Skocz do zawartości

Recommended Posts

Naprawde potrzebuje płyte mATX! To jaki chipset dobrze się kręci na mATX? może q45/g43? sam już nie wiem....

 

może wgl nie opłaca sie wymieniać bo w tej chwili mam gigabyte g31 ? Na tej podkręciłem e7200 do 3,5 ghz na napieciu 1,4. Ogranicza mnie pci-e który ustawiony nawet na 110 nie startuje przy fsb 370. (w tej chwili stabilnie mam 3,5 ghz v1,4 pci-e 110 mnożnik 9,5x369) na nowszych płytach nie bedzie takiego problemu??

 

 

na tej Gigabyte GA-EG41MF-US2H w opiniach na komputroniku ktoś napisal że e5300 wykręcił do 4ghz

Link to post
Share on other sites

co do e5300 to one maja mnożniki po 13.5 takze wysokie fsb nie jest potrzebne zeby go wykrecic do 4 ghz ;)

 

najlepszy chipset na obecną chwile to p45 / ewentualnie p35 ale od dobrego producenta np: dfi,asus,czy gigabyte.

 

jezeli chcesz miec koniecznie plyte z mATX to tylko DFI JR P45 T2RS chyba ze chcesz troche wieksza to wlasnie DFI Blood Iron P35 / P45 są to najlepsze chyba płyty do maksymalnego oc cena ich to ponad 400 za p45 a p35 to znajdzeisz gdzies za 200 / 250 ale warto.

Link to post
Share on other sites

IMO bajką jest stwierdzenie ze chpsety mATX m.in g31 nie idą powyżej 350 fsb a nawet do tylu nie dochodzą w tej chwile proca wykręciłem na mojej g31 e7200 do 3,65 ghz na mnożniku 9.5x385 fakt że na napięciu wg płyty v1,45 chociaż w core tempie evereście i innych pokazuje w idlu v1.41 w stresie v1,39. Więc uwarzam że wyniki oc na tą płyte są dobre.

 

 

Jeszcze tak poza tematem: narazie poczekam z wymianą plyty zainwestuje w zmiane grafiki. Moje pytanie jest takie: czy będzie duża różnica między radkiem hd4850 którego mam teraz a hd4890? Opłacalny wydatek?

Link to post
Share on other sites

różnica będzie całkiem spora - rzędu 30-40% tylko jaki masz procesor?

na słabym procesorze karta nie rozwinie skrzydeł

napisał ze ma e7200 na 3.5 ghz a co do chipsetów serii G to widziałem ze renomowana firma DFI wydała swój produkt w wersji mATX Blood Iron G41 i OC było bardzo słabe i winą był słaby chipset ,który osiągał zaledwie 380 fsb

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...