Skocz do zawartości

dziwne podkrecanie procesora


Recommended Posts

mam prcesor amd phenom x2 550 3.10ghz odblokowany 3 rdzeń a czwary nie działał czyli ma

phenom x3 550 3.10ghz właśnie go pokrecałem i otóż gdy zmieniam ustawienia napiecia procesora

np 1.440v a nawet 1.480v i podkrecamy na 3,5Ghz to po pewnym czasie obraz się rozmazuje i restart kompa ale gdy ustawienia napiecia procka dam na auto to wszystko jest ok (napiecie jest takie same jak przed podkreceniem 1.424V choć ma już 3.5GHz ).i tu moje pytanie czy takie ustawienia mogą być nic sięnie zepsuje lub coś czy może jeszcze go kręcić 3.6Ghz ?

Link to post
Share on other sites

Możliwe że system się restartuje dlatego że włącza się zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami procesora lub twoja płyta główna posiada za słabą sekcję zasilania i nie wytrzymuje tego napięcia które wstukałeś w biosie...

Podaj model płyty, powiedz czy masz chłodzenie boxowe czy jakieś inne bo mało informacji nam podałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem twoja płyta pozwala na odblokowanie i powinna dać radę z odblokowanym Phenom II x3. Jednakże jest to płyta budżetowa, nie ukrywajmy że sekcja zasilania jest skromna w dodatku nie chłodzona, procesora niestety nie podkręcisz za mocno lub w ogóle. Moim zdaniem wszystko jest w porządku jeśli na stock nie masz problemów. Co do napięć manual i auto o których mówisz. To jest tak: na manual są problemy bo tak jak pisałem mobo za bardzo się grzeje. Na auto komputer ci wstanie na tym stockowym napięciu ale pewnie w stresie gdy procek potrzebuje większego napięcia też ci sypnie błędami...

 

Dla pewności podaj jeszcze markę i model zasilacza który posiadasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...