Skocz do zawartości

Test BF3 7850 vs 660 max oc


Recommended Posts

Test przeprowadzony na pustym serwerze, bieg po autostradzie po prostej

 

phenom II 965 3,7ghz 660 1080+boost 1935 36878ms, 52.470 min 50, 56, http://www.3dmark.com/3dm11/4231275

i5 2500k 4,5ghz 7850 1200/1300 1811 36364ms 49.802 Min: 47 - Max: 54 http://www.3dmark.com/3dm11/4623083

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Test trochę mało miarodajny ze względu na zastosowanie różnych procesorów CPU i do tego inaczej wykręconych :/

 

Zresztą jeśli chodzi o BF3 to GTX 660 wypada zauważalnie lepiej od HD 7850 ;) Jeśli już to można by go porównać do HD 7870 :menda:

 

http://s8.postimage.org/o2n9k73n9/BF3_GTX_660.png

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Następny kozak...Phenom II x4 965 ogranicza wg Ciebie GTX660 ?

To JAKIM CUDEM PII x4 945 nie ogranicza GTX590 ?

http://en.inpai.com....986&pageid=8147

 

Pozwolisz że się wtrącę,ale byle jaki 4 rdzeniowy CPU do BF3 nie wystarczy,do tego już nawet nie chodzi o architekturę,ale samo taktowanie wyżej wymienionych procesorów ;) 800Mhz więcej na i5 2500K na pewno nie będzie bez różnicy na wydajności :)

 

 

"Nie ma co się dużo rozpisywać. W Battlefield 3 - Multiplayer jest potrzebny bardzo mocny procesor przy dużych mapach i na serwerach z 64 graczami. Im szybszy tym lepiej i nie same MHz są ważne, ale też architektura. Różnica pomiędzy procesorami jest odczuwalna w rozgrywce i jest mylnym to co niektórzy wypisują na różnych forach że byle jaki 4 rdzeniowy procesor wystarcza. Co dla jednego wystarczającym jest gra ze spadkami o tyle osoba która już wcześniej grała bez tych spadków nawet nie pomyśli o powrocie do takiej rozgrywki. Najwydajniejsze karty graficzne na rynku tego nie zmienią. Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Intel i7 2600K zarówno na ustawieniach fabrycznych jak i podkręconych. AMD FX-8150 zajął drugie miejsce i tu trzeba podkreślić że osoby które twierdzą że nie ma różnicy są w bardzo dużym błędzie. Ostatnie miejsce przypadło Phenom II X4"

 

Test procesorów FX-8150,i7 2600K,Phenom II X4 w Battlefield 3

Link to post
Share on other sites

No, faktycznie, odkryłeś nowy pierwiastek tym testem. Od dawna domyślałeś się, że FX gównianie nadają się do grania, a i5-2500K jest wydajniejszy od PII (szczególnie po OC) ? Bo wiesz...do tego wniosku lidzie doszli już dawno temu.

 

Kwestii OC procka, nie poruszajmy - wiadomo, podwyższa wydajność co przekłada się na wyższą ilość FPS. Żadna rewelacja, szczególnie przy potencjale i5-2500K.

 

W całym tym temacie chodzi o to, że jak to DJBOSS napisał: PII 965 ogranicza GTX660...No proszę Cię %-) To co, do GTX660 trzeba kupić i7-3960X ?

...

Co do Twojego cytatu o BF3 w multi - podpisuje się pod nim wszystkimi kończynami, ale nie mów mi, że PII 965 to słaby procesor do gier. Rzuć okiem:

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147

 

Architektura C2D i C2Q była przecież tak wydajnymi procesorami - popatrz na różnicę miedzy tymi "starszymi" procesorami. Obecne procki 2C 2T mogą spokojnie sobie poradzić nawet z GTX590 w BF3. TO NIE SĄ SŁABE PROCESORY...

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

AVE - a takim cudem że na GTX660 i moim i7 2600k mam na stock około 6900, on ma na PII x4 około 6100 to co nie ograniczył tej karty.

