Skocz do zawartości

Kilka pytań do bardziej obeznanych.


Recommended Posts

Witam, w związku z końcem żywota płyty głównej w poprzednim komputerze postanowiłem kupić nowe bebechy.

 

Przejrzałem oferty sklepów w moim mieście i tych internetowych i wybór padł na:

 

MOBO: Gigabyte GA-78LMT-USB3

Procesor: AMD Phenom II x4 965 Black Edition AM3 BOX

Pamięć: Kingston DDR3 2x8GB 1333MHz CL9

Zasilacz: Corsair CX430V2 430W

 

Ze starego komputera przełożę napędy, dysk, kartę dźwiękową i kartę graficzną GeForce 9600 GT. Ze względu na to, że części są sprawne i mam ograniczone fundusze.

 

Z tego co widzę komponenty będą ze sobą współpracowały. Może ktoś ma doświadczenie z owymi komponentami i mógłby mi podpowiedzieć, czy to dobry wybór.

 

Komputer głównie służy do pracy w 3DS Max, UDK. Do gier i jako ogólne centrum multimedialne. Pracowałem już na słabszym sprzęcie w tych aplikacjach więc raczej z tymi nie powinno być żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

na twoim miejscu zrobilbym tak zabrał najtansza plyte http://allegro.pl/asrock-n68c-gs-fx-gf7025-ddr2-ddr3-am2-am3-hit-i2705605212.html sprzedał 9600 gt i kupił jakiegos 4850:)

 

na twoim miejscu zrobilbym tak zabrał najtansza plyte http://allegro.pl/as...2705605212.html sprzedał 9600 gt i kupił jakiegos 4850:)

 

i bym wymienil 965 na 955
Link to post
Share on other sites

Na razie nie planuje zakupu karty nowej. Jakoś nie ufam marce ASROCK więc jednak zostanę przy Giigabyte.

 

Dlaczego 955? Poczytałem trochę i ludzie bardzo zachwalają 965.

 

Co do zasilacza to powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Ostatni raz nową płytę główną trzymałem w rękach kilka lat temu. Teraz patrzę na tą GA-78LMT-USB3 i w prawym górnym rogu jest gniazdo na osiem bolców, dotychczas były chyba na cztery. Czy więc podane zasilacze Corsair CX430V2 430W albo Corsair CX500V2 500W będę mógł podłączyć pod tą płytę?

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_41/

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz jeszcze jedno pytanie. Mam tego starego GeForce 9600 GT. Nie wiem jak prądożerna jest ta karta, nawet w instrukcji nie mogę znaleźć nic na ten temat. Ale czy zasilacz 500 będzie mi potrzebny czy wystarczy jednak ten 430? Nie planuje jakiejś gigantycznej rozbudowy komputera. Dwa napędy DVD, dwa dyski pod sata. Ze dwa dysku pod USB.

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

Ok, teraz jeszcze jedno pytanie. Mam tego starego GeForce 9600 GT. Nie wiem jak prądożerna jest ta karta, nawet w instrukcji nie mogę znaleźć nic na ten temat. Ale czy zasilacz 500 będzie mi potrzebny czy wystarczy jednak ten 430? Nie planuje jakiejś gigantycznej rozbudowy komputera. Dwa napędy DVD, dwa dyski pod sata. Ze dwa dysku pod USB.

 

Wystarczy jeśli komp nie będzie rozbudowywany.
Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie, chodzi mi o ten zasilacz dalej bo nie daje mi to spokoju. Zasilanie dla płyty głównej:

 

 

1 x 24-pin ATX main power connector

1 x 8-pin ATX 12V power connector

 

Czyli mam rozumieć, że chodzi o to:

 

1 x złącze zasilania +12V 4+4-pin (EPS12V)

złącze zasilania ATX 20-pin + 4-pin

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie ma się o co spierać. I tak wybrałem już 965.

 

Dziękuję za odpowiedzi i rozwianie ewentualnych wątpliwości.

 

Na razie zostaje przy tym co podałem na samym początku. Ewentualnie planuje od razu wziąć jeszcze dodatkowe 16 GB ramu.

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

Panowie, nie ma się o co spierać. I tak wybrałem już 965.Dziękuję za odpowiedzi i rozwianie ewentualnych wątpliwości.Na razie zostaje przy tym co podałem na samym początku. Ewentualnie planuje od razu wziąć jeszcze dodatkowe 16 GB ramu.

32gb ramu :o

mnieTUnieMA :peace:

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...