Skocz do zawartości

GTX670, GTX680 czy HD7970


Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

Potrzebuję porady co do wyboru karty. Który model z 3 powyższych wybrać? Czy warto dołożyć i kupić 680'tkę czy może zostać przy 670 lub 7970? Zaznaczę iż karta będzie wyświetlała obraz na 27" Dellu w rozdzielczości 2560x1440, i chciałbym aby gry właśnie w natywnej rozdzielczości śmigały. I pytanie czy 2Gb ramu wystarczą do tej rozdziałki, czy raczej 4Gb wskazane?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy BF3 Full details 1920 x 1280 jest spory zapas mocy, schowaj 500zł i kup sobie lepsze ssd czy hdd na magazyn :)

 

Ale 2560x1440 to jak by nie patrzeć dużo więcej...prawie dwa razy więcej pixeli...ssd już mam wkalkulowane...

Nie chciałbym dopłacać bez sensu do 680 jeśli nie warto, za tą różnicę wolę full covera kupić...

Link to post
Share on other sites

2gb może być mało a 4gb to przesada.3gb będzie w sam raz. Po za tym przy tej rozdzielczości dobrze podkręcony radek jest na równi bądź nawet wydajniejszy niż podkręcona 680.

 

Edit: tu masz ładny test http://www.hardocp.com/article/2012/05/14/geforce_680_670_vs_radeon_7970_7950_gaming_perf/3

Edytowane przez creatinfreak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

creatinfreak

Ale jeśli 4GB ma w cenie 3GB, to czemu kupować słabsza opcje ?

Dodatkowo w GTX'ach ma obsługę PhysX'a czego nie potrafi Radeon.

 

mikey_pl

Na twoim miejscu skłaniałbym się do kupienia Gigabyte GeForce GTX 670 4GB OC.

No, chyba, że nie masz miejsca w obudowie, albo po prostu Ci go szkoda.

Wtedy kup GTX'a 670 2GB, po OC będzie śmigał jak 680'tka.

Link to post
Share on other sites

Ja sam biore 2x HD 7970 i mam nadzieje ze bedzie sie tak dobze krecic jak stare Radeony.

 

Mój obecny 7870 przeciętnie się kręci...to niestety nie mój stary GTX 460...

 

gtx670 i gtx 680 do full hd i włącznie, powyżej radek tylko.

 

Powoli zaczynam się przekonywać co do zakupu radka po przejrzeniu kilku testów...

Na jego korzyść działa też to, że widzę, że jest problem z blokami do GTX 670 od Asusa i Gigabyta...

 

na LC nie wykręcisz gtxa tak jak radka a zapewniam cię że radki perfekcyjnie się podkręca, wiem to z doświadczenia :D

 

Pochwal się co tam wycisnąłeś ze swojego? Jaki masz dokładnie model i czym go chłodzisz?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...