Skocz do zawartości

Monitor 60Hz a GTX 670 WindForce 3X OC.


Recommended Posts

Witam.Planuję kupić kartę GTX 670 i mam pytanie odnośnie ''wariowania'' tej karty gdy pracuje razem z monitorem 60GHz.Czytałem i słyszałem z różnych miejsc, że gdy nie ma się monitora 120Hz to karta wariuję np. obraz się zacina itp. Prosiłbym o potwierdzenie tego.Może ktoś ma akurat monitor 60Hz i gtx 670 ;) Nie chciałbym wydać 1500zł w błoto bo okazałoby się, że karta nie współpracuję prawidłowo ;)

pozdrawiam

Mój monitor: LG Flatron E2290

Link to post
Share on other sites

@autor

Myślę, że może przekaz był źle zinterpretowany przez Ciebie.

GTX670 to bardzo wydajna karta, która w wielu tytułach z palcem w nosie wygeneruje powyżej 60 fpsów co przełoży się na załamywanie obrazu. Nie jest to jakoś uciążliwe ponieważ obraz nie krzaczy się we wszystkie strony. Są to bardzo drobne załamania, których często podczas grania nawet nie dostrzegamy, a jak chce się mieć stabilny obraz i stabilne 60 fps to można włączyć synchronizację pionową (V-sync) i problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

mu chyba chodzi o ten efekt jak karta wyswietla dajmy na to 100 fps na monitorze 60hz to jest ten efekt lini po srodku jak sie szybko poruszamy

 

http://images.eurogamer.net/articles//a/1/2/9/1/5/9/0/tear_001.jpg.jpg

 

http://www.tweakguides.com/images/GGDSG_19.jpg

 

jest tak na kazdej karcie co wyswietla w danej grze wiecej niz potrafi monitor ale od tego jest tez opcja vsync ktora wyrownuje max fps do 60 a przy okazji karta jest mniej uzywana (wdac to fajnie w afterburnerze)

 

pozdro ;)

Edytowane przez tommyt1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jest tak na kazdej karcie co wyswietla w danej grze wiecej niz potrafi monitor ale od tego jest tez opcja vsync ktora wyrownuje max fps do 60 a przy okazji karta jest mniej uzywana (wdac to fajnie w afterburnerze)

 

pozdro ;)

 

A to ja cię zaskoczę i powiem ze jesteś w błędzie, bo nie na każdej karcie tak się dzieje.
Link to post
Share on other sites

A to ja cię zaskoczę i powiem ze jesteś w błędzie, bo nie na każdej karcie tak się dzieje.

Tak na tych, które nie wygenerują więcej klatek niż wynosi odświeżanie monitora tearingu nie będzie. W przeciwnym wypadku zjawisko to występuje zawsze, czasem jest mniej widoczne czasem więcej (zależy od gry) ale jest zawsze.
Link to post
Share on other sites

Zasadniczy problem polaga na tym, że sporo ludzików nie ma pojęcia czym jest V-Sync i do czego służy... :) Autor tematu zadał pytanie i otrzymał na nie właściwą odpowiedź. Dziwacznych teorii nawet nie bierz pod uwagę... GTX 670 wraz z 60 Hz monitorem będzie współpracował normalnie, czyli dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...