Skocz do zawartości

Intel Pentium E5200 - nie mogę podkręcić, wywala błąd przed ładowaniem systemu.


Recommended Posts

Cześć, nie mogę podkręcić procka Intel Pentium E5200. Kierowałem się poradami z tej minirecenzji:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Pentium_Dual_Core_E5200_-_dobra_wydajnosc_za_male_pieniadze-2098.html

Ustawiłem CPU Frequency na 257 Mhz i wywala mi błąd przed ładowaniem systemu. Muszę ustawić wcześniejsze 200Mhz by system ruszył. Dodam, żę wcześniej udało mi się podkręcić pamięci ram i zmieniłem ich timingi, czy to może być powodem? Konfiguracja: Asrock g31ms, Intel E5200 Dual Core, Ocz 2x 4096 DDR2, Geforce 9800Gt, system win7x64 - jeśli coś pominąłem, napiszcie a dopisze.

Link to post
Share on other sites

Czy te 257 Mhz ustawiłeś od razu, za pierwszym podejściem, czy robiłeś to stopniowo co 10 Mhz? Jeśli to pierwsze to się nie dziw, twój procesor może nie wyciągnąć tych 3200 Mhz, bo to może być słabszy egzemplarz i nic na to nie poradzisz. Polecam drugą metodę, aż do osiągnięcia niestabilności. Potem obniżaj co kilka Mhz, aż będzie stabilnie.

 

No i musisz mieć porządny zasilacz, tzn markowy i z odpowiednią mocą. Dobrze by było mieć te 400 W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W porządku spróbuję zastosować się do Twoich rad. A jeśli chodzi o ram to nie nie wiem jakie mam ustawienia fabryczne bo wszystko było ustawione na auto w biosie, czy tak zostawić? I jak sprawdzić jakie CL mają moje ramy? (CL3? CL4?, czy CL5?). Mogę jeszcze zmienić DRAM Frequency i mam do wyboru: Auto, 333MHz DDR2_667, 400MHz DDR2_800 które wybrać? I w końcu jakie do nich timingi najlepiej zastosować?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...