Skocz do zawartości

Na co się przesiąść po P5B + C2D6300


Recommended Posts

Cześć,

 

obecnie mam kompa na płycie asus P5B i procka C2D6300. Stary, ale jary, sprzed 3-4lat. Zajmuje się programowaniem dużych aplikacji internetowych i potrzebny mi komp, który udźwignie, a raczej spokojnie, bez zadyszki obsłuży nawet duże projekty. Fajnie gdybym w tym samym czasie płynnie pracować z oprogramowaniem Adobe CS3, w szczególności Photoshop. Najbardziej zależy mi na tym, żeby trio Firefox+NetBeans+Photoshop działające jednocześnie nie spowalniały i nie zamulały. To jest priorytet.

 

Dodatkowo korzystam z dwóch monitów LCD22" full hd. Nie wiem czy to istotna opcja przy doborze hardware.

 

Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na jakimś sprawdzonym, przetestowanym i przystosowanym do wydajnej pracy sprzęcie. Radzenie sobie w grach itp nie jest istotne.

 

Budżet do 3000zł, MB+CPU+RAM.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że nowe części będą w nowej skrzynce i resztę sprzętu włączając zasilacz dopasuje do nich.

 

btw.

Tak z ciekawości się spytam, bo domyślam się, że im więcej CPU/rdzeni np. przy renderze 3d tym szybciej on przebiega. Ilość przekłada się na jakość. Czy tak samo jest z RAMem? Czy naprawdę jest jakaś widoczna między 4gb dobrej pamięci a 8gb dobrej?

 

btw2.

Igoruss dzięki za link do testu. Bardzo ciekawe.

Link to post
Share on other sites

1.Intel Core i5 750 2,66GHz

2.Gigabyte P55-UD3

3.Corsair 8GB 1600MHz CL9 XMS3 DHX

4.Akasa Freedom Force Xone

5.Samsung F3 500GB

6.Corsair HX450W

7.Sapphire HD5750 Vapor-X 1024MB DDR5

8.Scythe Mugen II Rev.B

 

Cena około 3300,-.

Link to post
Share on other sites

6.Corsair HX450W

potwornie drogi ten zasilacz, w podobnej cenie jest OCZ ModXStream Pro 600W

 

 

Sapphire HD5750 Vapor-X 1024MB DDR5

czemu 5750 ? referenty chodzą po 500 zł a taki Vapor-X to z 600 zł pewnie, a wydajnościowo poniżej GTS250

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...