Skocz do zawartości

Chłodzenie i5 2500k do 150zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję jakiegoś dobrego chłodzenia do 150zł włącznie z kosztami wysyłki, zastanawiam się nad Zalman CNPS10X Performa, zależy mi na wydajnym chłodzeniu i w miarę cichej pracy (Jak się ma głośność tego Zalmana do Boxowego coolera od Intela?). Dodam, że 150zł to max jaki mogę przeznaczyć na chłodzenie.

Link to post
Share on other sites
HR-02 odpada za duży i za mały wzrost wydajności w stosunku do gabarytów (porównując z Zalmanem), 2-4C mniej na procesorze w stosunku do zalmana nie robią na mnie zbytniego wrażenia tym bardziej jak mam doplacac 70zl do chłodzenia, zakupu muszę dokonać dzisiaj, chyba zdecyduję się na tego Zalmana, głośność pracy z tego co widziałem w recenzjach na optymalnej prędkości wentylatora czyli ~1200RPM jest identyczna jak Fera Pro, ale za to w tej samej cenie co Fera dostaje wydajniejsze chłodzenie z bdb pastą termo-przewodzącą. Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, kupno tylko i wyłącznie dzisiaj kwota max 150zł, właśnie znalazłem CNPS10X po bardzo atrakcyjnej cenie 115zł + KW (http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=3&s=208&ss=7&g=113434&n=Chlodzenie-Procesora-ZALMAN-CNPS10X-PERFORMA-SOCKET-775-1156-1366-754-939-940-AM2-AM2-AM3)i chyba wybór padnie na niego, jeśli macie jakieś ciekawsze propozycje to pisać bo mam zamiar dokonać zakupu do godz 16 aby przelew jeszcze dzisiaj został zaksięgowany.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ weekend zbliża się wielkimi krokami więc będzie i masa wydatków : p poza tym za coolerem rozglądam się już od dłuższego czasu, a więc zależy mi na tym żeby był jak najprędzej dużo renderuję i często procesor obciążony jest w 100% przez co mocno się grzeje ok 66C, a jak wiadomo temperatura źle wpływa na podzespoły, dlatego nie chcę zwlekać dalej z zakupem :)

Właśnie zamówiłem CNPS10X, mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył, pozdrawiam :)

Edytowane przez kicek9414
Link to post
Share on other sites

Bez obaw, kilka recenzji przed zakupem "przeleciałem" więc nie będzie problemu, zastanawiałem się również nad SilentiumPC Fortis HE1225, ale porównując wydajność obu coolerów Zalman wypadał lepiej na tle Fortisa, jednak jest to konstrukcja sprawdzona, a na temat Zalmana zbyt wiele w internecie nie znalazłem, sam składałem juz znajomym 2 kompy i dobrałem do nich Fortisa, ale jego montaż na płycie głównej sprawiał mi wiele kłopotów więc postanowiłem do swojego zestawu wybrać coś innego :) Dzięki za wypowiedzi, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Fortis ma kłopotliwy montaż a Zalman nie? Dobre sobie :D Poza tym każdy bardziej ogarnięty tester wie, że fabryczny wentylator z Performy to suszarka i albo trzeba mu redukować obroty (tracąc na wydajności) ale dokupić inny wentylator (co mija się z celem skoro sumarycznie wyjdzie koszt lepszej klasy coolera CPU). No ale co kto woli :)

Link to post
Share on other sites

Warunek jest tylko jeden, ma być chłodno, cisza nie jest dla mnie najważniejsza, ważne tylko żeby było cicho w idle, a w stresie (podczas grania) niech sie dzieje co chce ;P tylko żeby było chłodno bo i tak na pewno coolera nie usłyszę, wcześniej miałem platformę na AM3+ i boxowym chłodzeniu więc zdążyłem się przyzwyczaić do takich odkurzaczy : D

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, tak więc dzisiaj przyszedł mi Cooler Zalmana i muszę przyznać, że zdziwiłem się w pozytywny sposób szybkością i łatwością montażu, zdziwiony również byłem tym iż w zestawie była solidna instrukcja obsługi oraz wkrętak (montaż zajął mi max 15-20min). Wentylator podłączyłem za pomocą rezystora, który był w zestawie i powiem tak jest cisza, jedyne co słychać to wentylatory na karcie graficznej. Mam jednak pytanie ponieważ odpaliłem OCCT i niepokoją mnie trochę temperatury, czy nie powinny być one niższe(screen poniżej), ciekaw jestem również dlaczego różnica temperatur miedzy najcieplejszym, a najchłodniejszym rdzeniem jest aż tak duża, wie ktoś może czym to jest spowodowane i dlaczego tak jest?

http://img534.imageshack.us/img534/6253/occtg.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam jednak pytanie ponieważ odpaliłem OCCT i niepokoją mnie trochę temperatury, czy nie powinny być one niższe(screen poniżej), ciekaw jestem również dlaczego różnica temperatur miedzy najcieplejszym, a najchłodniejszym rdzeniem jest aż tak duża, wie ktoś może czym to jest spowodowane i dlaczego tak jest?

Temperatury są jak najbardziej normalne, a co do "dużych różnic" między rdzeniami to takowych nie zauważyłem, 6*C różnicy w zakładce "max" między Core#1 i Core#2 można uznać za norme. Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...