Skocz do zawartości

Dziwne artefakty. HELP!!!


Recommended Posts

Witam!

 

Kupiłem niedawno nowego Radeona HD 6850. Poinstalowałem stery 12.8 od ATI dx 11 itd. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie artefakty podczas wyświetlania grafiki w grach. Co najlepsze nie we wszystkich (np fifa 07 hirołsi III czy dead island działają bez zarzutu, z kolei Call of duty 2, prey oraz fear 2 zawsze mają te błędy w grafice). Czytałem, że powodem artefaktów może być zbyt słaby zasilacz. Podaję specyfikację podstawową:

 

Zasilacz: Norwood micro psf500p (500W)

karta graf.: Radeon HD 6850

Proc: AMD Athlon 64 x2 5400+

Dysk: 250 GB SATA II (albo jedynka)

pamięć: 2GB RAM DDR2 800mhz.

 

 

Artefakty wyglądają tak:

 

http://imageshack.us/a/img211/5937/artefakty.png

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem taktowanie o te 50 MHz. Nie dało to żadnego efektu. Zmieniłem nawet catalysty na 12.9. Też bez zmian.Nie wiem o ile mogę zmniejszać bezpiecznie taktowanie rdzenia i pamięci. I czy w ogóle przetaktowywanie w dół niesie ze sobą jakieś ryzyko (tak jak podkręcanie w górę).

Poza tym czemu ma to służyć? Jeśli by okazało się, że po obniżeniu częstotliwości artefakty by znikły, co by to znaczyło? Problem z karta? Z zasilaczem?

 

I jeszcze jedno mnie nurtuję. Czy zamiast kupować nowy mocniejszy zasilacz mogę podłączyć podzespoły pod dwa (też nie słabe bo 450 i 500W) zasilacze? Np wszystko pod jeden prócz karty, którą podpiąłbym osobno pod drugi zasilacz, żeby miała zapas mocy.

 

A co do artefaktów to zauważyłem pewną zależność (na przykładzie Call of Duty 2), że pojawiają się one nie wszędzie. Np. na murze samochodzie budynku i broni są. Lecz na trawie i ziemi już nie. Oto wizualizacja obserwacji: http://imageshack.us.../artefakty3.png

Edytowane przez kubacapo
Link to post
Share on other sites

Obniżenie częstotliwości pracy gpu/mem ma na celu wyeliminowanie problemy ze zbyt małym napięciem, które sporadycznie się trafia. I nie wpływa to szkodliwie na te elementy. Dziwne jest to ze śmieci na ekranie robią Ci się tylko w niektórych grach. Najlepiej by było gdybyś mógł sprawdzić kartę u jakiegoś kumpla albo pożyczyć do testów firmowy zasilacz.

 

P.S.

Można korzystać z 2 zasilaczy ale byś musiał zrobić wspólny włącznik tak aby startowały razem

Link to post
Share on other sites

Właśnie mnie też dziwi to, że nie zawsze występują artefakty, tylko w niektórych grach. Na razie uruchamiałem kompa na dwóch zasilaczach, tak jak wspomniałem, 450 i 500W, ale żaden nie jest z żadnej topowej firmy. Faktycznie spróbuję przestować platformę na jakimś mocnym markowym zasilaczu, albo u kumpla kartę uruchomię.

Edytowane przez kubacapo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...