Skocz do zawartości

Problem z graficzną


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem, prawdopodobnie z grafiką. Podczas włączania komputera nie wyświetla sygnału na monitor, lecz co 5-10 właczeń sie włączy. Czasem sie nie włacza i wentyl na graficznej zaczyna się kręcic na 100% (zawsze tak było, gdy odłaczałem kabel). Wziąłem inny kabel, bo ten gdy go ruszałem zmieniał troche kolory na monitorze, ale nadal jest to samo. Graficzna to HD 6790, z przejściówką z DVI na VGA. Jak sądzicie, co może być przyczyną tego ?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pożyczę dziś przejściówke i sprawdze. Co do wiatraka, to po prostu sie włącza na 100% jak odłacze kabel, więc mniemam, że musi się coś rozłaczać, bo czasem tylko kręci na 100%.

Nigdy tak nie rób, że chodzi Ci komputer, a Ty się bawisz kablem. Wyłącz światło, zasłoń okno i zobacz jaka śliczna iskra ciska Ci po złączu. No i tak, może to być przejściówka. Sprawdź też kartę na innym złączu.
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie zrobiło z Ciebie uziemienia... Nie, serio, nic paluchami się nie dotyka przy włączonym komputerze! Ram memTestem, dysk ScanDiskiem.

 

Dotknałem plastikowego radiatora na RAMie, więc przebicia by nie było. We właściwościach systemu pokazuje ilość RAMu:8GB (dostępne 3,95), czyżby następne 4 były niedostepne ? i to niej est pokazywana wolna pamięc, tylko dostępna.
Link to post
Share on other sites

Nadal to samo. Pokombinuje z RAMami, bo przed chwilą dotknąłem jednej kości i komputer sie zawiesil..

Tylko pogratulować. Rób tak dalej to może twój pierwotny problem poszerzy swoje granice na inne podzespoły.

Wypadałoby iść po rozum do głowy i ściągnąć jakiegoś kolegę który zna się kompach, żeby zapobiec dalszej degradacji twojego sprzętu.

 

Widząc, że Ci autorze wyłączenie kompa sprawia trudność i robisz wszystko 'pod napięciem' wnioskuje, że nawet jakbyś go wyłączył to nie chciałoby Ci się dotykać kaloryfera, żeby pozbyć się ładunku elektrostatycznego. Tutaj masz link do praktycznego rozwiązania:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=opaska+uziemiaj%C4%85ca

Link to post
Share on other sites

Kurcze, no włącz ten MemTest, to nie będziesz musiał niczego kombinować :>

 

Jak mam włączyć, jak nie uruchamia się z tą kością? -,-

 

Tylko pogratulować. Rób tak dalej to może twój pierwotny problem poszerzy swoje granice na inne podzespoły.

Wypadałoby iść po rozum do głowy i ściągnąć jakiegoś kolegę który zna się kompach, żeby zapobiec dalszej degradacji twojego sprzętu.

 

Jestem w 4 klasie tech. informatycznego-,- i wiem, ze nie mozna dotykac pod napięciem, ale nie dotykalem tego specjalnie..

nie wyciągałem kości na włączonym komputerze.

Następnym razem nie bede tak robil, ale jak komputer włacza sie co 10 razy, to chce jak najwiecej rzeczy sprawdzic na włączonym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...