpiętych dyskach co wydłużało start systemu od chwili włączenia kompa przyciskiem Power.

 

Czy można z tego jeszcze coś wycisnąć?

Edytowane przez davids80
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wiec pytanie: czy jes sens kupowac ssd w moim przypadku vertex 4 do tej płyty?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/22/asssdbenchoczvertex4scs.png/
 

 

wynik chyba troche za niski a ssd podlaczony jest na sata 3, AHCI i na płycie ustawiłem 6Gb/s

Czy da sie cos jescze zrobic ? system startuje 50s od wcisniecia "power"

płyta to ASUS P7P55D-E

Edytowane przez autococker
Link to post
Share on other sites

System się dopiero ładuje po 50s, czy już jest odpalony??

Miałem GA-H55M-S2H, to system mi się ładował po 4-5s, a a P7P55D-E PRO mi się zaczyna ładować po 20-30 sekundach :D

 

Jeśli po 50 s system już stoi, to średni wynik, chyba że Win 8 to hu**** wręcz.

Link to post
Share on other sites
System się dopiero ładuje po 50s, czy już jest odpalony??

Miałem GA-H55M-S2H, to system mi się ładował po 4-5s, a a P7P55D-E PRO mi się zaczyna ładować po 20-30 sekundach :D

 

Jeśli po 50 s system już stoi, to średni wynik, chyba że Win 8 to hu**** wręcz.

system to win 7 64bit

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...