Skocz do zawartości

CL4 i CL5 a OC


Recommended Posts

To tak mam pamięci Geila Black Dragony CL4 i CL5 800MHz. Gdy próbuje OC z tymi modułami max 3.2 GHz na procu FSB 400 czyli pamiątki swoje 800 robią a przy 801 już komp nie startuje. Można coś z tym zrobić? Gdy wyrzucam CL5 to razie do 3.6 dochodzę proc mam e8200 BOX'a to nie zmieniam napięcia na nim. Aha płyta nie najwyższych lotów DRAM:FSB 1:1 to max i nie mogę obniżyć taktów RAM'u wymaga mocnych pamiątek (raczej jak wszystkie intele p35 prawda?)

Link to post
Share on other sites

Trzeba było kupić pamięci jednakowe.

Masz pewnie jedną kość cl 4 druga cl 5, więc musisz tą drugą podgonić wyższym napięciem.

Nie masz mnożnika pamięci??

Ja mam taką opcje w biosie System Memory Multiplier (SPD) Mam ustawione na 2.00D co dało mi 933mhz 5.5.5.18 na pamięciach geil 800mhz 4.4.4.14 i zegar 3,5ghz

Link to post
Share on other sites

Trzeba było, ale człowiek nie dopatrzył i są jakie są. Moja płyta to kastrat, co do ramu to mogę zmieniać jedynie to:

http://www.egielda.com.pl/images/art/ms ... bios05.jpg

I teraz tak jak bym wymienił płytkę na jakąś która ma opcje np 2:1.xx to z tymi ramami dało by coś? Czy muszę jednak te ramy zmienić?. Chce kupić radka 5870 albo 5850 a proc 3.2 ponoć się nie nadaje. Doradźcie coś żebym tak z 3.8/4 GHz wyciągną.

Link to post
Share on other sites

A gdzie tam nie pomaga a napięcia nie zwiększam. Dobra to tak żeby kupić radka muszę:

a) Zmienić pamięci ram (nie chce ktoś kupić Black Dragonów CL5? :) )

b) Zmienić płytę główną (mam MSI Neo3-F)

c) Kupić tego radka i jechać na procku 3.2GHz

To tak:

a) Jeżeli sprzedam te moje to będę miał ok 300zł pewnie kupie GOOD RAMY PRO 4GB CL4

b) Właśnie tu dylemat o coś taniego a dobrego ciężko.

c) Niewykorzystany potencjał trochę szkoda.

Jak myślicie co robić?

Link to post
Share on other sites

A co może dać na 1:2? :) 1600MHz nie nie zmieniałem :) Problem to ten zasyfiony proc myślałem "A wezmę e8200 w końcu to tylko 400MHz a 100zł w kieszeni" i zamiast 3.6GHz jest 3.2...:P Tylko że ten złom pracuje standardowo na 333 czyli 667MHz dla ramu przy 400 ma tylko 3.2GHz a ramy do tego źle dobrane robią swój max 800MHz. Jak bym miał CL4 i CL4 albo CL5 i CL5 to FSB spokojnie na 475 to 3.8GHz a ramy 950MHz. Albo płyta główna jakaś normalna nie low end z opcją 2:1 itp. Wybierają te części nie dopatrzyłem i jest jak jest. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...