 

SONY napisałem że zestaw na kożyść Radka 2500K wykręcony na PII x4 wykręcony przy GTX660

 

Czytać ze zrozumieniem

 

Pewnie że do GTX660 nie trzeba nie wiadomo czego, ale PII nie wyciśnie wszystkiego z GTX660, choć oczywiście zależy to od gry.

 

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Ja i tak nie rozumiem tej debary, w końcu i5 2500k + hd7850 zdobył więcej punktów a przy wyższych rozdzielczościach większe obciążenie idzie na kartę a nie na cepa

 

Jakie więcej ? Popatrz uważnie raz jeszcze - PII i GTX660: 52.470 min 50, 56, a i5 i HD7850 49.802 Min: 47 - Max: 54
Link to post
Share on other sites

test mial udowodnic ze phenom, nie ogranicza 660, przynajmniej w duzym stopiu

 

Pozwolisz że się wtrącę,ale byle jaki 4 rdzeniowy CPU do BF3 nie wystarczy,do tego już nawet nie chodzi o architekturę,ale samo taktowanie wyżej wymienionych procesorów ;) 800Mhz więcej na i5 2500K na pewno nie będzie bez różnicy na wydajności :)

 

 

 

 

 

Test procesorów FX-8150,i7 2600K,Phenom II X4 w Battlefield 3

 

fajnie ze podklejasz test 7970 ktory jest 50% wydajnieszy Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

SONY napisałem że zestaw na kożyść Radka 2500K wykręcony na PII x4 wykręcony przy GTX660

 

Czytać ze zrozumieniem

 

Czytam to i czytam i nic z tego nie mogę zrozumieć.

Napisz poprawnie, a później karz się uczyć czytania ze zrozumieniem. :D

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Ok, ten temt idzie do nikąd :)

Jeden temat, podane jakieś tam ilości fps na dwóch kartach, dwóch zupełnie innych zestawach i dotego jeszcze wyniki z 3DMark11. Tak GTX660 to środkowy segment i nikt tu nie pisał że jest inaczej.

 

Z tego testu wynika tylko że:

BF3 lubi Nvidie i na kartach tego producenta (oczywiście z podobnego segmentu) mimo zastosowania słabszego procesora mamy wyższy framerate niż na Radeonach ale to wszyscy wiedzą.

 

Średni wynik GTX660 w 3DMark11 to około 6900pkt. Jeśli kolega z Phenomem II965 3.7GHz uzyskał około 6100 to znaczy że karta na max w "tej" aplikacji skrzydeł nie rozwineła. Co nie znaczy że w każdej grze Phenom będzie blokował tego GTX i jest mimo wszystko cały czas dość szybkim CPU.

 

AVE20 - miałem i Phenoma II 965 i GTX670 WFIII OC i mam jak pisałem I7 2600k teraz z 2 x GTX660 WF2 OC. Z tego co piszesz to nie wiem po co wymieniałem ten CPU, bo powinien mi starczać do wszystkiego. Nie wiem też po co kręcisz swojego i7, kiedy on na stock jest równie wydajny jak kręcony PII a ten starcza nawet do GTX590.

 

Tak poza tym to nasza dyskusja nie prowadzi do niczego konstruktywnego. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

test mial udowodnic ze phenom, nie ogranicza 660, przynajmniej w duzym stopiu

 

fajnie ze podklejasz test 7970 ktory jest 50% wydajnieszy

 

To podklej coś lepszego zamiast marudzić :P Poza tym pisałem o różnicy w OC obu procesorów,a sam test był tylko dodatkiem :pajac:

Link to post
Share on other sites

AVE20 - miałem i Phenoma II 965 i GTX670 WFIII OC i mam jak pisałem I7 2600k teraz z 2 x GTX660 WF2 OC. Z tego co piszesz to nie wiem po co wymieniałem ten CPU, bo powinien mi starczać do wszystkiego. Nie wiem też po co kręcisz swojego i7, kiedy on na stock jest równie wydajny jak kręcony PII a ten starcza nawet do GTX590.

 

Napiszę Ci w punktach, bo nie chcę żebyś się pogubił, ok ?

