Skocz do zawartości

Najlepszy w tej cenie [proszę o pomoc w złożeniu zestawu]


Recommended Posts

Witam Wszystkich założyłem ten temat gdyż chcę złożyc swój nowy zestaw komputerowy, chcę aby był to jak najlepszy w cenie do 3000zł, a wiem że na tym forum jest wiele osób które bez wątpienie mi w tym pomogą ;)

 

Na początku trzeba powiedziec że zależy mi na jak najlepiej kompatybilnym sprzęcie, który będzie mi służył do wszystkiego pracy(jestem grafikiem), grania ,) oraz do różnych innych rzeczy. Także chciałbym aby podzespoły mojego komputera były dobrych producentów więc także myślę że przy tym wyborze też mi pomożecie

 

Dodam też że myślałem o kartach graficznych takich jak:

Ati Radeon HD 4890

nVidia GeForce GTX 260

 

Procesory:

Intel Core i7-920

Intel Core i5-750

AMD Phenom II x4

 

Takie rzeczy jak dysk czy obudowa nie są najważniejsze dla mnie lecz dysk musi miec dobrego producenta i byc stabilnym chodzi mi że pojemnośc nie jest bardzo ważna.

 

Dysk najmniejsza pojemnośc 500GB ale i taka jest dla mnie wystarczająca bardziej zależy mi na innych podzespołach niż na wielkości pamięci

 

Pamięc RAM coś koło 4GB(tak mi się wydaje) firma i model zostawiam Wam :D

 

To są tylko moje typy a ja czekam na wasze konfiguracje które chcę aby były jak najlepsze ,)

Z góry dzięuję i czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Core i5

Gigabyte P55-UD3

Dysk: Samsung F3 2x500GB RAID

Grafika: może coś z ATi 5xxx ? Albo 4890.

Buda: SilentiumPC Gladius 400 Pure Black albo Antec 300, żeby tanio i dobrze było :D

Ram 6GB, jeżeli jestes grafikiem, a jak nie starczy kasy to 2x2GB.

 

Edit: Zapomniałem o PSU ;) Mysle ze cos z Corsaira (5lat gwarancji). Moze 650W?

Link to post
Share on other sites

To już podaje zestaw proponowany prze ze mnie :

 

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

689zł

 

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

399zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185zł

 

Samsung SH-S223B SATA (black)

110zł

 

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI

759zł

 

Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3

349zł

 

SilentiumPC Gladius 400 Pure Black (bez zasilacza)

190zł

 

OCZ Fatal1ty 550W SLI LED

265zł

Razem: 2946zł

 

 

Pozdrawiam ! ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem podobnego zdania - i5, P55-UD3, 2x500 F3 RAID0 i HD 4890.

Co do obudowy - zaoszczędziłbym na niej - seria Elite firmy Cooler Master będzie pomocna:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... lacza.html (ładna :D)

Myślę, że dobry 400 W wystarczy - http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... W_SLI.html albo coś w tym klimacie.

Pamięci RAM - jak wspomniał @kowdipapo, lepiej kupić sporo - 6 GB do grafiki to odpowiednia ilość. 2x2 GB i 2x1 GB - http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20380 .

Pozdrawiam ;)

 

edit: specem nie jestem :o

RAMy najlepsze OCZ i Patriot, a później Corsair i GoodRam - najlepiej Corsair. IMO 550 W to już lekka przesada :D

Link to post
Share on other sites

y0ddh4 widzę, że dzisiaj jestem tylko krytykowany ;) A budę taką poleciłem bo użekło mnie to czarne wnętrze :D A co do zasilacz to przy takiej kasie brałbym właśnie tego OCZ z zapasem na rozbudowę.

 

A co do chłodzenia to dobrym wyborem będzie to http://www.cooling.pl/scythe-mugen-ii-r ... 52085.html

Link to post
Share on other sites

Komputronik jest IMO najlepszy pod względem obsługi, jednak ze względu na wygórowane ceny polecam esc.pl, gdzie części są w przystępnych cenach.

 

 

BTW. Mugen II proponowany przez @Tońka jest chyba najlepszym wyborem w tej cenie ;)

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję Wam bardzo jestem bardzo zadowolony z Waszych propozycji teraz z pewnością będę zadowolony ze sprzętu jaki zakupię, teraz pozostaje mi tylko znalezienie odpowiednich podzespołów w sklepie i zamówienie ich ;) po zakupie napiszę jak się mój sprzęt sprawuje ,p (jeżeli ktoś ma coś jeszcze do dodania proszę pisac)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...