Skocz do zawartości

Test BF3 7850 vs 660 max oc


Recommended Posts

Bez komentarza napisałem jak jest. Po OC praktycznie nie drgneło. Twoim tokiem myslenia to jak bym dołożył do 32GB RAM a mam 16 to znowu by mi fps podskoczył - w życiu. Reszta jest wyżej. Pozdrawiam

 

lol, tego też nie kapujesz czy nie przeczytałeś to co napisałem ? Napisałem o dołożeniu RAM i wzroście wydajności gdy posiada się małą ilość RAM i dokłada się do 4GB. Obecnie 4GB spokojnie wystarcza do gier. Do zastosowań profesjonalnych spokojnie wykorzystasz i ponad 8GB, a w zastosowaniach serwerowych i ponad 32GB %-) Tego też nie kumasz ? Proszę Cię, skończmy rozmowę na tym etapie, bo szkoda mi czasu na wyjaśnianie Ci takich rzeczy... Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Widze że uważasz że nie wiem po co jest RAM i że ja nie wiem po com mam tyle a nie inną ilość. Pisząc o 4GB RAM sam doszedłeś do pewnego wniosku - wąskie gardło sie nazywa. Cos w komputerze zawsze nim jest w danych zastosowaniach. W grach powyzej pewnego pułapu jest np. dana karta graficzna, w innych moze to byc procesor (gry z duzym narzutem na CPU) wszystko zależy od softu. Ale powyżej pewnego limitu danego hardwaru czy to CPU czy GPU czy inne w różnych zastosowaniach nie podskoczysz. Twoim tokiem rozumowania np 8800GT z i5 2500K miałby np 40fps w powiedzmy BF3 a ta sama karta z i7 3930k w tej samej grze miała by np 60fps??? W życiu 8800GT nawet z 2x i7 3930K nie wykręci więcej niż z i5 2500K. Jest ona wąskim gardłem w "TEJ" akurat sytuacji/grze. CA

Link to post
Share on other sites

Foxy chyba kręcił tą swoją gtx660, a co do testu są w pełni wiarygodne, robione dzisiaj.

Aporpo 3dmarka 11, to phenom nie ogranicza w tym teście gtxa, ponieważ gpu score jest takie jakie powinno być, test jedynie pokazuje, że cpu jest słabsze, zdobywając mniej w physic score.

Link to post
Share on other sites

To nie jest mój tok rozumowania. Ty po prostu nie wiesz o czym ja pisze...Wymyślasz sytuacje tak jak z 8800GT z i5 2500K i 40FPS, a 8800GT z i7 3930K i 60FPS...No Boże, trzeba było napisać 100FPS T_T Przecież to idiotyczne i jeszcze próbujesz mi przedstawić tę chorą sytuacje jako "mój tok myślenia". Ty zwyczajnie nie wiesz nawet o czym ja piszę, spierasz się i próbujesz podpisać mnie pod takimi banialukami :D

 

Wzrost z użycia mocniejszego procesora będzie widoczny. Możesz użyć tych samych kart (słabych jak 8800GT) i dwóch wyraźnie różnych procesorów i zysk w FPS'ach się pojawi, nie będzie to nagle +20FPS, ale zysk będzie chociażby z fakty wyższego zegara drugiego procesora, albo z samego faktu, że pierwszy to był zwykły 2'rdzeniowiec, a drygi 4'rdzeniowiec, a konkretna gra wykorzysta zysk z +2 rdzeni.

Za bardzo olewasz wkład CPU na finalną ilość FPS.

 

Foxy chyba kręcił tą swoją gtx660, a co do testu są w pełni wiarygodne, robione dzisiaj.

Aporpo 3dmarka 11, to phenom nie ogranicza w tym teście gtxa, ponieważ gpu score jest takie jakie powinno być, test jedynie pokazuje, że cpu jest słabsze, zdobywając mniej w physic score.

 

No i o tym mówię :) Ale DJBOSS nie pojmuje, że wyniki na tych samych kartach mogą być różne / niższe tylko dlatego, że jeden z procesorów (tutaj i5) jest wydajniejszy T_T On z góry zakłada, że jak wynik FPS jest mniejszy, to automatycznie procek ogranicza kartę... %-) Nie bierze pod uwagę, że wynik jest niższy bo zwyczajnie procek jest słabszy, ale tego mu nie przetłumaczysz... Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Ok AVE widze że gadamy o tym samym tylko innym przypadku. Spoko dlatego mówiłem że to temat rzeka i może być pierdyliard sytuacji i opcji do rozpatrzenia. A CPU nie olewam badałem nawet jak mało kto 8500GT z i7 także wiem co potrafi high CPU z totalnym szrotem GPU. To że na tym w 20fps odpaliło sie np Sniper elite V2 to zasługa oczywista CPU, bo z Athlonem 64 i ta karta było by to nie możliwe oczywiście z takim FPS. Najważniejsze że się rozumiemy po swojemu i mimo wszystko gadamy podobnie tylko z innej strony na to patrzymy. To nie było zamierzeniem tego tematu taka dyskusja. Sam problem o którym dyskutowaliśmy jest bardzo rozbudowany, i tak naprawdę do końca nie rozwiązany mimo dziesiątków testów itp. Jest za dużo zmiennych jak miejsce testu, gra, zapotrzebowanie silnika na moc obliczeniową CPU/GPU.

Pozdro

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Ja mam kilka wątpliwości.

 

Po pierwsze, jak porównujecie karty to patrzcie na graphics score a nie na wynik ogólny 3dmark11. Z tego wynika, że nawet dość mocno wykręcony HD7850 jest gorszy od GTXa

 

Po drugie, GTX660 można jeszcze podkręcić, no chyba, że Twoja sztuka od GB się słabo kręci, bo moja karta przeszła smarka na taktach rdzeń: 1120+boost/1700 - pamięci

 

Jak wróce do domu to zrobie testy

Link to post
Share on other sites

U mnie na starym trupie całe 7K :D

 

Faktycznie, stary zgrzybiały trup. Koniecznie się go pozbądź i wymień kompa na i5-2500! Komp dostanie pierdo'lca - taki będzie skok wydajności! Ten GTX480 to też już przecież próchno. Jak Ty możesz na tym...czymś...grać? To okropne, współczuje Ci, że tak musisz się..."męczyć" %-) Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...