Skocz do zawartości

Będę na tym móg pograć w fullHD?


Recommended Posts

dlaczego nie Giguś ?

 

własne doświadczenia oraz doświadczenia niektórych forumowiczów, wywnioskowały u mnie iż Gigabyte to firma która najbardziej zawodzi, wiele tematów jest iż karta padła a karta była od ?

tak od Gigabyte :D

więc sorki ale tak już u mnie zostało

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to do zestawu wezmę 7950 ;-)

Dzięki wszystkim za pomoc xD

 

A co powiecie na tą płytę ? Gigabyte GA-990XA-UD3 ?

Jest niewiele droższa od tej podanej tutaj także przez gigabyte

 

Generalnie jeżeli masz zamiar posiadać jedną kartę graficzną i nie robić CF to po co dopłacać do chipsetu 990 ? 970 spokojnie wystarczy ( mam i nie narzekam ). Poczytaj czym się różnią chipsety :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To oficjalny zestaw prezentuje się tak:

 

AMD Phenom II X4 965 BE

Gigabyte GA-970A-UD3

SilentiumPC Fortis HE1225

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz

Western Digital WD10EZEX

Gigabyte Radeon 7950

OCZ ZT Series 550W

SilentiumPC Brutus 430

LG GH24NS90

Zalman ZM-STG2

 

Dziękuje wszystkim za pomoc ;-)

Mam nadzieję, że będę zadowolony z zestawu ;D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanko: Jesli załozmy ze nie bede mial az tyle kasy aby kupic 7950 to co polecacie? Chodzi mi o karty ktore uciagna starsze i obecne gry na ULTRA a sa tansze od tego radka. Na razie mam odlozona kase na sama jednostke bez karty, na karte mysle ze bd mial pod koniec miesiaca xD Jakie sa wasze propozycje?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanko: Jesli załozmy ze nie bede mial az tyle kasy aby kupic 7950 to co polecacie? Chodzi mi o karty ktore uciagna starsze i obecne gry na ULTRA a sa tansze od tego radka. Na razie mam odlozona kase na sama jednostke bez karty, na karte mysle ze bd mial pod koniec miesiaca xD Jakie sa wasze propozycje?

 

jak tak się bawić to to nie ma sensu ... wydasz niepotrzebnie kasę którą można dołożyć...

ja bym działał na tym kompie co masz teraz i złożył w momencie kupienia 7950 gdyż szkoda kasy na takie zabiegi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i dobrze mówisz lecz nie wiem czy dam radę uzbierać pieniądze na tą kartę - jest to jednak ponad 1000zł...

Chciałbym dowiedzieć się jakie są jeszcze bardzo dobre karty poniżej 1000zł ?

Dużo osób na forach poleca 7850 od Sapphire oraz 7870 od Gigabyte....

Właśnie chciałym mieć jakąś alternatywę w razie jakbym nie uzbierał na 7950...

Nie jestem jakimś maniakiem gier lecz lubię po pracy odstresować się grając w jakąś gierkę, najlepiej na najwyższych wymaganiach graficznych w rozdzielczośći 1920x1080 ;-)

Niestety mój stary komputer oddałem siostrze ze względu, że potrzebowała go bardziej niż ja (szkoła, zadania itp.)

Postanowiłem, że kupię sobie nowy komputer oparty właśnie na AMD z racji tego, że jego cena jest baaardzo niska i wzgędem wydajność/cena jest chyba najbardziej opłacalnym procesorem ;-)

A więc jakie karty polecacie do 1000zł max ? Najlepiej takie, które pociągną gry na ULTRA 1920x1080 bez włączonych upiększaczy ;D

Link to post
Share on other sites

Kurcze, ale wkładać 7950 do 965BE? To nawet ja się nie odważyłem tego zrobić, a miałem na to pieniądze :P Procka miałem wcześniej, natomiast dokupiłem do niego 7870 i i tak mi się wydaje, że jak dla niego to ten Phenom po podkręceniu do 4GHz jest trochę bottleneckiem, że się tak wyrażę :P Nie lepiej byłoby dołożyć do procesora i wybrać właśnie 7870, który po podkręceniu może spokojnie konkurować z 7950, a przy tym ma cenę poniżej 1K zł?

Edytowane przez mrgibbass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Noo właśnie myślę nad 7870 w razie czego ;D Karta ponoć bardzo dobra i kosztuje ponad 920zł ;P

Nie chce procesora, który ma 2 rdzenie tylko 4 ;D Wybrałem 965 BE bo jest najbardziej opłacalnym procesorem ;-)

Najtańszy procek z intela czterordzeniowy to koszt ok. 500/600zł także to podniesie cenę całego zestawu a ja za bardzo nie mam kasy żeby poskładać mega wydajną maszynę do gier ;/

Jeśli kupiłbym taki procek to niestety musiałbym kupić tańszą kartę graficzną i to zdecydowanie tańszą ;/

Niestety coś kosztem czegoś ;D

Myślę, że 7870 będzie dobrą alternatywą dla 7950...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak (jako użytkownik takiego zestawu) nie powinieneś mieć problemów, chociaż równie dobrze mógłbyś sobie wziąć jakieś i3, powiedzmy 3240 i jakąś płytę na H77 i też byś nie miał jakiś problemów w grach, ale wiadomo, na tym nie podkręcisz. Z drugiej jednak strony można zaoszczędzić sporo prądu powiedzmy taki zestaw:

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__4877/__P_yty_G_wne_Asrock_H77_Pro4_Lga1155_/

 

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__2/id_produktu__5245/__Procesory_Intel_Core_i3_3240_DualCore_64_Bit_3_4GHz_Lga1155_BOX/

 

Wychodzi Cię to o 160zł drożej, ale przy tym masz oszczędny procesor posiadający 2 rdzenie ale 4 wątki :P , ale może również niech się wypowiedzą inni.

Edytowane przez mrgibbass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo pytałem między innymi o procesor lecz ktoś przeniósł to tutaj więc niech tu będzie ;0

Co do zestawu to zdecydowałęm się na zestaw z AMD i w poniedziałem będę zamawiał ;D

Karta graficzna została na szczęście bez zmian czyli 7950 ;D

Mam nadzieję, że komputer będzie służył przez co najmniej 2 latka xD

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...