Skocz do zawartości

Uszkodzeny GeForce 8800GTS (cicho piszczy, a obraz 'szumi')


Recommended Posts

Witam, od wczoraj nie działa mi karta graficzna. Stało się to po tym jak postanowiłem przeczyścić komputer. Na pewno moja wina, ale praktycznie karty nie ruszałem, więc dziwne, chyba że popsuła się od dotknięcia PCB...

Objawy: cicho piszczy od startu, dzisiaj mniej niż wczoraj. Na początku był czarny obraz. Dzisiaj jak podłączyłem, obraz 'szumi'. Jak się przybliży, czuć delikatny zapach spalenizny. PCB jest bardzo gorące już po parunastu sekundach. Odpaliłem GPU-Z to pokazało wszystkie częstotliwości na 0MHz, temp. w granicy 58, w co nie chce mi się wierzyć i wentylator na 60% (wydaja mi się ze kiedyś mocniej wiał, teraz prawie nie czuć). Przy próbie włączenia MSI Afterburner wyświetla się błąd: "No supported hardware detected". W HWMonitor karta wcale się nie pokazała.

 

Tak więc mam pytanie czy jest jakaś szansa naprawy. Jeżeli nie, to jaką kartę polecacie o co najmniej takiej mocy jak moja obecna, najlepiej z 1GB pamięci i na max jedno 8pin zasilanie. Oczywiście jak najtaniej. Z góry dziękuję za pomoc.

 

GPU: GeForce 8800 GTS 640MB

MB: Asus P5KC (LGA 775, Intel P35)

CPU: Intel Core 2 Duo E6750 @ 3.04GHz

RAM: 4x 1GB GEIL DDR2 @ 912MHz

PSU: OCZ StealthXStream 2 500W

Edytowane przez mark075
Link to post
Share on other sites

 

Weź spróbuj najpierw podociskać kartę do płyty głównej, ewentualnie wyciągnij ją i włóż jeszcze raz. Sprawdź czy się wentyl od chłodzenia kręci w ogóle. Jeżeli już coś piszczy to jakaś cewka :P Tą kartę którą polecił kolega wyżej można zakupić, ale lepiej dołożyć i kupić coś lepszego powiedzmy do twojego zestawu to Radeon 7770 spokojnie powinien działać, a przy tym masz kartę oszczędną i w miarę wydajną jeżeli nie grasz w wysokich rozdzielczościach :)

Edytowane przez mrgibbass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...