Skocz do zawartości

TV do filmów i gier min. 50" matowy (plazma lub LED)


Recommended Posts

Witam

 

TV będzie podłączony do komputera i będę na nim oglądał filmy Full HD oraz grał w gry. Do niczego więcej nie będzie używany, więc takie rzeczy jak 3D, Smart TV, Wi-Fi, LAN, bogactwo złącz, systemie DLNA, skype itd. nie jest mi kompletnie potrzebne, bo i tak z tego nie będę korzystał, a tylko będą podbijać cenę. Nie patrzę również na to ile będzie pobierał prądu, ponieważ nie będę za dużo z niego korzystał (tylko nowe filmy i raz po raz jakaś gra).

 

Co istotne, to chciałbym matową matrycę. Nie lubię na czarnych obrazach oglądać siebie w TV.

Ceny nie podaje, ponieważ ma być adekwatna do jakości obrazu. Im mniej tym lepiej, poniżej 3000zł byłoby super. Nie mam zamiaru płacić 1000zł więcej za TV na którym różnice w obrazie będę musiał zobaczyć ustawiając te TV obok siebie, bo jak w dwóch innych pomieszczeniach to nie do zaobserwowania.

TV będę oglądał z odległości 2.50 więc w grę wchodzi wielkość minimum 50" i maksymalnie 55".

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

No ja napisałem, że fajnie jak by poniżej 3000zł był TV, ale to nie jest mój max cenowy. Może być więcej.

Też mi się coś tak wydawało, że plazmy są tylko błyszczące, bo nigdy matowej nie widziałem. Skoro takich nie ma to tylko LED pozostaje do wyboru. Jakim sensowny TV LCD z podświetleniem LED można byłoby się zainteresować?

Link to post
Share on other sites

Jak ja robilem research to dowiedzialem sie kilku rzeczy:

- Ekrany tej wielkosci maja strasznie nie rowne podswietlenie

- Ekrany tej wielkosci roznia sie w zasadzie elektronika (matryce sa Samsung/LG)

 

Podczas moich poszukiwan jedyny model ktory znalazlem, ktory ma znosna propagacje swiatla na matrycy to UE55D7000

Reszta TVkow miala jakas masakre a nie podswietlenie.

Link to post
Share on other sites

No to mnie nie pocieszyłeś. Nie tak dawno kupowałem monitor do projektów 24" Full HD. Masakra ile musiałem się naszukać, żeby coś kupić w granicach 1000zł. Matrycę TN odpadały, e-IPS duże problemy ze srebrzeniem, równomiernością podświetlenia i blackbleedingiem. Monitorów z matrycami PVA bardzo mało, więc dopiero kupiłem BenQ z matrycą VA, który tyle co wszedł na rynek. Do moich celów spisuje się bardzo dobrze, ale grafikowi bym tego monitora nie polecił na pewno.

 

Liczyłem, że wśród TV aż takich problemów nie będzie. Jakie w tej chwili stosuje się matrycę w TV? Nadal to są różnego rodzaju PVA? LG to pewnie swoje IPS daje, ale również tego nie wiem.

 

UE55D7000 jest zdecydowanie za drogi. Tyle to bym mógł dać za TV, ale OLED. Teraz 5000zł nie przekroczę na pewno, bo i tak z niecierpliwością czekam na OLED-y jak będą w cenach poniżej 10 000zł.

Może w takim razie skoro o 50" LCD ciężko, warto przymknąć oko na błyszczące matryce plazm i zainteresować się plazmą? Czy plazmy również mają problemy z podświetleniem przy takich wielkościach?

Link to post
Share on other sites

Plazma nie ma problemow z podswietleniem jako, ze jest to inna technologia.

 

Najprosciej ujmujac matryca w plazmie swieci sama z siebie :)

 

Plazmy mozesz pomacac firmy Panasonic, ale dokladnego modelu Ci nie doradze, jako ze nie jestem ekspertem w tej dziedzine. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Plazmy Panasonic faktycznie są chwalone wszędzie. Nie wiem jak idą te serie, ale VT to chyba najnowsza i najlepsza. Model PANASONIC TX-P50VT50 kosztuje 7000zł. Zdecydowanie za dużo jak na TV który ma błyszczącą powłokę (no chyba, że ten model jest wyjątkiem wśród plazm i ma matową powłokę). Na pewno nie jest to zakup gdzie cena jest adekwatna do jakości obrazu.

 

Jeśli chodzi o plazmę, to mi w oko wpadła: Panasonic TX-P50G30E

Jeśli chodzi o LED: to spodobał się Samsung UE50ES5500, ale kompletnie nie ma informacji na jego temat w internecie. Nawet nie wiem, czy tam jest matowa matryca.

 

Cały czas czekam na jakieś propozycje LED 50" z matową matrycą godne uwagi :)

Link to post
Share on other sites

Są tak drogie LED-y? :D

Jak bym miał dołożyć jeszcze 15 tys. to już nie muszę szukać, tylko kupuję OLED-a 55" od Samsunga który miał w tym roku premierę i po problemie.

W tej chwili mam Samsung LE32S81BX/XEC 32". Chciałbym coś co nie będzie gorsze tylko 50" z podświetleniem LED. Nie chce teraz wydawać dużo na TV. Czekam na OLED.

