Skocz do zawartości

HTPC do filmów, neta i muzyki


Recommended Posts

Jak w temacie komputer ma służyć głównie do oglądania filmów w FHD, internetu i słuchania muzyki, ewentualnie jakieś mniej wymagające gierki.

Komputer ma być stabilny, cichy i energooszczędny.

Nie może się grzać kiedy będzie włączony 10 godzin, a chłodzenie musi być na tyle ciche żebym go nie słyszał kiedy w nocy będe oglądał film.

Nie interesuje mnie OC, dysk twardy chciałbym ssd wystarczy 60 GB (będe podłączał przenośny).

Cena wiadomo jak najniższa :D ale nie gra szczególnej roli.

Link to post
Share on other sites

moja propozycja (kilka złożonych i efekt super):

-buda mode com feel 202 (prosta, skromna, czarna i z zewnętrznym zasilaczem :) ) - ok 200zł

-mobo ASUS E45M1-I Deluxe (mniam :) ) - ok 640zł

-ram 4gb kingston dual 1333mhz ddr3 - ok 70-80zł

-SSD 60 GB Agility 3 lub Kingston V+200 - ok 200-230zł

-(opcjonalnie) - nagrywarka DVD slim sata (LG, samsung) - ok 90zł... a może blu-ray :)

-jakiś markowy wolnoobrotowy niskoprofilowy wentyl - pomimo że płyta radzi sobie na pasywnym, to zawsze lepiej trochę podmuchać :) np scythe slip stream - lub inny o niskim profilu (80-90mm wystarczy) (20-50zł)

 

pod media jak znalazł - każdy wideo bez problemu i a da się pograć w niektóre tytuły :)

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

Tu jest niezła okazja cenowa dysku SSD: http://www.agito.pl/dysk-ocz-vertex2-oczssd2-2vtxe120g-25-120gb-sata300-83-404382.html?attr=4268-433193 ALE: te dyski cierpią na jakiś problem związany z kontrolerem i firmwarem dysku. Złożyłem starszemu z 1,5 roku temu HTPC z Vertexem 2 ino 60 GB i o ile na początku śmigał szybko, tak przy wolnych ok. 15 GB wydajność przy codziennym użytkowaniu nie jest odczuwalnie wyższa niż zwykły dysk HDD. Suma sumarum: ryzyk fizyk. Cena w każdym razie atrakcyjna i sklep pewny. Co do obudowy: nie bierz Cooler Master case RC-100-KKP1-GP, w egzemplarzu mojego starszego wentylator w zasilaczu warczy jak wściekły pies a wymiana nie jest prosta, bo trzeba ciąć kable i lutować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...