Skocz do zawartości

Dobór zasilacza


Recommended Posts

Posiadam: I5-3570k , Asrock Z77 Extreme6, 2x 4GB Kingstone hyperX 1600MHz, Gigabyte HD6850 windforce. Przyobecnym zasilaczy Tacens Valeo III 500W mam taki efekt, że w grze przycina mi obraz, tak jest przy oryginalnym taktowaniu procka. Natomiast kiedy taktowania ustawię na 4,5GHz częstotliwość przycięć się zwiększa. Na procka mam załozony Thermalright HR-02 MACHO i temperatura w stresie dla 4,5GHz oscyluje 66-68 stopni (podaję do informacji bo może mieć to znaczenie)

Z tego co wyczytałem na internecie taki objaw jest konsekwencją zasilacza a dokładniej braku mocy. Zatem cchiałbym się dowiedzieć jakiej mocy i jaki model zasilacza polecilibyście do mojego kompa?

Link to post
Share on other sites

pożycz gdzieś zasilacz i sprawdź sobie będzie najłatwiej

masz bardzo dobry sprzęt i takie sytuacje nie mogą mieć miejsca

Ja bym brał coś miedzy 600 a 750W żeby zapas był przyszłość

 

XFX Core 750W 135mm 80+ SLI , 331zł

 

http://www.morele.ne...b9-364299/#div4

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Sprawdź napięcia +12V, +5V i +3.3V na zasilaczu miernikiem. Sprawdź podczas obciążenia. Możesz również uruchomić program do monitorowania napięć np. HWMonitor i sprawdzić jakie są wahania napięcia. Czyli napięcie max i min

Jeśli napięcia są za niskie lub/i napięcia pod obciążeniem skaczą to winowajcą jest zasilacz..

Link to post
Share on other sites

ściągnałem sobie HWMonitor, mam też OCCT który jak widzę też pokazuje napięcia tylko napiszcie mi jak podczas testów mają/powinny zachowywać się te napięcia +12V, +5V i +3.3V ? Czy powinny utrzymywać się na wartościach max czy min lub nie ma to znaczenia byleby mieściły się w zakresie min-max. Nadmienię, że w kompie mam podpięte 3 dyski HD 1xWD Black 1TB i 2x Seagate 160GB plus obudowa Corsair 500R ws której są 3 wiatraki.

Link to post
Share on other sites

Poda wartości max i min przed włączeniem OCCT oraz te same wartości po włączeniu i przy mocnym OC (przy takim, przy którym masz problem).

 

Tu masz o akceptowalnych wahaniach napięcia http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera

Niby takie wahania mogą być, ale każdy sprzęt może inaczej reagować.

Edytowane przez xprzemcio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...