Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, postanowiłem kupić tablet w cenie do ok. 1000zł i wpadł mi bardzo w oko Samsung Galaxy 8.9 ze swoją dość unikatową przekątną ekranu.

http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-tab-8-9-wifi-16-gb-i2715083317.html

Niestety, czytałem dużo opinii o tym że Samsung strasznie zwleka z aktualizacjami systemu i że niedawno wydany na niego ICS może być absolutnie ostatnim oficjalnym wsparciem.

 

Zerknąłem więc nieco łaskawszym okiem na Google Nexus w podobnej cenie, niestety sporo mniejsza przekątna ekranu lekko mnie zraża.

 

Chciałem się przede wszystkim dowiedzieć czy z tymi aktualizacjami to nie histeryzuję przypadkiem, ewentualnie czy ktoś kto miał styczność z tymi tabletami może mi coś konkretnego powiedzieć, np jak się przegląda/czyta książki i pdfy oraz jakość filmów.

 

Czy może lepiej w ogóle się wstrzymać i liczyć na lepsze ceny lepszych tabletów w przyszłym roku.

Link to post
Share on other sites
http://www.kiano.pl/index.php/pl/page/27/pro-10-dual.html zainteresuj sie moze tym:) mi sie z opisu i wygladu podoba:) btw. ma gorilla glass :) jest duzy i w cenie okolo 1000 zl a jesli chcesz jakies bardziej firmowe to moze poczekaj do swiat:) jakies promocje beda na bank ;) ahh co do nexusa to gdzies na YT widzialem ze on chyba sie nie obraca jak go w poziom przekrecisz...ale czy to na bank tak dziala musisz tez juz sam poszukac;p moge sie mylic ale bylo porownanie wlasnie z samsungiem galaxy tab 2 7" Edytowane przez bynio86
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy do czego ma być ten tablet. Jeśli będzie użytkowany głównie w domu to Galaxy, jeśli jednak chciałbyś wyjść z nim na miasto czy do szkoły albo w podróży to ewidentnie nexus.

 

Nexus plusy:

 

-Świetne podzespoły

-Dość dobry wyświetlacz

-Wsparcie od Google

-Mobilność

 

Minusy:

 

- Brak 3G ( można zastosować tethering lub mifi)

- Względna mała pojemność (8 lub 16 GB ) (możliwość podłączeni pendrive)

- Czasami spotykana wada z niedopasowanie ekranu do ramki (odklejenie się ekranu, też do rozwiązania lub gwarancja)

 

P.S Nexus stopniowo jest aktualizowany do (jak się nie mylę) 4.2, gdzie obracanie pulpitu jest przywrócone.

Link to post
Share on other sites

Czy może lepiej w ogóle się wstrzymać i liczyć na lepsze ceny lepszych tabletów w przyszłym roku.

Poczekaj. Wychodzi nowy iPad mini i pewnie jakieś inne niezłe tablety też wyjdą.

Nexus 7 to tylko przereklamowana niepraktyczna zabawka.

Link to post
Share on other sites

Nexus - tylko ta tegra jest plusem, brak slotu kart pamięci, brak 3G, mała pamięć wewnętrzna. Co do tej wersji Galaxy - minusem jest wersja androida. Zatem wg. mnie ani jedno, ani drugie. Zdecydowanie wolałbym Tab 2 10.1 albo Note 10.1, a jakbym miał w ogóle kupować tablet za większą kasę to postawiłbym na Asusa Transformera, albo iPada 64GB.

Link to post
Share on other sites

Co do tej wersji Galaxy - minusem jest wersja androida.

 

Jeśli się nie mylę to dostał on ostatnio update do 4.0.4. To zła wersja? Jeśli sie nie mylę to Tab 2 10.1 działa na takiej samej.

 

A więcej niż 1000zł nie ma mowy bym był w stanie wyłożyć, więc może wstrzymam się po prostu z zakupem i zobaczę jak to będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...