Skocz do zawartości

jaka drukarka


Gość

Recommended Posts

WItam potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego do 300 paru złotych na paru forach wszyscy polecają mi Brother DCP-J315W i piszą że tanie zamienniki a gdzieś czytałem że jak stosuje się zamienniki to drukarka się psuje prawda? Mam jeszcze na oku HP DeskJet 1050A tania ale tusze drogie nie wiem jak z zamiennikiami. Drukarka u mnie po prostu ma być tania w ekspluatacji bo naprawdę mało drukuje i chce jeszcze żeby starczyła mi na lata co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Brother DCP-J315W i piszą że tanie zamienniki a gdzieś czytałem że jak stosuje się zamienniki to drukarka się psuje prawda

owszem zamienniki tanie ale głowica (dysze) są na stałe w urządzeniu. tak, stosując tanie zamienniki (dobrych do tego nie spotkałem) ryzykujesz wpuszczanie syfu w głowicę - jak ta się zapcha czeka Cię demontaż i czyszczenie, jak przepali - nowa drukarka. rzadkie używanie + zamiennik = większe szanse zaschnięcia dysz.

duży plus za wifi, ale sam nigdy bym tego nie kupił.

wziąłbym HP K209g - nieco ponad 300zł, tusze oryginalne za 60zł komplet (czarny 600str + kolo 250szt) - dysze wymieniane z pojemnikami, praktycznie nie zasychają. jakość druku doskonała, koszty eksploatacji rozsądnie niskie. minus za brak wifi. no i panel obsługi nie jest tak "odpicowany" jak w brotherze.

Link to post
Share on other sites

zależy od ceny gwarancji :)

generalnie nie miałem awarii na serii K209x, sprzęt sprawuje się bezproblemowo, a jeżeli kupujesz jako osoba prywatna zawsze sprzedawcę obowiązuje dwuletni okres "zgodności towaru z umową" (co przy odpowiedniej argumentacji potrafi działać jak gwarancja :) )

Link to post
Share on other sites

Brother DCP-J315W lub Drukarka laserowa Samsung ML-1675.

nie i nie - brother - stałe dysze i wieczne problemy, samsung - drogie w eksploatacji, ciężko o sensownej jakości zamienniki - te też strasznie drogie(sam nawet sobie dwa razy tym samsungiem strzeliłem w kolano)

 

Zastanawiam się też nad urz. wielofunkcyjnym laserowym. Może ktoś miał styczność z wmiarę niedrogimi laserkami? Ktoś coś poleci?

z drukarek najtańsze sensowne to HP serii 1102 lub Canon LBP6000 - działają na tonerze 285a - 1600str, zamiennik DOBREJ klasy za ok 70zł, podły nawet za 40zł.

z wielofunkcyjnych hp m1132 - ten sam toner 285a

jakie planowane przebiegi na miesiąc?

Link to post
Share on other sites

nie i nie - brother - stałe dysze i wieczne problemy, samsung - drogie w eksploatacji, ciężko o sensownej jakości zamienniki - te też strasznie drogie(sam nawet sobie dwa razy tym samsungiem strzeliłem w kolano)

 

 

z drukarek najtańsze sensowne to HP serii 1102 lub Canon LBP6000 - działają na tonerze 285a - 1600str, zamiennik DOBREJ klasy za ok 70zł, podły nawet za 40zł.

z wielofunkcyjnych hp m1132 - ten sam toner 285a

jakie planowane przebiegi na miesiąc?

 

co do zamienników to lepiej nie oszczędzać (i tak wychodzą taniej niż oryginalne), bo przy tych lepszych mamy jakość wydruku i wydajność na poziomie oryginałów, a tańsze mogą być przyczyna różnych problemów

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

HP k209g to juz stary model....teraz sa nowsze - mowie o serii Ink Advantage.

Sam sie wlasnie zastanawiam jaka kupic drukarke wielofunkcyjna:

- albo ktorys z HP Deskjet Ink Advantage z WiFi teraz chyba wszystkie maja np. 5525, 3525 lub 6525 lub 4625 - tanie ponoc w eksploatacji

- albo wlasnie ten Brother DCP-J315W....

Ktos porownywal?

Link to post
Share on other sites

HP k209g to juz stary model....teraz sa nowsze - mowie o serii Ink Advantage.

Sam sie wlasnie zastanawiam jaka kupic drukarke wielofunkcyjna:

- albo ktorys z HP Deskjet Ink Advantage z WiFi teraz chyba wszystkie maja np. 5525, 3525 lub 6525 lub 4625 - tanie ponoc w eksploatacji

- albo wlasnie ten Brother DCP-J315W....

Ktos porownywal?

 

tak, brothera skreślam z doświadczenia,

k209g - faktycznie "stary" model, ale nowsze chodzą na nieco innych tuszach - k209 szedł na kompetnych zespołach 703 (tusz i głowica w jednym), niestety następcy poszli w rozwiązanie stała głowica + osobne pojemniki. nadal koszt eksploatacji jest atrakcyjny, ale to rozwiązanie sprawdza się przy ciągłym druku - dłuższa przerwa i głowica może przyschnąć.

