Skocz do zawartości

GTX660ti vs HD7950


Recommended Posts

na razie gier wykorzystujących szyne powyżej 256bit jest niewiele , i właściwie tyczy się to grania z modami , przykład :

 

Skyrim + nexus mods 2/4k + msaax8 i cała reszta upiększaczy , wówczas jak to już ktoś na forach udowodnił , dobrze jest mieć te 3GB i 384bit/32rop

 

ale te 256bit z myślą o upiększaczach na ultra , to już obowiązkowo trzeba mieć , bo inaczej dropy animacji i wydajność jak na karuzeli

 

natomiast 384bit to już święty spokój na dłuższy czas , przynajmniej dopóki nie wyjdą nowe konsole i zaczną wymyślać większe kosmosy , typu msaax/16/24/32 , dofx/8/16 i nadpróbkowaniex/8/16 , do tego dojdą z pewnością jeszcze inne nowe filtry które pocisną po szynie jeszcze bardziej ,

 

niestety granie na ultra swoje wymogi ma i będzie miało w przyszłości , to raczej się nigdy nie zmieni

Link to post
Share on other sites

gtx 660 ti też się da podkręcić...

 

Do MSAAx4, AFx16 i Depth of Field w FullHD nie wysiada. Jak dasz więcej niż FHD i MSAAx8 to się zgodzę, GTX660ti wysiada. W nadwiślańskim kraju bardziej opłaca się kupić HD7950, gdyż oferuje większy komfort grania (wnioskuję z komentarzy zamieszczanych na tym forum i zagranicznych portalach) i jest w tej samej cenie, mimo iż wykresy i tabelki na to mogą nie wskazywać (chociaż są też wykresy gdzie po OC 7950 jest lepsze). Jak chcesz PhysX (niewiele gier to obsługuje) to bierz GTX'a. Jak większą stabilność fps pozostaje HD7950.

 

 

Viktor bój się Boga. Masz 660 ti i polecasz 7950 :-> ...

Link to post
Share on other sites

A co z nią nie tak?! Bosheee,a ja się zastanawiam nad Sli 660 ti albo Cfx hd 7950, Patrząc na testy to Sli 660 ti lepsze niż dwa hadeki... Zastanawiam się też nad jedną hd 7970 Vapor-X :-*.

 

Nie rowna wydajnos przez ta szyne. Karta Czasami potrafi byc leprza od 7970 (BF3) a czasami gorsza od 7870 (Batman z msaa x8)

Link to post
Share on other sites

Czyli w bfie dobrze 660 ti śmiga ?! Grasz na ultra MP 64/64?!

 

Na szybko sprawdziłem na bmk testy 7970 i 660ti. W bfie faktycznie 660 ti zjada 7970 :o wtf... Myślęże przy ok 1100 mhz na gpu 7970 w bfie dogoni 660 ti,ale to tylko moje przypuszczenia patrząc na jej rezultaty w innych grach po oc.

Edytowane przez KepasOM
Link to post
Share on other sites

kespas wez nie pierdziel farmazonow...=> umiesz czytać ze zrozumieniem?! Bo nie wydaje mnie się :menda:

Wracają do tematu to czekam na testy.Tylko nie z toms hardware ,bo ich testy jak dla mnie są mało wiarygodne i jakieś takie z tyłka wzięte :-). Ja już się sporo naoglądałem testów kart wymienionych i jakoś nie mogęwybrac najlepszej opcji. :roll:

Edytowane przez KepasOM
Link to post
Share on other sites

W bfie faktycznie 660 ti zjada 7970 :o wtf. - chyba w snach...

Pozatym wlasnie strona toma jest wiarygodna co wielu polskim sponsorowanym portalom mozna zarzucic, wiem bo uzywalem wiele kart nvidia i amd m.inn gtx 660,670,680. 7970 ghz,7870 wiec mam porownanie.

ale co tam....

 

pierwszy lepszy test:

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/GeForcet_GTX_660/bf31920u.png

z tego co widze to 670 oc nie jest w stanie doscignac 7970.(lightning to nie ghz) a ty mowisz ze 660 ti zjada 7970 ? ze dopiero w wersji 1100 moze ma szanse?? no nie osmieszaj sie. ghz zostawia za soba 680 w battlefield 3- w grze ktora jest zoptymalizowana pod karty nvidii.nie chce nawet pokazywac wynikow na innych grach... a uwzgeldniajac nowe stery od amd ktore zwiekszaja dosc znaczaco wydajnosc serii hd7000 to juz wogole nie mamy o czym rozmawiac..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...