Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do laptopa


Recommended Posts

Hej, mam pytanie jaką kartę graficzną do laptopa mam kupić.

Nie pytam się o konkretny model, ale jak wybrać taką, która pozwoli grać w starsze gry FPS 3D bez problemów. W większość laptopów dominują karty wbudowane w płytę główną, ale wydaje mi się, że one są słabe. A laptop bęzie przymulał jeślic chodzi o 3D. Dlatego napiszcie co myślicie o takich kartach. Nie wątpliwie ich podstawową zaletą będzie niższa cena za takiego laptopa

Link to post
Share on other sites

Zależy czego oczekujesz, prawda jest taka, że lapki z naprawdę dobrym GPU kosztują kosmiczne pieniądze, a przy tym są ciężkie i potrzebują podłączenia pod 230V (chyba, że 30-40 min gry na baterii Ci wystarczy), więc cała idea "mobilnego" sprzętu dla gracza znika.

To jest świetna strona, gdzie znajdziesz wszystko o laptopach: http://www.notebookcheck.pl/ zestawienie cpu i gpu jest bardzo przydatne.

Do starszych tytułów do rozdziałki 1366x768 wystarczy spokojnie integra w IvyBridge - HD4000.

Jeśli wymagasz czegoś więcej to celuj w GT630m, HD6770m, GT640m, kolejność nie przypadkowa :P

Na notebookcheck masz mnóstwo testów z różnych gier i zestawień, powinieneś tam zajrzeć i sam określić jakiej potrzebujesz.

Link to post
Share on other sites

Też uważam, że lepiej zajrzeć na noteboocheck.pl, a konkretniej na to forum http://www.nhl.pl/ pamiętam, że kiedyś mieli gdzieś tam jakieś zestawienie laptopów do grania w różnych wariantach cenowych. Kiedyś był taki fajny Acer budżetowy za 1700zł z GT330M albo czymś mocniejszym (procesor) i o tysiąc droższy Samsung R580 (kolor czerwony) i Samsung R590 (kolor niebieski). Oba Samsungi były w dwóch wariantach: słabszy z GT310M i mocniejszy z GT330M. Dziś już są mocniejsze modele, ale wciąż sądzę, że za 2500-3000zł można kupić lapka, który da radę przez 3 lata (na średnich ustawieniach).

 

@Cacek - To nie do końca chodzi o ciągłe przenoszenie sprzętu, żeby to było "mobilne". To jest mobilne. Przez cztery lata korzystałem z laptopa Acer z GT130M 1GB DDR2 na pokładzie. Spisywał się nie źle i dość często zmieniałem miejsce zamieszkania. Wtedy to laptop okazuje się strasznie wygodnym urządzeniem. Poza tym nie zawsze się gra. Do serfowania w sieci można go odpiąć i walnąć się wygodnie na kanapę.

Edytowane przez Viktor
Link to post
Share on other sites

No właśnie jak ktoś szuka lapka do grania to raczej nie ma dużych wymagań. Inaczej taki laptop to wydatek ponad 6tys. złotych, a i tak nie pozwoli na to co stacjonarka. Przykładem jest mój kolega, który wywalił rok temu 7500 zł na Alienware z GTX460m. Nowe FPS działały mu na średnich/wysokich w rozdzielczości 1366x768, zaś Starcraft 2 na ultra (w sumie kupił tego kompa tylko do SC2 i Assassin's Creed 2). Teraz gra już tylko na średnich w FPSy, zaś w tym samym czasie moja stacjonara z HD6770 pozwalała na grę przynajmniej w wysokich i w FHD).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...