Skocz do zawartości

OC AMD Phenom II 965


Recommended Posts

Aha, to dam mu troche napięcia, było ustawione 1.1V. A HT zostawić na 2000mhz?

 

Szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby podniesienie taktowania NB i HT dawało jakiś wzrost wydajności i obecnie u mnie działają na standardowych ustawieniach. A ty widzisz jakiś przyrost klatek w grach? Czy poprostu podoba ci Sie fakt, że da się to podkręcić?
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie zauważyłem żeby podniesienie taktowania NB i HT dawało jakiś wzrost wydajności i obecnie u mnie działają na standardowych ustawieniach. A ty widzisz jakiś przyrost klatek w grach? Czy poprostu podoba ci Sie fakt, że da się to podkręcić?

 

Ja powiem Ci szczerze, że daje. Jeżeli kręcisz poprzez FSB to zmienia ci się taktowanie pamięci. Przykładowo powiedzmy masz podkręcone na 220MHz. Jeżeli masz pamięci 1600 to w tym momencie ci się robi z nich 1760MHz. Żeby sobie dobrze działały z mostkiem należy go ustawić na (1760/2)*3=2640MHz. Przy tym Ht automaycznie idzie ci na 2200MHz. Ewentualnie jeżeli kręcisz samym mnożnikiem to przy pamięciach 1600 musisz ustawić mostek na 2400MHz. Htt możesz nie ruszać. I oczywiście jest różnica w klatkach. Widzę znowu specjalista dam1111 :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja powiem Ci szczerze, że daje. Jeżeli kręcisz poprzez FSB to zmienia ci się taktowanie pamięci. Przykładowo powiedzmy masz podkręcone na 220MHz. Jeżeli masz pamięci 1600 to w tym momencie ci się robi z nich 1760MHz. Żeby sobie dobrze działały z mostkiem należy go ustawić na (1760/2)*3=2640MHz. Przy tym Ht automaycznie idzie ci na 2200MHz. Ewentualnie jeżeli kręcisz samym mnożnikiem to przy pamięciach 1600 musisz ustawić mostek na 2400MHz. Htt możesz nie ruszać. I oczywiście jest różnica w klatkach. Widzę znowu specjalista dam1111 :)

 

Mam Phenoma II X4 955 od ponad 3 lat i przetestowałem go w kazdą możliwą stronę. Po podkręceniu NB do 2600-2800 MHz jedyne co wzrasta to przepustowość pamięci i to nieznacznie. Niewielką poprawę widać też w SuperPi i innych benchmarkach, które nijak się mają do gier, w których to nie zauważyłem żadnego wzrostu FPS.

Jeśli jesteś taki pewny swego to poproszę jakieś testy udowadniające Twoje słowa.

Link to post
Share on other sites

Zmieniając Fsb

Możecie mi powiedzieć prze co lepiej podkręcać procesor, poprzez zmianę mnożnika czy fsb?

 

Zmieniając FSB zmieniają się za tym także inne parametry jak taktowanie NB, taktowanie HT czy taktowanie pamięci. W związku z tym trzeba na to uważać, ponieważ procek może działać normalnie, ale inny zmieniony parametr może powodować błędy. A zmieniając FSB trzeba także podbić napięcie na mostku czy pamięciach, żeby jako tako to chodziło. I podnosi to także temperatury niepotrzebnie. Ja podkręcam zarówno przez zmianę mnożnika jak i FSB, ale z głową że tak powiem :P
Link to post
Share on other sites

testowałem u kuzyna kiedyś phenoma 955BE, na boxowym chłodzeniu na stocku do 70 stopni, kupił mugena 2 rev.b + zalman stg2, w stresie około 60C, zamontowaliśmy jeszcze raz chłodzenie, teraz tak przykręciliśmy, że płytę wygięło a tu dalej to samo. Drugi wentyl na mugenie też nic nie pomógł, może 2 stopnie różnicy. Podkręciłem procesor na 3.8GHz, przy napięciu 1.39 i temperatury w stresie do 65 stopni, w idle średnio 40 ;)

 

amd ma problem z czujnikami, każdy ma inne temperatury ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...