Skocz do zawartości

Obudowa do 420zł


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Przeglądałem forum już nie raz i nadal nie wiem na jaką obudowę się zdecydować.

Do przeznaczenia mam 400-420zł. Jak znajdzie się coś taniej to tym lepiej.

 

Na początku zastanawiałem się nad corsair 300R. jeszcze dwa tygodnie temu była u mnie w mieście za 239zł obecnie wyceniają ją przeważnie na około 269-279zł.

W grę wchodzi też fractal design 3000 lecz nie ukrywam, że corsair bardziej mi się z wyglądu podoba.

 

Po tym jak ceny mi podskoczyły zacząłem zastanawiać się czy nie wydać więcej na coś co posłuży mi kolejne 10lat.

 

komputera używam do pracy i często przychodzą klienci oglądać projekty dla tego nie chcę, żadnej świecącej, błyszczącej i dziecinnej obudowy.

 

Obecnie moim faworytem jest corsair vengeance c70 w wersji zielonej(pasowała by do wystroju biura :)

Tylko ciężko znaleźć cokolwiek o niej na forum, Obejrzałem już chyba wszystkie wideo recenzje i ta buda naprawdę mi się podoba. Mogę do niej dołożyć 2x 120mm Chieftec ze starej obudowy ( może nie najlepsze ale jak dla mnie nie są za głośne i wystarczająco wydajne )

 

 

Dodam, że najczęściej proponowane w tej cenie jest chyba Fractal ARC. Niestety mając w podobnej cenie Corsair c70 (405zł u mnie w mieście) Fractal odpada więc proszę go już nie proponować.

 

Często czytałem również o silentiumpc regnum l50 i dodam tylko tyle, że ta obudowa nie podoba mi się w najmniejszym stopniu, szczególnie jej zaokrąglenie na górze.

 

Obudowa powinna mieć wyjmowany kosz na dyski (np posiada 2 a zostawiam tylko dolny na 3-4 dyski)

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Cooler Master ATCS 840 wygląda całkiem ładnie na zewnątrz ale środek jest dla mnie brzydki no i jest poza funduszami (wszystko idzie na fakturę).

 

Oglądałem obudowy z serii Define ( chyba jest jeszcze R3 ) i powiem tak, że prezentują się ładnie ( zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, no i można wyjąć case na dyski ) ale gdybym pracował w przeszklonym biurowcu pod krawatem, a jestem geologiem i przez to pasuje mi corsair choć nie jestem jeszcze na niego zdecydowany bo chyba mało osób posiada ta puszkę.

 

dodam może jeszcze, że komputer na którym pracuję ma ponad 3 lata i myślę, że jeszcze z rok i trzeba będzie zmienić.

 

jest to

I5 750 (3,2 GHz)

Asus P7p55d

2x4GB ram kingston 1600MHz

zasilacz Chieftec CFT-750-14CT

2 dyski Sata II

GPU sapphire hd4890

 

Na przyszłość planuję złożyć komputer bardziej pasujący kolorystyką do obudowy :)

 

Jeśli nie będzie więcej propozycji to chyba zamówię cosaira i po jakimś czasie napiszę małą recenzję, będę swoistego rodzaju królikiem doświadczalnym :)

 

Cooler Master CM 690 Dominator II też mi się strasznie nie podoba od frontu. Coś mnie drażni w tych zaokrągleniach na górze/dole no i jeden duży koszyk na dyski.

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites

Osobiście jestem za Fractal R4.

Jak coś tutaj masz recenzje:

http://www.youtube.com/watch?v=_NM81822_ag

 

A tutaj recenzja Corsair Vengeance c70

http://www.youtube.com/watch?v=2pcdrwky4Rg

 

Tylko uwaga bo to są bardzo dokładne recenzje, co za tym idzie są to długie recenzje (40minut każda).

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Tylko po co filtr od góry jak tam wypycham powietrze ze środka. W dodatku komputer ten pracuje po 15-16 godzin dziennie. Jak już pisałem fractal jest ładny ale nie dla mnie. Nie noszę się w garniturze, prędzej bojówki i koszula ze względu na zawód. A co do wyciszenia to zawsze gra jakaś muzyka w tle i nawet stara buda ( kupiona ze względu na brak funduszy ) jakiś logic za 50zł nie jest głośny na tyle aby było go słychać. Ogólnie po przemyśleniach i kilku piwach jestem zdecydowany na corsair, Oglądałem ją i jakoś blachy nie wydają mi się kiepskie a 8 lat pracowałem w odlewni. Poza tym 12kg przy tych wymiarach mówi za siebie. Często jest tak, że przyjeżdża się z budowy ( w glanach ) ubłoconych i dość często jak człowiek się śpieszy to obudowie dostaje się kilka kopniaków ( przez przypadek ) a ten front w fractal R4 nie wytrzymał by pewnie roku ( obecna obudowa, wspomniany logic jest bez przodu który się połamał ) Dodam jeszcze, że często ludzie przychodzą z projektami czy planami na CD (średnio 20-30 płyt dziennie) i nie miał bym ochoty otwierać tych drzwiczek w fractalu bez przerwy. Myślę, że po pewnym czasie bym je zdemontował albo urwał.

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...