Skocz do zawartości

Jaki UPS do 300 PLN?


Recommended Posts

A jakiej one są jakości? Czy potrafią dobrze wyrównywać napięcie? I czy przy braku chwilowym braku prądu komputer nie zgaśnie. Pytam, ponieważ mam ostatnio problemy elektrycznością. Codziennie występują u mnie kilku sekundowe przerwy w dostawie prądu przez co wszystkie urządzenia w domu cierpią.

Link to post
Share on other sites

To jaki UPS zależy od prądożerności zestawu.

 

http://www.morele.net/ups-cyberpower-dx800e-fr-480-watt-270498/

 

Ten jest bardzo opłacalny. 480W za 280zł, ale nie uciągnie zestawu z i7 i GTX 670 który masz podany a zwłaszcza kręconego. Będzie potrzebny UPS conajmniej 600W i z tego co widzę to poniżej 500zł nie da rady...

Link to post
Share on other sites

Jednak 750 zł to jest stanowczo za dużo :( Ja oczekuję tylko żeby komputer podczas takiej chwilowej przerwy w dostawie prądy mi po prostu nie zgasł, żebym miał czas spokojnie go wyłączyć.

 

Sorki za odkopanie tematu...Znalazłem na Allegro takie cary :P

http://allegro.pl/zasilacz-awaryjny-ups-digitus-1500va-dn-170012-i2727445028.html#tabsAncho

 

Co powiecie o tym UPS-ie ?? Wart jest uwagi?

Link to post
Share on other sites

Symulowaną sinusoidą bardzo prawdopodobnie usmażysz sobie kompa, a przynajmniej PSU. Na prawie 100% masz aktywne PFC, co praktycznie dyskwalifikuje każde UPS bez rzeczywistej sinusoidy. Jak Cię nie stać na dobre UPS, a chcesz UPS posiadać, to trzeba było kupić słabszego kompa. Teraz to lepiej wrzucić go na porządną listwę, niż podłączać go do słabego UPSa. Tak to jest, wszyscy liczą tylko kasę na procka i grafę, a jak się człowiek zorientuje, że w każdej chwili może go stracić, to już jest goło i wesoło. O takich rzeczach jak zasilanie myśli się w pierwszej kolejności - przed prockiem i grafą.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Masz rację. Komp podpięty pod listwę ACAR także mam nadzieję, że ta listwa jest troszkę lepsza niż te pseudo listwy z ,,Biedronki'' :P

Mieszkam na końcówce i występują u mnie częste spadki napięcia, są zauważalne gołym okiem np podczas włączania czajnika lub sporą ochota sąsiada na zabawę spawarką. Plus te chwilowe przerwy w dostawie prądu :/ Teraz na prawdę zaczynam się niepokoić o mojego kompa :/

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...