Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem temat, ale nie znalazłem żadnego pasującego podfora więc napisze tutaj.

Więc sprawa wygląda następująco:

Starry komputer socket A po prostu odmówił posłuszeństwa. Komp się uruchamiał, czarny ekran, wentyle chodzą, bez dźwięków w Biosie. Teraz komp w ogóle nie odpala. Nie wiem co było napisane w przeddzień awarii bo komputer jest siostry, a ona zna się na raczej nie zna się na rzeczy. Moim zdaniem poszła płyta.

Jeśli się mylę proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A masz szanse sprawdzić cokolwiek ze sprzętu w innym kompie? Podaj jaki to w ogole jest sprzęt. Moze zasilacz już odpadł, a moze zabrał jeszcze ze sobą płyte? Weź może sprobj calego kompa jeszcze raz zlozyc, moze odpali, wtedy zmiesz napiecia na zasilaczu itd.

JEszcze moze ram? Głosnik systemowy podlaczony? Zawsze normalnie piszczał?? Jak tak to raczej ram odpada, bo mi zawsze piszczy jak coś z ramem jest(albo go w ogole nie ma).

Link to post
Share on other sites

A jaik zasilacz masz był? Możliwe, że uszkodził coś i nawet wymiana zasilacza nie pomoże. Płyta albo proc albo grafa, nie wiem czy przy ich braku/uszkodzeniu systemowi bedzie piszczał, ale wiem ze przy ramie mi piszczy jak tylko coś jest nie tak. Wyjmij RAM i odpal kompa, jak nie bedzie sygnalu z glosnika systemowego to Ram mozna uwazac za wzglednie czysty. Looknij w instrukcji od MOBO jakie sygnały może dawać głośniczek systemowy w razie różnyhch problemów, może to pomoże zdiagnozować problem.

No i odpowiedez na reszte pytan z 1 postu mojego ;)

 

Edit (@down):

Wyprzedziłem Cie o jakies 5 minut :D

Link to post
Share on other sites

jeśli płyta ma speaker podłączony, to spróbuj uruchomić bez ramu na przykład. albo bez procka itd. jak nie zacznie piszczeć, to poszła co najmniej płyta główna.

oczywiście komp nie wstanie bez ramu/procka. ale jak mobo sprawne, to będzie wyło, żeby mu włożyć brakujące części.

 

edit: wyprzedziłeś mnie!

tak przy braku ramy/procka będzie piszczał(powinien, moje wszystkie płyty główne piszczały-a było ich ze 20 różnych co najmniej ;) )

Link to post
Share on other sites

właśnie.. pisałem wyżej.. płyta nie odpala ani na zasiaczu Feela 350w ani na moim antecu, o sygnałach z biosu wspomniałem wcześniej. Wcześniej, gdy płyta jeszcze działała nie było obrazu a bios się nie odzywał.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze ten Feel to byl wczenisje w kompie siorki?

Niestety, ale to nie wróży nic dobrego. Jak glosnik systemowy jest sprawny, a plyta nie piszcze przy np. wyjeciu ramu to prawdopobodnie musisz kupic nowa płyte. Najlepiej sprzedaj wszystko i kup coś taniego nowego, bo nie oplaca sie raczej kupowac plyty pod socket A z nadzieja ze reszta jest sprawna. Poza tym wtedy i zasilacz byc musial dla bezpieczenstwa wymienic.

Link to post
Share on other sites

No więc właśnie od początku stawiałem na płyte. Dziękuje za pomoc, wiec kupie nowy komputer, niedrogi bo do internetu nie trzeba dużo, grafa raczej bedzie dobra (gf 5600), ramy moge wrzucić do innego kompa. Myśle że pIV bedzie odpowiedni (4ghz), w zamian za wysłużony sempron 2800+?

Link to post
Share on other sites

wkurza mnie, że nie zawsze pojawia się komunikat, o napisaniu posta przez innego użytkownika, podczas pisania swojego.

Mnie tez to wkurza. Czasem pisze jakiegos posta, chwile poszukam czegos na necie zeby sie upewnic, wysyłam posta a tu 5 odpowiedzi przede mną.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...