Link to post
Share on other sites

To jak wygląda temat z odbijaniem światła, bo ten temat mnie bardzo męczy. Doczytałem się właśnie, że Panasonic cały czas pracuje nad tym, aby każda kolejna plazma posiadała coraz to lepsze filtry, które zmniejszają odbicia. To mnie trochę ucieszyło, bo początkowo myślałem, że to zwykłe szkło. W takim przypadku co z tego że super obraz jak do ciemnych scen się nie nadaje taki TV. Ja filmy oglądam wieczorem przy nastrojowym (odpowiednim) oświetleniu, ale mimo to i tak bardzo by mnie wkurzało jak by mi się coś odbijało w ekranie. Obecnie mam LCD z matową matrycą to nic się nie odbija, ale ramki są z czarnego połyskującego plastiku i jak bym miał mieć taki ekran, to bym wywalił ten TV przez okno.

Link to post
Share on other sites

Do sklepów jeszcze się nie wybrałem, na pewno to zrobię, ale wiem że to i tak za dużo nie da. W sklepie można obejrzeć TV z wyglądu, nic po za tym. Przy tym całym wiszącym oświetleniu bez sensu porównuje się TV czy monitory. Na pewno też trzeba byłoby mieć swoje źródło obrazu (laptop z HDMI) oraz każdy TV ustawiać za pomocą kalibracji sprzętowej. Tak poustawiane TV przenieść do ciemnych pomieszczeń i wtedy można porównywać. Nie wykonalne wręcz. Od zawsze polegam na opiniach osób z internetu oraz recenzjach i nigdy się nie zawiodłem, więc myślę że i w przypadku TV będzie dobrze.

Pokój będzie miał oświetlenie rozłożone po całym suficie, ewentualnie metr niżej od niego, więc żadne źródło światła nie będzie bezpośrednio odbijać się w TV. W pokoju jednak będzie panować równomiernie rozświetlenie, nastrojowe, ale na tyle mocne że we wspomnianych wcześniej ramkach TV z czarnego błyszczącego plastiku odbija się pomieszczenie.

Link to post
Share on other sites

Jak panasonic to coś od VT w górę. VT jest o tyle *****isty, że jest do niego dołączona płytka do kalibracji i sobie możesz sam to w domu zrobić za friko zamiast bulić komuś 500zł - bo tyle za kalibrację się woła.

 

Kalibracja 300 kosztuje, a kalibracje za pomoca plytki to sobie mozesz...
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Kalibracja 300 kosztuje

 

300zł to może u ciebie. Koleszka z firmy dzwonił do mnie. 550zł dokładnie chciał z dojazdem.

 

a kalibracje za pomoca plytki to sobie mozesz...

A robiłeś, że wiesz jak to wygląda czy tylko pierdzielisz, żeby pierdzielić ?

Link to post
Share on other sites

To sobie czymś te ramki oklej :D

 

Ramki mi nie przeszkadzają, bo tam obraz się nie wyświetla, chodzi mi o porównanie, że jak by mi się pomieszczenie odbijało na ekranie tak jak na tych ramkach to by mi to przeszkadzało.

 

verul ma racje co do kalibracji. Jeśli jest załączona tylko płytka, to taką kalibracje można sobie wykonać na każdym TV podłączając go do komputera i uruchamiając dowolną kalibrację z internetu. Fajnie jak by do tej płytki były dołączone wzorniki profesjonalne, to wtedy trochę dokładniejszą kalibracje można by było zrobić, ale i tak jest to tylko kalibracja na oko, bez użycia sprzętu do pomiarów. Owszem warto ją zrobić jeśli nie chcemy robić kalibracji profesjonalnej. Pamiętać też musimy o tym, że nie każdy TV czy monitor posiada opcję umożliwiające zaawansowane zmiany ustawień. Jeśli takich rzeczy nie ma, to również bez sensu płacić dużą kasę za taką kalibracje profesjonalną.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

verul ma racje co do kalibracji. Jeśli jest załączona tylko płytka, to taką kalibracje można sobie wykonać na każdym TV podłączając go do komputera i uruchamiając dowolną kalibrację z internetu.

Nie ma racji bo z tego co wiem, do VT dołączana jest nie "jakaś tam płytka" tylko profesjonalny zestaw narzędzi od Calmana.

 

Pamiętać też musimy o tym, że nie każdy TV czy monitor posiada opcję umożliwiające zaawansowane zmiany ustawień.

TV panasa posiadają.

Link to post
Share on other sites

300zł to może u ciebie. Koleszka z firmy dzwonił do mnie. 550zł dokładnie chciał z dojazdem.

 

 

 

A robiłeś, że wiesz jak to wygląda czy tylko pierdzielisz, żeby pierdzielić ?

 

Robilem kalibracje. Koles z wawy wzial 300zl plus dojazd 150. I powaznie mowie ze kalibracje z plytki mozna sobie wsadzic. Skad masz wiedziec jak obraz powinien wygladac? W profesjonalnej kalibracji uzywa sie przeciez urzadzen badajacych wyswietlany przez tv obraz.

 

I mam racje, bo zestaw narzedzi moze sobie byc profesjonalny, ale urzadzen za kilka tysiecy raczej nie dolaczaja do zestawu.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...