Link to post
Share on other sites

WItam potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego do 300 paru złotych na paru forach wszyscy polecają mi Brother DCP-J315W i piszą że tanie zamienniki a gdzieś czytałem że jak stosuje się zamienniki to drukarka się psuje prawda? Mam jeszcze na oku HP DeskJet 1050A tania ale tusze drogie nie wiem jak z zamiennikiami. Drukarka u mnie po prostu ma być tania w ekspluatacji bo naprawdę mało drukuje i chce jeszcze żeby starczyła mi na lata co polecacie?

 

Witam, troche sie znam na drukarkach i sprzecie, poniewaz jestem fotografem. Tez z checia polecam brothera,ale np. Brothera DCP-J315W za ok. 350 zl. Jeśli jest wątpliwości o zamiennikach , to powiem, że po prostu nie warto za 3 zł kupować , a będzie w porządku. Mozesz sie zastanowic, czy bedzie sie oplacal CISS. Zbiorniki z reguły po 70 ml kazdy, wydruki beda o wiele taniej. Ale o ile rzadko będziesz drukował, to raczej nie opłaca się. Pozwole sobie podac linka, gdzie możesz zamówić/ się zapoznać z drukarką lub się skontaktować i się zapytać co Cie interesuje. Na sobie sprawdzilem tą firme, brałem cissa : inksystem.pl/all-in-one-ciss/brother/dcp-j315w.html Skanuje i kopiuje dokumenty szybko i latwo, format A4, 6000x1200 dpi, 4 kolory etc.

 

Brother DCP-J315W

tak, brothera skreślam z doświadczenia, k209g - faktycznie "stary" model, ale nowsze chodzą na nieco innych tuszach - k209 szedł na kompetnych zespołach 703 (tusz i głowica w jednym), niestety następcy poszli w rozwiązanie stała głowica + osobne pojemniki. nadal koszt eksploatacji jest atrakcyjny, ale to rozwiązanie sprawdza się przy ciągłym druku - dłuższa przerwa i głowica może przyschnąć.

 

a mam pytanie -dlaczego brothera skreślasz? co się wydarzyło? bo ja pracuję w fotolabie, z molego punktu widzenia świetnie sie spisują . Ktoś tam mówi,że nie warto je kupować, bo jak rzadko się używa , to się psuje głowica, w odpowiedz powiem no trochę taki bulshit, nawet z ustalonym CISS jest ok . idealnie instaluje się na drukarce i właśnie to jest jego zaletą - instaluje się jednorazowo, a czyli znacznie zwiększa się termin służby głowicy - raz - za rachunek braku wpływów mechanicznych na głowicę przy częstej zmianie kartridży, a dwa - zmniejsza się ryzyko popadania do niej pęcherzyków powietrza, co zdarza się przy zmianie zwykłych kartridży. W ogóle brothery są droższe , niż niektóre inne marki, ale sie opłaca, zwłaszcza, jeśli wiesz, że na atramencie zaoszczędzisz - polecam na inksystem pl poczytać

Link to post
Share on other sites

a mam pytanie -dlaczego brothera skreślasz?

bo zbyt dużo mi tego typu sprzetu od wielu lat przechodzi przez ręce. najmniej problemów jest wg. moich doświadczeń z HPkami, zarówno pod względem eksploatacji jak i awaryjności. oczywiście mówię to o średniej z większej ilości, absolutnie nie twierdzę że każda sztuka będze generowała problemy. brother nie wypada tragicznie jak lexmark czy canon (na szczęście nie widzę tu wpisów typu "mam lexmarka i poleecam" :) ), ale nie uznałbym tych urządzeń za górną półkę. problem leży w tym że większosć użytkowników korzysta z zamienników, a tych na rynku są tysiące - raz dobrej jakości tusz kupisz firmy A, raz firmy B, miesiąc później jedna sztuka zamiennika firmy C zapapra całe urządzenie lub zapcha dysze...

poniewaz jestem fotografem.

no to mamy coś wspólnego (nie, sam nie fotografuję ale blisko... ) :) oczywiście ten temat dotyczy drukarek segmaentu czysto domowego, więc nie sądze żeby dobry CISS był dla pytających opłacalnym rozwiązaniem. Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

Oto zamienniki których używam:

http://allegro.pl/tusze-zamienne-brother-lc985-dcp-j125-dcp-j315w-i2740235842.html

Pół roku temu płaciłem za nie 15 zł ale to był 1 tusz czarny, 1 żółty, 1 niebieski i jeden czerwony. Teraz widać, że potaniały bo teraz masz w zestawie 4 czarne 2 niebieskie, 2 czerwone i 2 żółte za 30 zł. Jakość druku co do oryginalnych tuszów które dostałem z drukarką i do tych zamienników jest dla mnie niezauważalna. Bardzo polecam tą drukarkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...