Skocz do zawartości

Nowy komputer ile to kosztuje


Recommended Posts

Witam wszytskich pomożecie mi wycenić i doradzic częsci do nowego komputera.Gdzie najlepepiej kupić przez interent czy na giełdzie złożyć samemu czy dać dozłożenia doświadczonej osobie

 

To tak:

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Chłodzenie:

Scythe Big Shuriken 2

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

Pamięć RAM:

Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX

Dysk twardy:

OCZ Vertex4 128GB (550MB/420MB/s)

Karta graficzna:

Asus Radeon HD6870 DirectCU 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/2xDP

o Czym zapomniałem (oczywiscie prosze nie wymieniac monitor myszka itp.)

Ile by kosztowały te częsci nowe/używane

czy komputer bedzie płynnie działać z częściami które podałem

ile kosztuje złozenie takiego komputera wraz z systemem operacyjnym win7 64bit

Jakie polecaicie częsci zamienne

Link to post
Share on other sites

to zależy w jakim sklepie kupisz kompa tutaj możesz przybliżyć koszty ceny w innych sklepach są podobne :

http://www.esc.pl/ccc.php

Jeszcze dam ci takie małe porady:

Grafę zmień na Radeona 7850 od kogo to już sam wybierzesz Sapphire i Gigabyte ma najtańsze

Komputer będzie chodzić płynnie lecz z tym dyskiem od OCZ nieraz trafiają się modele kiepskie które zawieszają OS zobacz może jakiś dysk od intela.

Na oko koszt komputera to ok + - 3600 zł z win 7 najlepiej sam poskładaj zestaw jest to proste

Co do ramu to weź na przyszłość 8 GB

Masz obudowę i zasilacz? jeżeli nie to XFX Core 550w jest niezły a obudowa SPC Brutus

Edytowane przez BMPlayer
Link to post
Share on other sites

Dołóż jeszcze dysk HDD i zmień RAM na 2x4GB od Corsaira.

 

Edit: A co do złożenia to albo samemu złóż, albo poproś kolegę lub ew. kogoś z jakiegoś forum kto jest blisko, tacy "fachowcy" to robią na szybko i to wychodzi na prawdę źle.

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Pawskill zróbmy inaczej :) Napisz ile możesz pieniędzy przeznaczyć na całą budę (czy co tam konkretnie chcesz) to Ci wtedy sprawniej doradzimy co za daną kwotę warto kupić.

Komputer domyślam się, że głownie do gier? Podkręcać umiesz i planujesz? No i jaki masz monitor, konkretnie jego natywną rozdzielczość?

Link to post
Share on other sites

To tak komputer do 2000 zł max do 2500 zł komp

 

To tak komputer do 2000 zł max do 2500 zł komp ma być do gier taki by płynnie chodził bf3 wot i by na maksymalnych wymaganiach chodził cod4 (250fps) i bfh

 

Rozdzielczość 1024x768 a podkręcać nie umiem

 

 

Przepraszam za błędy pisałem z komórki

 

Przepraszam za błędy pisałem z komórki

 

Przepraszam za błędy pisałem z komórki

Link to post
Share on other sites

a w rodziałce 1280x1024 ewentualnie jak byscie mogli doradzic ale raczej ta pierwsza 1024x768

 

To poda ktoś nazwy części które będą dobre i będą się zgadzały z cena 2000 zł i będą zgodne z informacjami które podałem (rozdzielczość 1024x868 lub 1280x1024 i by te gry chodziły jak podałem wyższej )

Z góry dziękuję za odpowiedź i czas poświęcony na mój post

Link to post
Share on other sites

Pisałeś maksymalnie o kwocie 2500 zł za budę. O to przykład zestawu: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=67056&s=70536&s=72238&s=61601&s=72202&s=70215&s=62483

W innych sklepach pewnie by się dało kupić to samo trochę taniej (Agito, Morele).

 

Jeśli to za drogo to możemy zbijać z ceny:

1. Dysk twardy wziąć mniejszy czyli 500 GB - ok. 230

2. Karta graficzna np. HD 7770 - ok. 500

3. RAM zamiast 8 to 4 GB - ok. 80

4. Słabszy ale wystarczający procesor od AMD np. Phenom II X4 965 - ok. 350

5. Płyta główna pod AMD w tej samej cenie

6. Na obudowie i zasilaczu nie ma już co oszczędzać bo te wymionione są i tak tanie, a przy tym bardzo dobre.

Czyli tańszy zestaw kosztowałby ok. 1700 - 1800 zł. Oczywiście można też zrobić jakiś miks i wziąć coś za ok. 2 tysiaki :)

 

W BF3 nawet na tym tańszym zestawie będzie można komfortowo pograć w rozdziałce 1024x768 i wysokich ustawieniach graficznych.

Napisz która opcja Cię bardziej interesuje to będzie można dokładniej poszperać za poszczególnymi podzespołoami, te podane są przykładowe ale i tak moim zdaniem warte kupna.

Edytowane przez Huzar
Link to post
Share on other sites

Poszukaj po innych sklepach.

Ale przede wszystkim ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak - kupił proc od Intela, sporo droższy od AMD ale i wydajniejszy, na dłużej starczy. Do Twojej obecnej rodzielczośći monitora wystarczy za to tańszy HD 7770 i to jego bym kupił. Do tego mniejszy dysk i 4 GB RAMu w jednej kości. Kiedyś jak komp będzie już za słaby (a może i przy okazji będziesz zmieniał monitor) to wymieniasz kartę graficzną, dokupujesz 4 GB RAMu... i powinno to wystarczyć by znów mieć wydajną maszynę. Takie rozwiązanie wydaje mi się najrozsądniejsze na chwilę obecną i z Twoim budżetem.

Czyli tak by się prezentował gotowy zestaw: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=63363&s=69618&s=56496&s=70536&s=61601&s=72202&s=70215

W Techplanet wychodzi 2058 zł. Prawie idealnie :)

Link to post
Share on other sites

Znaczy mi będzie składać informatyk i będę miał 7 się bez płyty i jak coś się w windowsie rozwali to on mi to naprawi ale wiadomo że kasa i jak weźmie opłaca się tak czy lepiej kupić w sklepie ?

 

(...)i wiadomo że kase weźmie (.. ) błędy porobiłem

 

Link to post
Share on other sites

Zależy ile sobie zażyczy :) Podaj mu konkretne podzespoły, on Ci niech poda ile to będzie kosztowało i wtedy porównasz z cenami w sklepach. Znając życie w jakimś internetowym będzie taniej, tym bardziej że dużo sklepów składa też zamówione podzespoły (często nawet za 1 zl http://techplanet.pl/produkty/uslugi/montaz-zestawu-komputerowego-pc,8129.html) i przesyłają gotowy komputer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...