 

1. Czy ja napisałem, że PII x4 jest tak samo wydajny jak i7-2600 i nie ma sensu przesiadać sie z PII na i7 ? Ja pisałem o ograniczanu karty graficznej. Wiesz co to oznacza ? Że procesor jest ZA SŁABY do danej karty, a więc ograniczy jej wydajność i ilość FPS będzie mniejsza, tak ? Gdzie ja napisałem, że na i7-2600k nie będziesz miał więcej FPS ? A będziesz miał, bo procesor sam w sobie jest bardziej wydajny od PII, ale nie oznacza to, że PII ogranicza GTX660 T_T Kapujesz co do Ciebie piszę ?

 

Na PII możesz mieć mniejszą ilość FPS i będziesz miał, ale nie będzie to efekt tego, że PII ogranicza kartę, tylko tego, że i7 jest po prostu wydajniejszy. Ilość FPS to nie tylko wydajność karty - to wydajność CPU i GPU (ilość RAM itd). Jak masz wydajniejszego procka, to szczęść Ci Boże, ale nie oznacza to, że PII dusi GTX660, PII musiałby być wyraźnie słabszy by ograniczyć GTX660.

Ty ciągle zdajesz się myśleć, że są procki które ograniczają kartę i te które jej nie ograniczają. Ale pomiędzy nimi jest cała masa procków, które mają różną (niższą, wyższą) wydajność - stąd efekt, że na i7 masz więcej FPS niż na PII, ale nie oznacza to, że karta jest ograniczona - po prostu procek jest wydajniejszy to i FPS przybywa.

 

Jak teraz tego nie zakapujesz, to faktycznie, ta rozmowa nie ma sensu....T_T

 

2. Po co podkręcam procka ? Nie po to, żeby mój i7-860 nie ograniczył mi GTX670 tylko po to, by z racji wyższego zegara (a to w grach BARDZO się liczyć - wyższy zegar) przyśpieszyć procesor i oglądać więcej FPS. Ale te FPS'y nie pojawią się dlatego, że nagle procek nie ogranicza mi karty, tylko dlatego, że podkręciłem procka! Wzrosły mi MHz'e, a więc i FPS będzie więcej...

 

Poważnie, dziwne że muszę Ci to tłumaczyć...Jeśli nie rozumiałeś tego w chwili gdy zaczynałeś tę dyskusję, to nie wiem w ogóle po co ja Ci to tłumaczę, skoro pewne rzeczy są przecież logiczne T_T

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok nie jestem ograniczony spoko. Tylko dla mnie procesor który nie ogranicza karty ( nie zaniża FPS ) to taki powyżej którego FPS już nie rośnie. Tzn Procesor X daje na karcie AAA 100FPS. Procesor Y daje na karcie AAA 60FPS. Procesor Z mimo że szybszy niż X i Y daje też 100FPS. Co znaczy że procesor X już wykożystuje max potencjał karty i szybsze CPU nic już nie zmieni. Inaczej nie wazne jaką karte by się miało to znaczyło by że wystarczy dokładać coraz szybszy CPU i fps bedzie rusł bo jest procesor coraz szybszy. To oczywiście temat rzeka, nie jest on taki prosty, bo jest zbyt duzo czynników wpływających na ogulną wydajność. Temat poruszany na dziesiątkach testów i forach. Mam wrażenie że mówimy o tym samym ale inaczej na to patrzymy.

 

Podsumowując napomkniety juz powyżej jako przykład GTX660

Jeśli jego średnia wydajność to koło 6900pkt w 3DMark11 na procesorze załużmy i5 2500k itp i na i7 2600k i na i7 3930K... itd to znaczy że na 2500K karta robi co może i choćby i cztery cpu włożyć to więcej nie da rady.

