Skocz do zawartości

Problem z nową kartą graficzną- ASUS HD7950


Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów.

Znów przyszło mi prosić was o pomoc. Wczoraj po waszych namowach stałem się posiadaczem karty ASUS HD7950. Dziś chciałem ją zamontować więc usunąłem sterowniki moich wcześniejszych kart (SLI z 2x GTX 460), wyczyściłem rejestr, wyłączyłem komputer i zasilanie, wymieniłem karty przy zachowaniu ostrożności (jestem elektronikiem) włączam komputer....

No właśnie i tu pojawia się problem. Głośniczek systemowy sygnalizuje błąd(trzy sygnały) a monitor nie dostaje sygnału.

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jaki Ty masz w ogóle zasilacz ? Jeśli wcześniej miałeś 2x GTX460 to domyślam się, że nie w kij dmuchał, ale jeśli okaże się, że nówka karta ASUS'a nie odpaliła na dobrej klasy zasilaczu, to jebnę ze śmichu %-)

 

Brawo ASUS ! :D

 

Daj znać czy wymienili Ci karciochę i czy ruszyła bez fochów.

Link to post
Share on other sites

Karta w serwisie razem z resztą sprzętu(żegnaj profilu OC...). Ponoć rozwiązali problem a karta jest sprawna. Zasilacz to chieftec nitro 750W. Jutro dowiem sie co, jak i dlaczego to zdam sprawozdanie. Sam jestem ciekaw.

 

Magia... Karta nie była uszkodzona. Winą był BIOS płyty głównej. Aktualizowałem go jakiś miesiąc temu a tu proszę. Nowy bios rozwiązał sprawę. Dziś przetestuje i zobaczymy. Szkoda tylko profilu OC procesora bo nie pamiętam ustawień.

 

Tak jak pisałem wcześniej: problem BIOSU był. Karta fajna, wizualnie ogromna i ciężka(strach do gniazda wtykać). Jest cicho przy pulpicie itd. W grach muszę poregulować obroty. jak narazie podkręciłem do 1000MHz przy napięciu 1V(chyba nieźle)

 

Dzięki za pomoc. Karta świetna. Zrobiłem OC- 1100MHz przy 1,1V rdzeń i 1450MHz pamięci. Z niepodkręconym i5 2500k (profil przepadł wraz z biosem) dało to wynik około 9000 w 3DMark 11. Więcej nie potrzebuje. Dziękuje zamykam temat

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...