Skocz do zawartości

Phenom II x2 555BE @ x4 B55 niestabilność rdzeni


Recommended Posts

Witam.

Mój problem przedstawia się takOdblokowałem mojego phenoma do 4 rdzeni. do sprawdzenia czy procesor poprawnie działa zostawiłem go na godzinę w OCCT.

Żaden error nie wyskoczył, test przeszedł pomyślnie. I teraproblem... Gdy włączam jakąś grę to po jakimś czasie słyszę dżwięk taki jakby cybernetyczny lub robot (wiecie chyba o co chodzi:D)

Komputer potem się resetuje albo ja muszę to zrobic.

 

Proszę o jakieś rady. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Często tak jest, że programy testujące nie są do końca wiarygodne w kwestii stabilności. Obniż taktowanie o minimalną wartość(ew. podbij napięcie) i użytkuj normalnie kompa. Jak problem się znowu pojawi ponów czynność. Wszystko rób jak najmniejszymi krokami, to pozwoli wyeliminować niestabilność. Jest jeszcze kwestia druga.

 

Dodatkowo, jeśli podkręcałeś procka nie tylko mnożnikiem to OCCT w głównej mierze testuje CPU, sam RAM gdy jest niestabilny przez zbyt wysokie takty może nie objawić się w OCCT. Sprubuj więc najpierw obniżyć mnożnik pamięci lub podnieś napięcie RAM minimalnie. Podałeś mało informacji, bo jeśli kręcisz przez sam mnożnik to RAM jest nie istotny, ale nic tu nie podałeś.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

napięcie podniosłem do 1.45v obniżyłem taktowanie z 3.2 do 3.1 nadal to samo... chyba jednak któryś z rdzeni jest uszkodzony

 

Chyba będę musiał zrobić format ponieważ zablokowałem rdzenie z powrotem i nawet na fabrycznym procu mam ten dziwny dżwięk i ziwchę kompa... niewiem co sie dzieje... i tak tylko w grach

Link to post
Share on other sites

Hmm... Jak nawet na fabrycznych 2 rdzeniach masz problem, to nie sądzę, żeby to była wina odblokowania.

 

Chyba, że zablokowałeś je z powrotem ręcznie, nie przywracając ustawień default w BIOSIe.

 

W przypadku ręcznego zablokowania rdzeni dalej zostaje odblokowania dodatkowa pamięć L3 lub L2, która może być uszkodzona.

 

Przywróć ustawienia domyślne w BIOSie i sprawdź wtedy - ew. po prostu zaktualizuj BIOS.

Edytowane przez xCichyx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...