A na Phenomie II to powiedzmy 5900 - 6100pkt w 3DMark11 to znaczy że co, na więcej ją nie stać - nie poprostu z tym procesorem więcej nie osiągnie bo procesor nie pozwala. Ale powyżej wspomnianego 2500K już szybsze cpu już nic nie da karta osiągneła limit. To oczywiście ogólny przykłąd chodzi mi o zrozumienie mojego toku myślenia. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ale ilość FPS (pomijając kwestie ilości RAM itd.) to wydajność procka i wydajność karty...Jeśli oglądasz dla przykładu (dla zrozumienia idei) 100FPS, to jest to efekt tego, że (znów, dla przykładu), 75FPS wyrabia karta i 25FPS CPU - potraktuj to łopatologiczne, dla wyjaśnienia samej idei testów...

 

A więc, co z tego, że na i7 uzyskasz 100FPS a na PII 90FPS ? Jeśli wydajność maksymalna karty to te 75FPS, to PII jej nie ogranicza, ale niższy finalny FPS (te 90FPS) to efekt tego, że procesor jest słabszy.

 

Teraz rozumiesz ? To, że finalny FPS jest niższy nie świadczy o tym, że to wyłącznie efekt ograniczania karty. Zapominasz o wydajności procesora i jego wkładzie w finalną ilość FPS. Tak jak napisałem dla przykładu - 100 FPS na i5 z czego 75 to GPU z 25 to CPU. 90FPS na PII z czego 75 to GPU a 15 to CPU - karta nie jest ograniczana, wciąż trzyma 75FPS na obu konfigach, ale wydajność procka jest niższa, więc i finalnych FPS jest mniej.

 

Tak to działa. Bardziej łopatologicznie nie mogę tego wyjaśnić. Do tego dochodzi zysk FPS z posiadania większej / szybszej ilości pamięci itd itd. :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Niestety tak to nie działa że GPU robi xxx fps, Cpu robi yyy fps to razem robią xxx + yyy fps tu tkwi twój błąd. Mój i7 3.8GHz z GTX670 robił w BF3 koło 80fps (powiedzmy). Podkręcony i7 do około 4.5GHz robił też koło 80fps. To znaczy że nie był CPU wydajniejszy. Był, tylko GTX670 więcej nie przerobi. Nie działa to tak jak napisałeś. Niestety AVE mylisz się. Idąc twoim tokiem myslenia wymieniając same procesory na coraz szybsze mielibyśmy coraz więcej fps w grach przy tej samej grafice nawet pokroju 8800GT. Pozdrawiam

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Nie no, przeczytaj co napisałeś i odpowiedz na inna rzecz - jeśli uważasz, że finalny FPS nie jest efektem działania GPU, CPU oraz jak już wspomniałem pamięci RAM, to jakim cudem po dołożeniu RAM (w niektórych tytułach, lub z przesiadki z 2GB RAM na 4GB RAM) widać wzrost ilości FPS.

Znów się mylę ?

 

Mój przykład - mam i7-860 na 4,2GHz. Do niedawna miałem HD5850. Przed OC (stock + Turbo) miałem średnio w BC2 40FPS. Po OC procka, wrosło do nieco ponad 50 FPS. I co, powiesz mi, że mój i7-860 ograniczał mi kartę pokroju HD5850 ? %-) Nie żartuj...

 

Jeśli chcesz mi powiedzieć, że po OC procka Twoje FPS w ogóle nie drgnęło, to lecisz w ... jak Zorro %-) Pomijając fakt, że chcesz udowodnić, że to efekt braku ograniczania karty, to FPS musiało by Ci wzrosnąć z racji faktu OC procka. Ale Ty tego nie kapujesz, to sam pod sobą dołek kopiesz i udowadniasz fakt, że nie wiesz o czym piszesz...

 

Jeszcze jedno, rozumiem, jakby procek przestał Ci reagować w grach na OC przy zegarze 4,5GHz-5,0GHz, ale nie przy 3,8GHz-4,5GHz, proszę Cię...Jest pewien pułap po osiągnięciu którego zysk z wyższego zegara w grach przestaje się pojawiać - był swojego czasu test na PCLab'ie, który to potwierdzał, ale nie przy 3,8GHz-4,5GHz...

 

Przestań

 

To był przykład for fu*k's sake...Ile razy "dla przykłady" i "znowu, dla przykładu" mam napisać, żebyś pojął, że to...dla przykładu ? T_T Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...